,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
    گروه فعلی : سایر موارد
 
پرسش : 
سختي و زيان اوري كار در آزمايشگاه هاي تشخيص طبي
دلايل علمي, كارشناسي و فني شما در خصوص سختي و زيان اوري كار در آزمايشگاه هاي تشخيص طبي چيست؟(تمامي موارد خود را مفصل و كامل مطرح كنيد)
 
پاسخ به این پرسش
پاسخ های ارسالی برای این پرسش
سختی کار ۱۳۹۰ يکشنبه ۲۸ فروردين

با سلام و تشکر از کلیه افراد زحمتکش آزمایشگاه وهمکاران خوبم در تمام ایران که همه روزه در تمام سال به کارشون ادامه می دهند و کسی نه انها رو می بینند و نه می شناسند روزهای برفی که همهجا تعطیل است ازمایشگاه باز است روزهایی که دولت تعطیل می کند ما باید بریم سر کار و همش کار.تو جامعه کسی مارا که نمیشناسد.در ازمایشگاه هم مسئول فنی ما را وخود را فراموش کرده است و اصلا یادش نمی اید که چند سال قبل جای ما بوده است یا در فکر انبوه سازی ویا خرید ماشین جدید و حقوق ما هم به نظرش زیاد است کسی نیست که بگه ما هم داریم کار علمی انجام میدهیم .من خودم تا حالا در هر ازمایشگاه با مسئول فنی پاتولوژیست کار کردم کلا بعد از 2 هفته محل کارم را ترک کردم.توی جامعه هم هر کس میپرسه رشته شما چیست وقتی میگیم باید 2 ساعت توضیح بدیم تا افراد بفهمند.جامعه که اینجوری است ادم خیلی ناراحت نمی شود اما توی جامعه ازمایشگاهیان که میرویم و این موضوعات را می بینیم و میشنویم قلب ادم درد میگیرد که برخورد انها اینجوریست.

mohamad

تشکر 0 +

0+ 0 0+
فقط بر اساس همین چند دلیل خودتان قضاوت کنید... ۱۳۹۰ چهارشنبه ۲۴ فروردين

اگر بنا به توضیح مفصل باشد حرف در این زمینه بسیار زیاد است ولی من در اینجا به چند خط به شرح زیر اکتفا میکنم : در این دنیای بزرگ و بی کران جان انسان به عنوان اشرف مخلوقات باارزش ترین چیزیست که در مورد ما آزمایشگاهیان بواسطه کارمان در خطر است. تماس با خون و سرم و ادرار و سایر ترشحات عفونی ( خلط ، ترشحات زخم و ...) که منجر به بروز انواع بیماریهاست (همان گونه که در مورد آقای حدادی شاهد بودیم)، استفاده از مواد شیمیائی( اتیل استات و اسیدهای مختلف و...) و بروز اثرات مختلف پوستی و تنفسی،کار با مواد رادیواکتیو (I125) و اثرات ناشی از تماس با اشعه ، استرس بسیار زیاد بدلیل حساسیت کار و در واقع وابستگی تشخیص پزشک به گزارش آژمایشگاه ، و و و هزاران دلیل دیگری که بچه های آژمایشگاه خوب میشناسند و همه روزه با آنها دست و پنجه نرم میکنند و در نهایت حقوق و مزایای کم این قشر زحمت کش و فراموش شده .

Salehian

تشکر 0 +

0+ 0 0+
سختی کار ۱۳۹۰ چهارشنبه ۲۴ فروردين

در آزمایشگاه ما با تمام عوامل خطرناک برخورد داریم : بیمار - نمونه بیمار - محلول های سرطان زا - حوادث مخاطره آمیز - درگیری لفظی ! حقوق و مزایای کم ! و..... ولی رشته های دیگر با بعضی از این موارد سر و کار دارند. به هرحال صحبت در باره این مقوله در این فرصت کم نمیگنجد.امیدوارم در روز آزمایشگاه امسال در باره اینگونه موارد نیز بحث و تبادل نظر شود.

keivan-48

تشکر 0 +

0+ 0 0+
! ۱۳۹۰ چهارشنبه ۲۴ فروردين

با سلام.در مورد سختي و خطرات كار در آزمايشگاه بسيار ديده و شنيده ايم. من تمام فرمايشات سركار خانم صالحيان و آقاي پورسعيد را قبول دارم ولي چيزي كه شايد هيچ وقت به عنوان سختي كار در آزمايشگاه به آن اشاره نشود ، داشتن كارفرماي بي انصاف و بي عدالت و بي اخلاق به خصوص در آزمايشگاه هاي بزرگ كاهاً بيمارستانها با حجم بيمار و نمونه هاي بيشمار است كه تحمل سختي و شيفت روزهاي تعطيل و تمام خطرات و مصائب كار طاقت فرسا را براي كارمند به مراتب سخت تر ميكند و چه بسا باعث ميشود كه يك كارشناس با كوله باري از تجربه هاي كاري و علمي بسيار ارزشمند بعد از چندين سال كار در آزمايشگاه به اجبار ، نوع كار خود را عوض كند و جاي خود را به يك نوآموز دهد.اگر نظارت بيشتري به رفتارهاي غير انساني بعضي كار فرماها كه گاهاً ساليان طولاني به پرسنل يك آزمايشگاه غير خصوصي در واقع حكمراني ميكنند وجود داشته باشد ، تحمل سختي كار به مراتب آسان تر خواهد شد.

micribiologist

تشکر 0 +

0+ 0 0+
جوابهاي بالا ۱۳۹۰ چهارشنبه ۳۱ فروردين

دوستان حق مطلب را ادا كردند حرفي نماند...

n421

تشکر 0 +

0+ 0 0+
خبر ۱۳۹۰ دوشنبه ۲۹ فروردين

دبير هيئت موسس جامعه آزمايشگاهيان باليني كشور: فعاليت در آزمايشگاه هاي تشخيص طبي زيان آور است شهركرد- خبرنگار كيهان: فعاليت در آزمايشگاه هاي تشخيص طبي سراسر كشور بسيار سخت و زيان آور است. دبير هيئت موسس جامعه آزمايشگاهيان باليني كشور كه در جمع خبرنگاران در شهركرد سخن مي گفت، با اظهار مطلب فوق افزود: با توجه به سختي كار در اين آزمايشگاه ها، بايد كاركنان و كارشناسان شاغل در آن مورد توجه خاص قرار گيرند. حبيب الله فاضليان دهكردي اضافه كرد: در آزمايشگاه هاي تشخيص طبي حدود 4 هزار نوع تست در خصوص تشخيص بيماري هاي مختلف آزمايش مي شود و هر كارشناس علوم آزمايشگاهي بايد با مكانيسم هر آزمايشي آشنا باشد. وي در توجيه سخت و زيان آور بودن فعاليت در آزمايشگاه هاي تشخيص طبي اعلام كرد: سختي كار در اين آزمايشگاه ها طوري است كه برخي از افراد شاغل در اين رشته به انواع و اقسام آلودگي ها و بيماري ها مبتلامي شوند. فاضليان دهكردي گفت: تاكنون در سطح كشور متاسفانه تعدادي از شاغلان در رشته علوم آزمايشگاهي تشخيص طبي به بيماري هاي صعب العلاج مبتلاشده و حتي برخي از آنان جان خود را از دست داده اند. وي اظهار داشت: روز 26 خرداد 90 طي همايشي در شهركرد نخستين اساسنامه جامعه آزمايشگاهيان باليني كشور تصويب مي شود.

dh_8236

تشکر 0 +

0+ 0 0+
نام کاربری :
نام رمز :
 

دستگاه اتو آنالايزر الايزا و كمولومينسنس|ThunderBolt full automated ELISA & CLIA Proccessor System بازار بزگ خدمات و ملزومات آزمایشگاهی و پزشکی
هیئت علمی سایت فاسکو
   اعضاء هیئت علمی سایت
این صفحه را به دوستان خود معرفی کنید
ایمیل :

جستجوی دوستان و کاربران در فاسکو
نام
 
راهنمای رقابت برترین های فاسکو
جدول رده بندی برترین کاربران جدید
:: نحوه امتیاز گیری در رقابت علمی فاسکو
:: شرایط پذیرش مقالات  
محصولات فاسکو
:: كاتالوگ دستگاه اتوآنالایزر كمي لومينسنس و الایزا Thunderbolt
:: مشخصات  کیت های  BIOKIT
:: مشخصات  کیت های CALBIOTECH
:: مشخصات  کیت های VIRO-IMMUN
چاپ فرم های آزمایشگاهی فاسکو
:: فرم هدایت الکتریکی آب مقطر
:: فرم ثبت دمای انکوباتور
:: فرم ثبت دمای یخچال
برترين كاربران دهمین دوره رقابت فاسكو 
: rashidi[امتیاز 0]
: Nosrati1386[امتیاز 0]
: Abbas_Nakhjavani[امتیاز 0]
4 : chello[امتیاز 0]
5 : nasri[امتیاز 0]

لیست کامل برترین های فاسکو
  
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

فاكتورهاي, هموگلوبین, رمان روماتیسم , وزن, گرانولهاي سيتوپلاسمي, WBC های موجود در ادرار نوتروفیل, Anti-MCV , آنالایزر, انسولينوما, كيت تورچ به روش الايزا, رمزگشایی, سولفونامیدها, یوروبیلی, ديابت, آئدس, کالیبراسیون, ویتامین, نیاسین, سرطان تخمدان , TIBC, The Royal Marsden NHS Foundation Trust, تحریک سیستم گوارش, Ferritin, گلوبولين, نتایج آزمایش, مصرف زیاد آبلیمو, porphyria cutanea tarda, هماتولوژی, نيتروفنيل, میکروب, سیلین, فولیکولها, مویرگهاست, عفونتها, آپوپروتئین, آزونیوم, سردردهای عصبی, انواع سرطان, قسمت اصلی بدن, ریزلوله‌ای, ساوت‌همپتون, رطوبت و حرارت, رژیم های درمانی, بوفنر, آنتروتوكسين, گوشت, گوگل درایو, salvage, میکروارگانیسم, نوزاد, بیماری تیروزونومی, یومی‌هوتراپیست, اصطلاحات بخش هماتولو‍‍‍زي, هماگلوتیناسیون, گرانولهای, طبع سرد ماهی, میزبانانی, لنداشتاینر, آنزیم کتو اسید دهیروژناز, Professor Nazneen Rahman, آنالیت, آزمایشگاه نور, كورتيزول, رولوفورمیشن, گلومرولها, امپرازول, هليكو, Phosphate, قرص‌های ضدبارداری, متابوليسم,