,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
1 نظرات  خواب‌رفتگی، مورمور و کرخ شدن دست و پا را چه کنیم+دلایل
  تاریخ : ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۴ خرداد  [3:17]  

خواب‌رفتگی، مورمور و کرخ شدن دست و پا را چه کنیم+دلایل

اگر دست و پای‌تان اغلب مواقع خواب می‌رود می‌دانید باید چه اقدامی انجام دهید.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، وقتی برای مدت زیادی به صورت ثابت در یک جا می‌نشینیم، دست یا پایمان خواب می‌رود. چه اتفاقی در بدن افتاده که چنین می‌شود؟ آیا این خواب رفتن اندام‌های حرکتی ما خطرناک است؟

خواب‌رفتگی، مورمور و کرخ شدن موقت دست یا پا را چه کسی است که در طول زندگی خود تجربه نکرده باشد؟ وقتی برای مدت زیادی در حالتی یکنواخت می‌نشینیم ناگهان متوجه می‌شویم که پایمان کرخ و سنگین شده و موقع حرکت سوزن‌سوزن می‌شود. این علائم را اصطلاحاً شکایات حسی خواب رفتن دست یا پا می‌نامند.

این حالت در اغلب موارد بی‌ضرر است و خطری ندارد، سریع ظاهر می‌شود و سریع هم از بین می‌رود. اندام را حرکت می‌دهیم یا شل می‌گذاریم تا آرام‌آرام این حالت‌ رفع شود و پایمان به وضعیت طبیعی برگردد.

همین حالت در دست‌ها هم رخ می‌دهد. اصولاً هر قسمت از بدن می‌تواند خواب برود. اما چرا؟ دلیلش معمولا یک یا چند عصب است؛ اعصابی که تحت فشار قرار گرفته‌اند یا اکسیژن و مواد غذایی لازم را مثلا به علت بد نشستن دریافت نمی‌کنند.

در این صورت اطلاعاتی که دائماً میان آن عصب و مغز در جریان است درست رد و بدل نمی‌شود. وقتی عملکرد انتقال پیام‌ها از اعصاب محیطی به مغز مختل شد پارستزی یا حالاتی مانند مورمور یا گزگز شدن آن موضع خاص رخ می‌دهد.

اگر اطلاعات مربوط به این عصب گیرافتاده به مغز ارسال شود مغز به ما فرمان می‌دهد که با حرکت آن عصب را از فشار برهانیم. در غیر این صورت دست یا پایمان مدت زیادی در حالت خواب‌رفته باقی مانده و کرخ می‌شود.

اگر کسی دست و پایش اغلب مواقع خواب می‌رود و با حرکت هم مدتی طولانی لازم است که به وضعیت طبیعی برگردد باید به پزشک مراجعه کند، چون که این می‌تواند علامتی از یک بیماری جدی باشد. برای مثال در بیماری‌های بیرون‌زدگی دیسک کمر، مالتی‌‌پل اسکلروزیس (ام‌اس) یا پلی‌نوروپاتی که آسیب اعصاب محیطی است چنین علامتی وجود دارد. پلی‌نوروپاتی یک بیماری ارثی است که در آن اعصاب به فشار بسیار حساس‌اند.
0 4 4


phasco۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۴ خرداد[3:33]
نوروپاتی چیست؟ نوروپاتی محیطی اختلال عصب، جدا از مغز و نخاع است. بیماران مبتلا به نوروپاتی محیطی ممکن است سوزن سوزن شدن، بی حسی، احساس غیر معمول، ضعف و یا درد سوزشی در ناحیه درگیر را داشته باشد. اغلب اوقات، علائم متقارن هستند و شامل هر دو دست و پا است. از آنجا که علائم در مناطق تحت پوشش دستکش و یا جوراب ساق بلند رخ می دهد نوروپاتی محیطی اغلب با احساس داشتن یک جوراب زنانه ساقه بلند نازک و یا پوشیدن دستکش توصیف می شود. پلی نوروپاتی چیست؟ پلی نوروپاتی ( به معنی آن است که به طور معمول بیش از یک عصب تحت تاثیر قرار دارد ) و هنگامی که علت زمینه ای تشخیص داده نشود پزشکان آن را نوروپاتی ایدیوپاتیک می گویند.


نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

درمان صحیح ویروس هپاتیت C, عفونتهای, ویروس, گلیسرول, نفريت, ماركرهاي, فاگوسیت, کاندیازیس, گلومرولها, ترانسپورت, تك ياخته ها, نبولایزر, افزایش رشد, لنفوسيت‌ها, Fuadin, کربوهیدرات, ساماندهی, موجود تک‌سلولی, VLDL, نانوسیم, خون ریزش مادری- جنینی, افزایش ضربان قلب, Tween, ويتامين, منابع ایمنی شناسی, نوترکیب, هيپربيلي, میکروارگانیسم, رنگ‌آميزي, سیفیلیس, Urine, فاكتورهاي, ترمیم, لاکتوز, محققان داخلی و خارجی, كيت هاي آزمايشگاهي, درد شدید, یوکاریوت, هورمونهای, محققین, ام اس عود کننده, دیکروسلیوم, Calcium, عشق به کار, پاتوژنزیز, DSL-3000, ویروس‌ها, سلولزی, آرتریول, میترامایسین, تامین منابع انسانی, مانيتورينگ, آنمی همولیتیک وابسته به دارو, amplification, ورسیکالر, اپیدمی, هموگلوبین, تولید استخوان, سیلین, تشخیص‌های, منونوکلئوز, کاردیولیپین, آنتی اکسیدان و فلاوونوئید , ماموگرافی, غدد لنفاوی, Parvo viros B19, CA 125, پانکراس (لوزالمعده) و کبد, آمونیاک, COUNT,