,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  چه دلایلی می تواند باعث گرفتگی عضلات شود ؟؟؟
  تاریخ : ۱۳۹۶ شنبه ۲۶ فروردين  [22:6]  

فشار عصبی و استرس

بسیار اتفاق می افتد که فشارهای عصبی منجر به گرفتگی عضلات پشت پا در خواب بشود.این اتفاق حتی طی بارداری نیز به دنبال بروز استرس برای خانم باردار در ماه پایانی بارداری و کاهش فعالیت وی اتفاق می افتد.حتی در بسیاری افراد گرفتگی های عضلانی با ریشه عصبی در ناحیه معده و روده اتفاق می افتد که در قالب درد معده و کولیت های روده ای بروز پیدا می کند.

کمبود مواد معدنی

گرفتگی عضلات در بسیاری موارد به بروز اختلال در تعادل مواد معدنی و آنزیم ها در بدن مربوط می شود کاهش یا افزایش منیزیم ، کلسیم ، سدیم و پتاسیم در خون منجر به انقباض عضله و جلوگیری از بازگشت آن به حالت اول می شود.

کم آبی بدن

کم آبی منجر به بالا رفتن میزان اسید لاکتیک در عضلات و بروز درد عضلانی می شود. در واقع از دست دادن آب بدن مهم ترین عامل نرسیدن خون کافی به عضلات و گرفتگی آن است.به بیان دیگر در فعالیت طولانی مدت همچون ورزش های سنگین در هوای گرم ، مقدار زیادی از مایعات بدن دفع می شود، در این حالت حجم خون کاهش یافته و مقدار کافی خون برای رساندن اکسیژن به تمام عضلات در حال ورزش وجود ندارد.در نتیجه عضلات در حال فعالیت ، خون کافی دریافت کرده و به سمت اسپاسم یا گرفتگی پیش می روند.با نوشیدن آب قبل از فعالیت و هر 15 دقیقه یک بار در حین فعالیت می توان از بروز چنین گرفتگی هایی پیشگیری کرد.

کاهش جریان خون


باریک شدن رگ هایی که خون را به پاها می رساند ( در اثر تصلب شرایین ) می تواند گرفتگی عضلات را بوجود آورد و درست مانند گرفتگی پاها و دست ها در هنگام ورزش می باشد. این گرفتگی ها معمولا بعد از ورزش از بین می روند.

تحت فشار بودن عصب


فشردگی اعصاب در ستون فقرات ( تنگی کانال نخاعی ) می تواند موجب گرفتگی و درد پاها شود. این درد معمولا هنگامی که به مدت طولانی راه می روید، بدتر می شود. پیاده روی با پشت کمی خمیده ، می تواند علائم درد را یا بهبود دهد و یا به تاخیر بیندازد.
متخصصان طب فیزیکی معتقدند که در موارد نادری قرار گرفتن در پوزیشن یا موقعیت غلط هنگام کار و فعالیت روزانه مثل نشستن ها و ایستادن طولانی و برداشتن اجسام سنگین به طریقه اشتباه از روی زمین به گرفتگی عضلانی منجر می شود. 

 

 

منبع:نمناک
0 0 0
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فاطمه عرب
fatemeh arab
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

کروموزوم Y انسانی, هوشمند بودن باکتری ها, اسپلنومگالی, سبزیجات سالم, VLDL : مخفف و مختصر شده VERY LOW DENSITY LIPOPROTEIN, CpG, CDC, فارنهایت, اسيد ماليک و اسيد تارتاريک, Clontech, فاگوسیته, سندرم تخمدان پلی کیستیک, چشم, هماتولوژی, نمونه, تشخيص سرطان خون در 20 دقيقه, گلیکو, تستهای, پستانداران, بخشهای علوم ازمایشگاهی, ریکتسیاها, بیماری DMD, خطاهای, اسكلروز, همولیتیک, دستکش, سرطان روده بزرگ, ویتامین, میزان قند خون , هیدروکربن, کمبود اشتها, نمونه واژن, نام خلیج فارس به 85 زبان دنیا, ابژکتیوها, هماتوکریت, تومورهای, رشته میکروبیولوژی, کواگولاز, مقطع دستیاری, لاپلاس, CELL, مگالوبلاست, گوارش و كبد, تخمک, روز علوم آزمایشگاهی, تستهای آزمایشگاهی, ریبوزومها, ایزومتریک, تهیه اسمیر, چشمتان, ماركرها, تغییر شکل استخوان ستون فقرات, كلينيكي, لیپوپروتئین, كلبسيلا, میلوپرولیفراتیو, تلوفاز, پنی سیلین, فيزيولوژيك, ویتامین, آبلیمو, رستولوم, فسفوتگستیک, داروهای ام اس, کروموزوم‌‌‌‌‌‌‌ها, كست هاي گرانولر و واكسي(waxy), بي‌اشتهايي و سوء تغذيه, پروتئین آمیلوئید A سرمی, Persian, میلوما,