,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  ناکامی دانشمندان در ساخت واکسن ایدز
  تاریخ : ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۴ ارديبهشت  [3:15]  

پرفسور دیوید بالتیمور، یک زیست شناس برنده جایزه نوبل ، می گوید دانشمندان در طی 25 سال گذشته، در زمینه تهیه واکسنی برای مقابله با بیماری ایدز پیشرفتی نکرده اند.

پرفسور بالتیمور که برای تحقیقاتش در زمینه کشف ویروس اچ آی وی ( HIV ) جایزه نوبل در رشته پزشکی را دریافت کرده است معتقد است که ویروس اچ آی وی که آلودگی به آن موجب بیماری ایدز می شود آنقدر پیچیده است که ممکن است دانشمندان هرگز نتوانند واکسن مقابله با آن را پیدا کنند.
پرفسور بالتیمور که رئیس انجمن آمریکایی پیشرفت علوم است گفت با وجود این که دانشمندان امید چندانی ندارند همچنان به تلاش های خود جهت یافتن واکسنی برای بیماری ایدز ادامه می دهند.
وی گفت عدم پیشرفت دانشمندان در این زمینه قابل درک است ولی قابل قبول نیست.

دیوید بالتیمور در توضیح علت عدم پیشرفت گفت ویروس اچ آی وی در تلاش ها برای از بین بردنش مقاومت کرده و در برابر سیستم مصونیت بدن انسان ، قادر به دفاع از خود شده است . پرفسور بالتیمور افزود جامعه علمی از عدم موفقیت در این زمینه سرخورده شده است.
تلاش ها برای کنترل ویروس اچ آی وی از طریق پادتن ها یا تقویت سیستم مصونیت بدن انسان ، تا کنون موفقیت آمیز نبوده است.
از جمله متدهای جدید که دانشمندان در حال آزمایش آن هستند، ژن درمانی و سلول پایه درمانی است اگرچه این آزمایش ها هنوز در مراحل اولیه هستند.
نزدیک به سه میلیون نفر هرساله در اثر ابتلا به بیماری ایدز ، در سراسر جهان جان خود را از دست می دهند.
 

منبع :tici.info
0 3 3
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فاطمه عرب
fatemeh arab
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

پپتیدوگللیکان, بیماری کبد چرب, اندولی, تفسیر, بالینی, آنزيم كنژوگه, مایعات بدن, کارشناسان, ميانگين, گویچه‌های, جوانی, كلني هايي بدون جلاي فلزي, میکرولیتر, تیتراسیون, دیگوکسین, افزایش تجویز آسپیرین, Achromobacteraceae, ELISA اختصارات چیست؟, آزمايشات, بیماران دریافت‌کننده اعضای پیوندی, بیماری های مزمن کبدی, chimeric blood group, سایبورگ, میکروب شناسی, فوتون, سیما ذوالفقاری انارکی, رسپتورهائی, متاستاز, گروه خونی, قارچ اسکلروتیوم گلوتامیکوم, کاندیدا, ویبریوکلرا, Chromatography, اختصارات و اصطلاحات آزمايشگاهي , سلول های بنیادین, تفسیر, هیپوکسی, سالیسیلت, فور, دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت, هموگلوبین, hyphae, کلریدریک, عسل و دارچین, استخوانهای طبیعی, HFr, میکروارگانیزم, سولفو, E2F8, گرانولهای, هیپوکسی, گرانول, mirabilis, هاری, بیوفیلم‌های لجن , Laboratories, كونژوگه, پیگمان, گلوکوکورتیکوئیدها, کنترل احساس گرسنگی, dropbox, ویروس, یعنیPartial Thromboplastin Time, انواع escherichia coli, کامپوزيت, سيفليس در زنان باردار , ابرمغناطيسي, دگزامتازون, آزمایشگاه های پاتولوژی, لوکوپلاکي,