,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  ابداع روش جدید برای تشخیص باکتری در زخم ها
  تاریخ : ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۸ فروردين  [5:35]  


پژوهشگران علوم پزشکی در دانشگاه جرج واشنگتن  روش جدیدی برای تشخیص باکتری در زخم ها ابداع کرده اند که می تواند به کاهش هزینه مراقبت های بهداشتی به حداقل رساندن مقاومت بدن در برابر دارو و درمان بهتر بیمار منجر شود.

 محققان دانشگاه جرج واشنگتن در جریان یک تحقیق موفق به ابداع روش جدیدی برای تشخیص عفونت در زخم ها شدند که به پزشکان کمک می کند در کمتر از یک دقیقه به جای ۲۴ ساعت فعلی باکتری را روی لام آزمایشگاهی قرار داده و آن را شبانه تکثیر کنند.

در این روش با استفاده از یک روش تشخیصی الکتروشیمیایی مولکول هایی کشف می شوند که توسط باکتری سودوموناس ( Pseudomonas ) تولید شده و به طور شایع زخم های مزمن را عفونی می کنند.

محققان در این مطالعه، یک حسگر الکتروشیمیایی ارزان قیمت و یکبار مصرف را آزمایش کردند که باکتری را بر اساس تشخیص وجود پیوسیانین ( pyocyanin )، مولکولی که توسط سودوموناس تولید می شود، فورا کشف می کند.

این پروب ( ابزار تشخیصی ) حضور باکتری را در ۷۱ درصد موارد و نبود باکتری را در ۵۷ درصد مواقع به درستی تشخیص می دهد.

به گفته محققان ، توانایی تشخیص سودوموناس و سایر ارگانیسم های عفونی در زمان معاینه ، توانایی پزشک را برای مراقبت از بیمار به اندازه زیادی افزایش می دهد.

به گفته محققان ، با استفاده از این روش دیگر نیازی نیست که قبل از تصمیم گیری برای تجویز آنتی بیوتیک ، منتظر نتایج کشت بود.

آنها افزودند: پروب هایی که از این روش استفاده می کنند، به طور بالقوه روشی در اختیار پزشکان قرار می دهند که عفونت زخم ها را در بالین بیمار تشخیص دهند و به پزشکان کمک می کنند تا سریعتر، از میان انواع زیاد آنتی بیوتیک ها یکی را برای درمان انتخاب کنند.

محققان قصد دارند که با تقویت و ارتقای این روش آزمایشی ، از آن برای تشخیص سایر باکتری ها نیز استفاده کنند.

این روش جدید در مجله Wound Repair and Regeneration منتشر شده است. 

 

منبع : سایت پزشکان بدون مرز
0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فاطمه عرب
fatemeh arab
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

مورفولوژي, هموگلوبينوري, دانلود اطلس رنگی اسپرینگر Springer, ائوزینوفیلی, كونژوگاسيون, مهار کننده پمپ پروتون, نوکلئیک, میراسیدیوم, میکروب, کورینه, سيتوپلآسم, جانوران, هموگلوبين, آسپیرین, کاربران, درمان لک های پوستی, سرطانهای بدخیم, مورفولوژی, گرانولهای, ترنس, ویروس شناسی, نمونه‌های, معرفي رشته تخصصي و علمي علوم آزمايشگاهي, Ceruloplasmin, هیپوتالاموس, رسپتورهائی, کروموزوم ناقص, هموگلوبين, c53c, MEAN CORPOSCULAR VOLUME مخفف MCV, آنالایتیکال, آلانین, pharynx, يون‌هاي, BJOG, مننژیت (عفونت پرده مغزی), RSV, پژوهشگر, سلول های بنیادی کبدی, H2o, بروسلا, هورمون‌هاى استروئيدى, ربات Rovothespian, ناباروری, کبودی پوست, همدردی, ﻣﻨﻨﮕﻮﮐﻮﮐﯽ, مولتی‌ویتامین‌‌ها, ماركرها, اولویا نورتون, زخم معده, زیست‌شناسی, طراحي سيستم الايزا, پروب‌های, هماگلوتیناسیون, پنجمین کنگره بین‌المللی علوم آزمایشگاهی, آزونیوم, هموليز, ناقلین, تستهای بیوشیمی, کروموزوم سلولهای جنسی, virus, هموگلوبین, مستندات, باکتری های تحمل کننده هوا, كريستال, همولیز, PT, تستهای آزمایشگاهی (CEA), مرکز تحقیقات علوم دارویی,