,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
    گروه فعلی : بیوشیمی
 
پرسش : 
فتو تراپی برای بیلی روبین
حالا که سوالی در زمینه بیلی روبین مطرح شد من هم مدتهاست دنبال جواب این سوالم که چرا برای نوزادان با بیلی روبین بالا ، فتو تراپی تجویز می شود . این اقدام درمانی با چه مکانیسمی موجب کاهش بیلی روبین نوزاد می شود ؟
 
پاسخ به این پرسش
پاسخ های ارسالی برای این پرسش
سلام ۱۳۸۹ شنبه ۴ ارديبهشت

همان طور که میدونید بیلی روبین غیر مستقیم برای بدن سمی است و به ویژه برای نوزادان و وقتی که برخی از ارو های رقابت کننده با بیلی روبین را مصرف میکنیم . از ان جا که جذب نوری بیلی رویبین با نور ماورا بنفش (400 حدودا نانومتر ) تداخل دارد و با هم یکسان هستند بنابراین نور بیلی روبین غیر مستقیم را به حالت محلول در میاورد و باعث می شود که از ادرار این نوع بیلروبین (که در واقع بیلی روبین غیر مستقیم است) دفع شود . به عبارت دیگر میتوان گفت که نور باعث می شود تا بیلی روبین غیر مستقیم یا غیرکونژوگه شکسته شده و از یک راه میانبر و کوتاه تر نسبت به کونژوگه شده از بدن دفع شود .

b3da

تشکر 0 +

0+ 0 0+
بیلیروبین ۱۳۸۹ شنبه ۴ ارديبهشت

این مطلبو هم الان پیدا کردم : نور فلورسانس در طیف ابی در طول موجهای 420 تا 470 نانومتر قادر است که با ایجاد تغییراتی در ارایش فضائی بیلی روبین در پل های 5 و 15 ان را به فتوایزومراز تبدیل کند . فوتوایزومراز های بیلروبین غیر سمی بوده و بدون احتیاج به کونژوگه شدن از طریق صفرا دفع می شوند .

b3da

تشکر 0 +

0+ 0 0+
نام کاربری :
نام رمز :
 

دستگاه اتو آنالايزر الايزا و كمولومينسنس|ThunderBolt full automated ELISA & CLIA Proccessor System بازار بزگ خدمات و ملزومات آزمایشگاهی و پزشکی
هیئت علمی سایت فاسکو
   اعضاء هیئت علمی سایت
این صفحه را به دوستان خود معرفی کنید
ایمیل :

جستجوی دوستان و کاربران در فاسکو
نام
 
راهنمای رقابت برترین های فاسکو
جدول رده بندی برترین کاربران جدید
:: نحوه امتیاز گیری در رقابت علمی فاسکو
:: شرایط پذیرش مقالات  
محصولات فاسکو
:: كاتالوگ دستگاه اتوآنالایزر كمي لومينسنس و الایزا Thunderbolt
:: مشخصات  کیت های  BIOKIT
:: مشخصات  کیت های CALBIOTECH
:: مشخصات  کیت های VIRO-IMMUN
چاپ فرم های آزمایشگاهی فاسکو
:: فرم هدایت الکتریکی آب مقطر
:: فرم ثبت دمای انکوباتور
:: فرم ثبت دمای یخچال
برترين كاربران دهمین دوره رقابت فاسكو 
: rashidi[امتیاز 0]
: Nosrati1386[امتیاز 0]
: Abbas_Nakhjavani[امتیاز 0]
4 : chello[امتیاز 0]
5 : nasri[امتیاز 0]

لیست کامل برترین های فاسکو
  
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

هموليز, پترزبورگ, ميكروسكوپي, رتیکولواندوتلیال, Cr, گلمژه, میکروسکوپی, گلوکورونیداسیون, بیلی روبین خون, ابن‌سینای, اضافه‌وزن, سفلیس, هیستولیتیکا, هپاتيت, جامعه علوم آزمایشگاهی, انكوباتور, بیماری های شایع گوارشی, تشکیل باندهای پروتئین, عامل سرطان زای, انگل شیستوزوما, قارچ پنی سیلیوم, الكتروليت آنالايزر, مينور, خون شناسی, واژن, Bacteral, لاکتیس, درد عصبی, کامپوزیت, پیروفسفات, دوپامین, هماگلوتیناسیون, گاما, پوزیترون, تب استخوان شکن, هماتولوژی, تلسکوپی شدن روده, غشاء پلاسمائی, Taenia solium scolex, لیدن, گلبول, نوتروفيل, نیمه‌پایا, سالمونلا, بورلیارا, ششمین کنگره بین المللی آزمایشگاه و بالین, pRB, میلوما, نشانگرهای, پروکاریوتی, منیزیوم, بیفیدوباکتریوم, تأييديه FDA امريكا, تولید استخوان, پیلوری, پدیده ی مرگ سلول, Bacteria, رسپتورهورمون, انسوليني, چربی‌های اشباع, میکروسکوپ, کووت, کالیبراسیون, بیماران مبتلا به هپاتیت C, بوتولينوم, فوزاریوم اکسی‌سپوروم F. oxysporum, ویتامینD, دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن, دیابت, مايع,