,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  آشنایی با ویروسی به نام Parvo virus B19 یا پاروا ویروس
  تاریخ : ۱۳۹۶ شنبه ۲۳ ارديبهشت  [5:7]  


Parvo viros B19 ( پارواویروس ) ویروسی است که به طور عمومی فقط انسان ها به آن دچار می شوند و حدود 50 درصد از بزرگسالان در دوران کودکی یا نوجوانی به این عفونت دچار شده اند . ویروس توسط ترشحات عفونی دستگاه تنفسی برای مثال با سرفه کردن از مادر به جنین سرایت می کند. دوره تکامل ویروس متفاوت و بین 4 تا 20 روز از عفونت تا ظاهر  شدن خصوصیات بیماری مانند کهیر و سایر علائم می باشد . متداول ترین بیماری که پارواویروس B19 باعث آن می شود بیماری پنجم است .این بیماری معمولا خفیف بوده و نشانه آن اندکی کهیر سرخ و تور مانند روی قسمت اصلی بدن و دست ها و پاها در بیشتر بیماران است.که گاه کهیر همراه با خارش است .بیمار معمولا خیلی مشکل جدی از نظر پزشکی ندارد و کهیر بین 7 تا 10 روز برطرف می شود . پس از بهبودی یک ایمنی طولانی مدت در بدن بیمار به وجود می آید .بزرگسالانی که به این ویروس مبتلا می شوند ممکن است هیچ نشانه ای نداشته باشند و یا دچار کهیر ، تورم ، یا درد مفاصل یا هر دو شود . اگر بیمار به غیراز این عفونت مشکل دیگری نداشته باشد بدون درمان برطرف می شود.

پزشکان با استفاده از مقادیر IgM و IgG در یک آزمایش خون برای این ویروس نتیجه می گیرند که  شخص نسبت به این ویروس ایمن هست و این عفونت را ندارد. یا در برابر این بیماری ایمنی ندارد و اگر در تماس با آن قرار بگیرد ممکن است مبتلا شود یا اخیرا این عفونت را داشتهَ است.

هیچ واکسن یا دارویی برای جلوگیری از پارواویروس وجود ندارد.شستن مرتب دست ها به عنوان روشی احتمالا موثر وعملی برای کاهش سرایت پارواویروس توصیه می شود. 

 

واحد کنترل کیفی شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز ( فاسکو )
0 3 3
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فاطمه عرب
fatemeh arab
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

هیپوتالاموس, پاتولوژیک, پادگنهای, تكنيك‌هاي, متخصص پوست, آنیزوسیتوز, نوتروفیلها, ویروسهای, محققان تبريزي, چربی, سوزش, پزشکی, ژن, پنومونیا, ویروس, نوارهای, سکته مغزی, کلی‌فرم, مونتنگرو, مانيتورينگ, میکروسکوپی, ویتامین, کشف پنی سیلین, نعناع, آگار, ويروس‌ها, کوکوسها, تخمدان‌ها, میکروسکوپ, دانشگاه علوم پزشکی همدان, باكتريهاي اسيدوفيل لآكتوباسيلوس دودرلآين, جنتامایسین, لرزش دست ها و سر, فولیکول‌های, نانوگرم, مولکولی, عوامل سرطان زا, specimen, کتون اوری, آنتی اسپرم, علی عبائیان، رئیس هیئت مدیره جامعه فن‌آوران علوم آزمایشگاهی, گوارش و كبد, ژن هیستون ها, آنتی‌بیوتیک‌ها , سوءهاضمه, هفتمین کنگره بین المللی و دوازدهمین کنگره کشوری ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران , ویروس, مادرزادی, گیزنده آنژیوتانسیون II, رنگ فوشین, اضافه وزن و چاقی, سرطان, CREATININE‌, سوختگی, هیبرید, затока, فاگوسيتين, ايمنوگلوبولين, Fasciola, روش الکتروفورز سرم, اینترفاز, آنتی زن - آنتی بادی, لاکتیس, پستانک, نوتروفیل, رتروویروس, اسيد فوليك, ویولت, تومورمارکرها, Персиски,