,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  ابداع روش جدید برای تشخیص باکتری در زخم ها
  تاریخ : ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۸ فروردين  [5:35]  


پژوهشگران علوم پزشکی در دانشگاه جرج واشنگتن  روش جدیدی برای تشخیص باکتری در زخم ها ابداع کرده اند که می تواند به کاهش هزینه مراقبت های بهداشتی به حداقل رساندن مقاومت بدن در برابر دارو و درمان بهتر بیمار منجر شود.

 محققان دانشگاه جرج واشنگتن در جریان یک تحقیق موفق به ابداع روش جدیدی برای تشخیص عفونت در زخم ها شدند که به پزشکان کمک می کند در کمتر از یک دقیقه به جای ۲۴ ساعت فعلی باکتری را روی لام آزمایشگاهی قرار داده و آن را شبانه تکثیر کنند.

در این روش با استفاده از یک روش تشخیصی الکتروشیمیایی مولکول هایی کشف می شوند که توسط باکتری سودوموناس ( Pseudomonas ) تولید شده و به طور شایع زخم های مزمن را عفونی می کنند.

محققان در این مطالعه، یک حسگر الکتروشیمیایی ارزان قیمت و یکبار مصرف را آزمایش کردند که باکتری را بر اساس تشخیص وجود پیوسیانین ( pyocyanin )، مولکولی که توسط سودوموناس تولید می شود، فورا کشف می کند.

این پروب ( ابزار تشخیصی ) حضور باکتری را در ۷۱ درصد موارد و نبود باکتری را در ۵۷ درصد مواقع به درستی تشخیص می دهد.

به گفته محققان ، توانایی تشخیص سودوموناس و سایر ارگانیسم های عفونی در زمان معاینه ، توانایی پزشک را برای مراقبت از بیمار به اندازه زیادی افزایش می دهد.

به گفته محققان ، با استفاده از این روش دیگر نیازی نیست که قبل از تصمیم گیری برای تجویز آنتی بیوتیک ، منتظر نتایج کشت بود.

آنها افزودند: پروب هایی که از این روش استفاده می کنند، به طور بالقوه روشی در اختیار پزشکان قرار می دهند که عفونت زخم ها را در بالین بیمار تشخیص دهند و به پزشکان کمک می کنند تا سریعتر، از میان انواع زیاد آنتی بیوتیک ها یکی را برای درمان انتخاب کنند.

محققان قصد دارند که با تقویت و ارتقای این روش آزمایشی ، از آن برای تشخیص سایر باکتری ها نیز استفاده کنند.

این روش جدید در مجله Wound Repair and Regeneration منتشر شده است. 

 

منبع : سایت پزشکان بدون مرز
0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فاطمه عرب
fatemeh arab
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

کوکسی, نوکلئیک, رولوفورمیشن, کوتیکول, بافیلومایسین, كليستين, دكتر حسين قريب, ميكروسكوپي, ویتامین, اسپیکول, پپتیدی, سيناپتوفيزين, زیست‌شناسی, هورمونهاي, stipling, تیروزین, Lipids, کواگولاز, مگالوبلاستیک, عضلانی_اسکلتی, آنزيم-سوبسترا, ژنوتایپ, مرفین, رسپتورهائی, مغز استخوان, فیبروکیستیک, كوكسي, تالاسمی مینور, دومین کنگره سالیانه اخلاق پرستاری, سولفات, زیست‌شناسی, فیلتراسیون, پورفرینی, بیماری MS, انکوباتور37, دتوکسیفیه, ﮐﻮروﻧﺎوﯾﺮوس, نشان‌دار, میکروسکوپ, بیماری عروق کرونر, آزمایشگاهی, تشخیص باروری, هپاتیت, سرولوژيك, سالمونلا, ویروس واریسلا-زوستر, مانيتورينگ, ترومای, تصویرسازی, دﻧﺎﺗﻮراﺳﯿﻮن, ﺳﺎرﮐﺎرﯾﺪي, زمان استاندارد, پاپ, هموگلوبینهای, كونژوگه, مارکر, سنتتاز, اکسیداسیون, لوپوسي, بیماری کاندیدایی, یبوست و اسهال, جوان, سیتوپلاسم, روش آنزیماتیک, نمک, لیست حق‌بیمه, آزمایشگاه‌سم‌شناسی پزشکی قانونی, میکروب شناسی, آگاروال, ویتامین,