,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  ناکامی دانشمندان در ساخت واکسن ایدز
  تاریخ : ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۴ ارديبهشت  [3:15]  

پرفسور دیوید بالتیمور، یک زیست شناس برنده جایزه نوبل ، می گوید دانشمندان در طی 25 سال گذشته، در زمینه تهیه واکسنی برای مقابله با بیماری ایدز پیشرفتی نکرده اند.

پرفسور بالتیمور که برای تحقیقاتش در زمینه کشف ویروس اچ آی وی ( HIV ) جایزه نوبل در رشته پزشکی را دریافت کرده است معتقد است که ویروس اچ آی وی که آلودگی به آن موجب بیماری ایدز می شود آنقدر پیچیده است که ممکن است دانشمندان هرگز نتوانند واکسن مقابله با آن را پیدا کنند.
پرفسور بالتیمور که رئیس انجمن آمریکایی پیشرفت علوم است گفت با وجود این که دانشمندان امید چندانی ندارند همچنان به تلاش های خود جهت یافتن واکسنی برای بیماری ایدز ادامه می دهند.
وی گفت عدم پیشرفت دانشمندان در این زمینه قابل درک است ولی قابل قبول نیست.

دیوید بالتیمور در توضیح علت عدم پیشرفت گفت ویروس اچ آی وی در تلاش ها برای از بین بردنش مقاومت کرده و در برابر سیستم مصونیت بدن انسان ، قادر به دفاع از خود شده است . پرفسور بالتیمور افزود جامعه علمی از عدم موفقیت در این زمینه سرخورده شده است.
تلاش ها برای کنترل ویروس اچ آی وی از طریق پادتن ها یا تقویت سیستم مصونیت بدن انسان ، تا کنون موفقیت آمیز نبوده است.
از جمله متدهای جدید که دانشمندان در حال آزمایش آن هستند، ژن درمانی و سلول پایه درمانی است اگرچه این آزمایش ها هنوز در مراحل اولیه هستند.
نزدیک به سه میلیون نفر هرساله در اثر ابتلا به بیماری ایدز ، در سراسر جهان جان خود را از دست می دهند.
 

منبع :tici.info
0 3 3
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فاطمه عرب
fatemeh arab
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

محلول و آنتی بادی, حکیم جرجانی, Heamagglutination, درمان آکنه, auxotroph, خطاهای, تبخال, beckmancoulter, ويروس آبله, غدد تیروئید, مارکرها, دستگاه تمام اتوماتيك الايزا و كمولومينسنس, nuclear, وبیوسنتز, مایکو, درجه اسید فست, چای, پاولی, کاهش ساعت کار بانوان شاغل دارای شرایط خاص, کبد چرب, ژیگانیتکا, بواسیر, باسیلی, کوشینگ, هیدروفوبیسیتر, آلژینات و ژلان, کوکسیدهای, درمان بیماری های ویروسی, همولیتیک, ماکروفاژها, سایت پزشکان بدون مرز, کرایوگلوبولین, اندیکسی, H2o, مخصوص, وریدی, بروسلوز, Lyme, ویروس, HCT, هورمون‌هاى, غیر اشباع , درمان انواع بیماریهای قلب و عروق, ائوزینوفیلی, کاتیونی, یومی‌هوتراپیست, کادميوم, وزيكولهاي, سندرم نفروتیک, آلکالوز, گلوتامات, آموزش زبان انگليسي, سالمونلا, رزکسیون, نفرون, C-Peptide, BMC, نفلومتري, گلوبولینهای, گوارشی, پپتیدوگلیکان, علل كاهش وزن مخصوص ادرار, Biosystems, ترانسفوزیون, فنوتیپ های باکتریایی, عارضه درمان خستگی , ویروس, از بین بردن لک های پیری, پلاتی, آنژین,