,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  حکم دارو برای بیماران تالاسمی حیاتی‌تر از نان شب است
  تاریخ : ۱۳۹۷ شنبه ۱۵ دي  [17:30]  

حکم دارو برای بیماران تالاسمی حیاتی‌تر از نان شب است
رئیس انجمن علمی خون و سرطان کودکان ایران با استقبال از تولید داروی ایرانی ضمن اظهار امیدواری از بهبود کیفیت زندگی بیماران تالاسمی نسبت به سالهای گذشته گفت: هم اکنون حکم دارو برای بیماران تالاسمی حیاتی‌تر از نان شب است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، بیماران تالاسمی در طول حیات خود به مصرف داروهای دفع‌کننده آهن به‌خاطر دفع بار اضافی آهن از بدن خود نیاز دارند و تاکنون انواع تزریقی و خوراکی آن با خروج فراوان ارز از کشور از کشورهای خارجی تهیه و در اختیار بیماران قرار می‌گرفت. بنابر این گزارش، اکنون با دستیابی متخصصان ایرانی به فرمول این دارو تولید و عرضه آن در بازار دارویی کشور ارزانتر و سهل تر انجام خواهد شد.

داروی خوراکی آهن‌زدا برای بیماران تالاسمی در سه دوز 90، 180 و 360 میلی‌گرم تولید شده است که برابر با مشابه خارجی از مصرف راحت‌تری برای بیماران تالاسمی برخوردار است.

بر این اساس داروی خوراکی نانوجید (دفرازیروکس) مورد مصرف بیماران تالاسمی با حضور پزشکان، متخصصان، مدیر بیماریهای خاص وزیران بهداشت و جمعی از بیماران و مسئولان و کارشناسان شرکت نانو حیات دارو به‌ عنوان شرکت تولیدکننده این دارو در تهران رونمایی شد.

در این مراسم دکتر حسن ابوالقاسمی - رئیس انجمن علمی خون و سرطان کودکان ایران با استقبال از تولید داروی ایرانی توسط شرکت دانش بنیان ایرانی طی سخنانی از ضرورت تغییر الگوی مصرف بیماران تالاسمی از داروی تزریقی به داروی خوراکی سخن به میان آورد و گفت: باید با جرات و جسارت داروی دفرازیروکس را برای بیماران تالاسمی استفاده کنیم و شرکت تولیدکننده نیز در موقع مناسبی موفق به تولید این دارو شد.

ابوالقاسمی ضمن اظهار امیدواری از بهبود کیفیت زندگی بیماران تالاسمی نسبت به سالهای گذشته افزود: الان حکم دارو برای بیماران تالاسمی حیاتی‌تر از نان شب است.

دکتر ابوالقاسمی در پایان با بیان راحت تر شدن تهیه و مصرف داروی ساخت داخل نسبت به نوع خارجی آن اظهار امیدواری کرد که این دارو می‌تواند نیاز همه بیماران را برطرف کند و طی یک سال آینده اگر دارو خوب کار کند، تا 80 درصد بیماران تالاسمی روی به مصرف داروی خوراکی دفع کننده آهن ایرانی شوند.

همچنین در این مراسم بهزاد تقی‌پور - مدیرعامل شرکت تولیدکننده این دارو با اشاره به برخی از مشکلات مصرف نمونه قبلی این دارو از قبیل طعم نامناسب دارو، مصرف به‌صورت ناشتا و عوارض گوارشی گفت: مشکلاتی مانند زمان مصرف و الزاماً ناشتا بودن برای مصرف دارو و حتی شرایطی چون وابستگی دارو به حل شدن در آب داروی در مورد داروی نانوجید وجود نداشته و برطرف شده است.

وی افزود: این دارو مانند قرص‌های معمولی دیگر می‌تواند به راحتی مصرف شود و این موضوع موجب راحتی بیشتر بیماران تالاسمی می‌شود و از این روش درمانی با رضایت بیشتری استقبال خواهند کرد.

تقی پور با اشاره به اینکه پروژه تولید این دارو از سال 96 آغاز شد، توضیح داد: نانوجید نخستین داروی تولید داخل در نوع محسوب می‌شود که هم دوزهای آن نسبت به داروی قبلی بهینه‌تر شده است و هم اینکه برخی مشکلات مصرف داروی قبلی مانند مزه تلخ آن هنگام مصرف و یا عوارض گوارشی در مورد داروی نانوجید وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: این دارو از پوشش بیمه هم برخوردار است و با بیمه تامین اجتماعی و بیمه خدمات درمانی تقریباً به‌ صورت رایگان در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.

همچنین بابک یزدانی - مدیر فروش و بازریابی این شرکت دانش بنیان در حاشیه مراسم رونمایی اظهار داشت: با تولید نوع جدید داروی دفرازیروکس برای بیماران تالاسمی، تحولی جدید در زمینه این داروها ایجاد خواهد شد.

یزدانی از انجام به مسئولیت های اجتماعی در این شرکت دانش بنیان خبر داد و افزود: ما در این شرکت دانش بنیان آمده ایم تا با قدرت به مسئولیت اجتماعی خودمان عمل کنیم تا باری از دوش جامعه تالاسمی کشورمان برداریم و در بحث آموزش، حمایت تجهیز و مراقبت از بیماران تالاسمی کاری خواهیم کرد که تمام بیماران تالاسمی به رضایت کامل در درمان و حیات خود برسند.

گفتنی است، یک شرکت دانش بنیان با بهره مندی از تخصص و دانش ایرانی موفق به ساخت داروی خوراکی بیماران تالاسمی شده است.
0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر محتوا
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

ویروس, رولوفورمیشن, سیتوپاتیک, فیبر و فلاوونوئید, beckmancoulter, پروستات, بیماری عروق کرونر, سولفوریک, ﻫﻮﻣـﻮرال, نارسایی کبد, بیماری ریفلاکس صفرا , مسموميت, Carcinoma, ماكروسيتيك, واکسن, هيپوولميك, همولیز, ویروس, دکتر محمود محمودیان شوشتری, ایماتینیب, گلوكورونيك, سمینال, عفونتهای باکتریایی, انسولينوما, هیستامین, گویچه‌ها, اوروبيلينوژن, کادميوم, میکروولها, نوکلئوتیدی, заліў, بیومولکولها, تلسکوپیک, جایگاه رشته انگل شناسی, اندومیتوزیس, ایمنوگلوبولین, ديوکسين (Dioxin), پروانسولین, اریترومایسین, پزشکان عمومی, هموگلوبین, درمان باکتری H پیلوری, واﮐﺴــﻦﻫــﺎي, تسکین گلودردهای ویروسی, گاستريت, مطب دکتر عارف قنبرزاده , نفلومتري, کووت, تایوگلیکولات سدیم, ابتلا به سرطان معده, دکترای تخصصی روان درمانی, گلومرول, تستهای آزمایشگاهی (Calcitonin), پنومونی, TLC, هایپرهیدروز, پیتاسیون, اپيتليال, latum, سولفيدريل, سنبل‌الطیب, تخصصی, Ca+2, پارامترهای, ﻫﭙﺎﺗﯿﺖ, سولفانیلیک, لنفاوی, بلاستیک, هیپوگلیسمی, رشد قارچ‌ ها,