,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
    گروه فعلی : بیوشیمی
 
پرسش : 
فتو تراپی برای بیلی روبین
حالا که سوالی در زمینه بیلی روبین مطرح شد من هم مدتهاست دنبال جواب این سوالم که چرا برای نوزادان با بیلی روبین بالا ، فتو تراپی تجویز می شود . این اقدام درمانی با چه مکانیسمی موجب کاهش بیلی روبین نوزاد می شود ؟
 
پاسخ به این پرسش
پاسخ های ارسالی برای این پرسش
سلام ۱۳۸۹ شنبه ۴ ارديبهشت

همان طور که میدونید بیلی روبین غیر مستقیم برای بدن سمی است و به ویژه برای نوزادان و وقتی که برخی از ارو های رقابت کننده با بیلی روبین را مصرف میکنیم . از ان جا که جذب نوری بیلی رویبین با نور ماورا بنفش (400 حدودا نانومتر ) تداخل دارد و با هم یکسان هستند بنابراین نور بیلی روبین غیر مستقیم را به حالت محلول در میاورد و باعث می شود که از ادرار این نوع بیلروبین (که در واقع بیلی روبین غیر مستقیم است) دفع شود . به عبارت دیگر میتوان گفت که نور باعث می شود تا بیلی روبین غیر مستقیم یا غیرکونژوگه شکسته شده و از یک راه میانبر و کوتاه تر نسبت به کونژوگه شده از بدن دفع شود .

b3da

تشکر 0 +

0+ 0 0+
بیلیروبین ۱۳۸۹ شنبه ۴ ارديبهشت

این مطلبو هم الان پیدا کردم : نور فلورسانس در طیف ابی در طول موجهای 420 تا 470 نانومتر قادر است که با ایجاد تغییراتی در ارایش فضائی بیلی روبین در پل های 5 و 15 ان را به فتوایزومراز تبدیل کند . فوتوایزومراز های بیلروبین غیر سمی بوده و بدون احتیاج به کونژوگه شدن از طریق صفرا دفع می شوند .

b3da

تشکر 0 +

0+ 0 0+
نام کاربری :
نام رمز :
 

دستگاه اتو آنالايزر الايزا و كمولومينسنس|ThunderBolt full automated ELISA & CLIA Proccessor System بازار بزگ خدمات و ملزومات آزمایشگاهی و پزشکی
هیئت علمی سایت فاسکو
   اعضاء هیئت علمی سایت
این صفحه را به دوستان خود معرفی کنید
ایمیل :

جستجوی دوستان و کاربران در فاسکو
نام
 
راهنمای رقابت برترین های فاسکو
جدول رده بندی برترین کاربران جدید
:: نحوه امتیاز گیری در رقابت علمی فاسکو
:: شرایط پذیرش مقالات  
محصولات فاسکو
:: كاتالوگ دستگاه اتوآنالایزر كمي لومينسنس و الایزا Thunderbolt
:: مشخصات  کیت های  BIOKIT
:: مشخصات  کیت های CALBIOTECH
:: مشخصات  کیت های VIRO-IMMUN
چاپ فرم های آزمایشگاهی فاسکو
:: فرم هدایت الکتریکی آب مقطر
:: فرم ثبت دمای انکوباتور
:: فرم ثبت دمای یخچال
برترين كاربران دهمین دوره رقابت فاسكو 
: rashidi[امتیاز 0]
: Nosrati1386[امتیاز 0]
: Abbas_Nakhjavani[امتیاز 0]
4 : chello[امتیاز 0]
5 : nasri[امتیاز 0]

لیست کامل برترین های فاسکو
  
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

غذاهای پُرپروتئین, تفسیر PSA, آمینواسیدها, ویروس شناسی, فلورسانس, الکتروفورز, سرطان ملانوما, پاتولوژی و میکروب شناسی, HRP, مونوسیت, مرفولوژي, ورسیکالر, هموژنیزاسیون, نورون, داخل سلولهاي کبدي, یائسگی, لوپوس, باکتریواستاتیک, تستهای آزمایشگاهی (CEA, c53c, WBC – RBC – HCT-HGB-PLT-MCH-MCV-MCHC-MPV-RDW, ويتامين, آووکادو, نانوباکتر, تسكين كرامپ هاي شكمي, گرانول, Latant, ويروس, کنترل کیفی نیم مک فارلند , درد مزمن , ادرارغلیظ و بد بو , کمبود ویتامین D , تستهای آزمایشگاهی, ویروس‌هایی, لکوسیتهای, آزمون کارشناسی به پزشکی, لاکتوفرین, وسترن, کم کاری تیروئید, جیوه, شقاق مقعد , میکروب, غش کردن , محققین, مواد ضد سرطان, اتوآنالايزرهايي, ایبوپروفن و ناپروکسن, کوکوباسیل, سلول‌ها, تستهای آزمایشگاهی, سایت های آزمایشگاهی, پيلوري, KSHV, پاستوریزه, اگار, کارسينوم, Viro-Immun, میکروبیولوژی, سالیسیلیک, ناهمگون, باکتری لاکتوز مثبت, كونژونكتيويت, پنوموکوک, پژوهشگاه, دکتر شهروز همتی, فرآوري سلول هاي جنيني, پوشش مجرای گوارش, توکسیک, تری گلیسرید, پروتئین RB,