,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  آشنایی با ویروسی به نام Parvo virus B19 یا پاروا ویروس
  تاریخ : ۱۳۹۶ شنبه ۲۳ ارديبهشت  [5:7]  


Parvo viros B19 ( پارواویروس ) ویروسی است که به طور عمومی فقط انسان ها به آن دچار می شوند و حدود 50 درصد از بزرگسالان در دوران کودکی یا نوجوانی به این عفونت دچار شده اند . ویروس توسط ترشحات عفونی دستگاه تنفسی برای مثال با سرفه کردن از مادر به جنین سرایت می کند. دوره تکامل ویروس متفاوت و بین 4 تا 20 روز از عفونت تا ظاهر  شدن خصوصیات بیماری مانند کهیر و سایر علائم می باشد . متداول ترین بیماری که پارواویروس B19 باعث آن می شود بیماری پنجم است .این بیماری معمولا خفیف بوده و نشانه آن اندکی کهیر سرخ و تور مانند روی قسمت اصلی بدن و دست ها و پاها در بیشتر بیماران است.که گاه کهیر همراه با خارش است .بیمار معمولا خیلی مشکل جدی از نظر پزشکی ندارد و کهیر بین 7 تا 10 روز برطرف می شود . پس از بهبودی یک ایمنی طولانی مدت در بدن بیمار به وجود می آید .بزرگسالانی که به این ویروس مبتلا می شوند ممکن است هیچ نشانه ای نداشته باشند و یا دچار کهیر ، تورم ، یا درد مفاصل یا هر دو شود . اگر بیمار به غیراز این عفونت مشکل دیگری نداشته باشد بدون درمان برطرف می شود.

پزشکان با استفاده از مقادیر IgM و IgG در یک آزمایش خون برای این ویروس نتیجه می گیرند که  شخص نسبت به این ویروس ایمن هست و این عفونت را ندارد. یا در برابر این بیماری ایمنی ندارد و اگر در تماس با آن قرار بگیرد ممکن است مبتلا شود یا اخیرا این عفونت را داشتهَ است.

هیچ واکسن یا دارویی برای جلوگیری از پارواویروس وجود ندارد.شستن مرتب دست ها به عنوان روشی احتمالا موثر وعملی برای کاهش سرایت پارواویروس توصیه می شود. 

 

واحد کنترل کیفی شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز ( فاسکو )
0 3 3
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فاطمه عرب
fatemeh arab
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

ترایکومایکوزیس, سلول‌هایی, کریستالها, متیلن, هموفیلوس, اصطلاحات پزشکی و آزمایشگاهی, سی‌امین آزمون بورد تخصصی دندانپزشکی, سلیکاژل, ایمنوهماتولوژی, فاسکو, متانل, پایدارکننده, نفروز, HEMOGLOBIN, سلول‌های سرطانی, MERS – CoV , نوتروفیل, اداره کل آزمایشگاه های مرجع سلامت, میکروارگانیسم‌ها, هورمونهای, همولیز نمونه خون, ترانزيشنال, GSD, آنمی پرنیسیوز, دانلود بیوشیمی تیتز, اندوسپور, مالتوز, کارشناسان, schizont, تشخیص, کربوهیدرات‌های, کروماتین, سلول‌های سرطانی در مایع مغزی, فیزیولوژیکی, کنترل کیفی لوپ میکروب شناسی, ولژيونلا, پژوهشگران, الکتروفورز, بيوپسي, کلرور, اثر هوک بر چه تست هایی بیشترین تاثیر را دارد, پنمونیه, ژن RB یا همان ژن رتینو بلاستوما, میکرو, دکتر فرزاد کتیرایی, زخم دستگاه فوقانی گوارش, كستهاي ادراري, توکوفرول, نروموكروم, ماساچوست, آپولو, توموری, ویروس‌ها, پروستات, گولبول‌هاي, درد جناغ سینه, لکوسیتهای, دیسک اکسیداز, تحقيقاتي, نانوگرم, سلولهاي خوني, خونریزی لثه ها, ائوزینوفیل, HbA12, کروماتینی, ‏Post-PCR‏, viruses, ساعت بدن, آندوپلاسمی, توکسین,