,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  چه دلایلی می تواند باعث گرفتگی عضلات شود ؟؟؟
  تاریخ : ۱۳۹۶ شنبه ۲۶ فروردين  [22:6]  

فشار عصبی و استرس

بسیار اتفاق می افتد که فشارهای عصبی منجر به گرفتگی عضلات پشت پا در خواب بشود.این اتفاق حتی طی بارداری نیز به دنبال بروز استرس برای خانم باردار در ماه پایانی بارداری و کاهش فعالیت وی اتفاق می افتد.حتی در بسیاری افراد گرفتگی های عضلانی با ریشه عصبی در ناحیه معده و روده اتفاق می افتد که در قالب درد معده و کولیت های روده ای بروز پیدا می کند.

کمبود مواد معدنی

گرفتگی عضلات در بسیاری موارد به بروز اختلال در تعادل مواد معدنی و آنزیم ها در بدن مربوط می شود کاهش یا افزایش منیزیم ، کلسیم ، سدیم و پتاسیم در خون منجر به انقباض عضله و جلوگیری از بازگشت آن به حالت اول می شود.

کم آبی بدن

کم آبی منجر به بالا رفتن میزان اسید لاکتیک در عضلات و بروز درد عضلانی می شود. در واقع از دست دادن آب بدن مهم ترین عامل نرسیدن خون کافی به عضلات و گرفتگی آن است.به بیان دیگر در فعالیت طولانی مدت همچون ورزش های سنگین در هوای گرم ، مقدار زیادی از مایعات بدن دفع می شود، در این حالت حجم خون کاهش یافته و مقدار کافی خون برای رساندن اکسیژن به تمام عضلات در حال ورزش وجود ندارد.در نتیجه عضلات در حال فعالیت ، خون کافی دریافت کرده و به سمت اسپاسم یا گرفتگی پیش می روند.با نوشیدن آب قبل از فعالیت و هر 15 دقیقه یک بار در حین فعالیت می توان از بروز چنین گرفتگی هایی پیشگیری کرد.

کاهش جریان خون


باریک شدن رگ هایی که خون را به پاها می رساند ( در اثر تصلب شرایین ) می تواند گرفتگی عضلات را بوجود آورد و درست مانند گرفتگی پاها و دست ها در هنگام ورزش می باشد. این گرفتگی ها معمولا بعد از ورزش از بین می روند.

تحت فشار بودن عصب


فشردگی اعصاب در ستون فقرات ( تنگی کانال نخاعی ) می تواند موجب گرفتگی و درد پاها شود. این درد معمولا هنگامی که به مدت طولانی راه می روید، بدتر می شود. پیاده روی با پشت کمی خمیده ، می تواند علائم درد را یا بهبود دهد و یا به تاخیر بیندازد.
متخصصان طب فیزیکی معتقدند که در موارد نادری قرار گرفتن در پوزیشن یا موقعیت غلط هنگام کار و فعالیت روزانه مثل نشستن ها و ایستادن طولانی و برداشتن اجسام سنگین به طریقه اشتباه از روی زمین به گرفتگی عضلانی منجر می شود. 

 

 

منبع:نمناک
0 0 0
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فاطمه عرب
fatemeh arab
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

PSA, انترکک, کنژوگه, نتایج آزمایش, بيوپسي‌هاي, نوترکیب, کادميوم, چربی‌ها, ژنتيکي, سيستم ایمنی بدن, كوشينگ, تری‌اسیل, استافيلوكوكوس, سرطان سینه در مردان , گرایشهای پزشکی, کلونال, کتاب DIAGNOSTIC MICROBIOLOGY, رولوفورمیشن, لامل, تضمین کیفیت در بخش نمونه گیری, طراحی پرایمر و پروب, میکروب , Persianlahti, غلات کربوهیدرات‌دار, بدخيمي, پروتئینelF4F, واژن, کارشناسی, واکوئل, هپاتیت, برونکوسکوپی, داروهای ضد قارچ , فيناسترايد, تيترهاي, pRB, magnetotacticum, عفونتهای ویروسی, لوزالمعده, هماتولوژی, چسبندگی‌های داخل شکم, میکروب, ﻫﭙﺎﺗﯿﺖ, گلوکومتر, هماتوکریت, مولکولهای, باكتري زباله خوار, پروکاریوتها, آزمایشگاههایی, Lindgvist, ماژور, مقطع کارشناسی به پزشکی عمومی, میولوما, آرژنین, سلول‌هاى سرطانى, پلی‌سیتمی, ویروسها, مزایای کیت ويتامين دي, شیلومیکرون‌ها, مویرگ, امینوآنتی‌پرین, یوکاریوت, وسترن, نانولوله, اتانول, وازکتومی, ارولوژي, gen, گویچه, لکوسیت, علوم آزمايشگاهي,