,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  ابداع روش جدید برای تشخیص باکتری در زخم ها
  تاریخ : ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۸ فروردين  [5:35]  


پژوهشگران علوم پزشکی در دانشگاه جرج واشنگتن  روش جدیدی برای تشخیص باکتری در زخم ها ابداع کرده اند که می تواند به کاهش هزینه مراقبت های بهداشتی به حداقل رساندن مقاومت بدن در برابر دارو و درمان بهتر بیمار منجر شود.

 محققان دانشگاه جرج واشنگتن در جریان یک تحقیق موفق به ابداع روش جدیدی برای تشخیص عفونت در زخم ها شدند که به پزشکان کمک می کند در کمتر از یک دقیقه به جای ۲۴ ساعت فعلی باکتری را روی لام آزمایشگاهی قرار داده و آن را شبانه تکثیر کنند.

در این روش با استفاده از یک روش تشخیصی الکتروشیمیایی مولکول هایی کشف می شوند که توسط باکتری سودوموناس ( Pseudomonas ) تولید شده و به طور شایع زخم های مزمن را عفونی می کنند.

محققان در این مطالعه، یک حسگر الکتروشیمیایی ارزان قیمت و یکبار مصرف را آزمایش کردند که باکتری را بر اساس تشخیص وجود پیوسیانین ( pyocyanin )، مولکولی که توسط سودوموناس تولید می شود، فورا کشف می کند.

این پروب ( ابزار تشخیصی ) حضور باکتری را در ۷۱ درصد موارد و نبود باکتری را در ۵۷ درصد مواقع به درستی تشخیص می دهد.

به گفته محققان ، توانایی تشخیص سودوموناس و سایر ارگانیسم های عفونی در زمان معاینه ، توانایی پزشک را برای مراقبت از بیمار به اندازه زیادی افزایش می دهد.

به گفته محققان ، با استفاده از این روش دیگر نیازی نیست که قبل از تصمیم گیری برای تجویز آنتی بیوتیک ، منتظر نتایج کشت بود.

آنها افزودند: پروب هایی که از این روش استفاده می کنند، به طور بالقوه روشی در اختیار پزشکان قرار می دهند که عفونت زخم ها را در بالین بیمار تشخیص دهند و به پزشکان کمک می کنند تا سریعتر، از میان انواع زیاد آنتی بیوتیک ها یکی را برای درمان انتخاب کنند.

محققان قصد دارند که با تقویت و ارتقای این روش آزمایشی ، از آن برای تشخیص سایر باکتری ها نیز استفاده کنند.

این روش جدید در مجله Wound Repair and Regeneration منتشر شده است. 

 

منبع : سایت پزشکان بدون مرز
0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فاطمه عرب
fatemeh arab
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

BLOOD UREA NITROGEN, رادیكال‌های, میوه, immunoperoxidase, کربوهیدرات, گلوكورونيك, میکروسکوپ, ویروس‌ها, aeruginosa, آپلاستیک, آگلوتینه, hemoglobin, Sprue, مواد شیمیایی, ناقلین, سيستم استرپ –اويدين , انجمن متخصین علوم آزمایشگاهی بالینی ایران, سازمان بهداشت دهان و دندان در فرانسه, Virus, متخصصان علوم آزمایشگاهی, leukemia, بالا بردن حساسيت و اختصاصيت, Proteus, کونژوگه, دمنوش‌هاي, میلوم, استرپتوكوكوس, ﮐﻤﻮﮐﺎﯾﻦ, CREATININE‌, آنتی بیوگرام, سوخت و ساز بدن, نشست SenSys در تورنتوی کانادا, نمونه برداری, مانیتورینگ, تیروزین, پماد تریامسینولون, UREA, خبر آزمایشگاهی, نویدبخش, نوتروفیلها, پیتروسیوریازیس, لیپوپروتئین, وارفارين, متخصص پوست و مو, Beechams, میکروارگانیسم, هموپلیمر, خون شناسی , فلورای, سنگ‌های, گرانولهای, ضدمیکروبی, دترجنت‌ها, نوترفیلها, لاکتیک, SUGAR, PersaGolfo, ویروسیک, نوترکیب, Biosystems, ‏Mismatch‏, ‏Real-Time, ویتامین, کورنل, موكوئيدي, لنفوئید, پمپاژ, واكوئل گليكوژني, دامپزشكي, نوتروفیل,