,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  آزمایش جدید خون برای تشخیص سریع محل سرطان
  تاریخ : ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۲ اسفند  [7:22]  

یافته جدید پزشکی؛
آزمایش جدید خون برای تشخیص سریع محل سرطان

دانشمندان با ابداع یک آزمایش جدید خون، سرطان و محل رشد تومور سرطانی را در بدن تشخیص خواهند داد.
به گزارش خبرنگار مهر، دانشمندان با استفاده از یک شیوه جدید پیشرفته برای تشخیص زود هنگام سرطان نیاز به انجام عمل های جراحی تهاجمی نظیر بیوپسی را حذف می کنند.

تشخیص سرطان با آزمایش خون از طریق غربالگری DNA آزادشده از طریق سلول های مرده تومور و تشخیص DNA تومور در خون بیماران مبتلا به سرطان انجام می شود.

کان ژانگ، استاد دانشگاه کالیفرنیا، در این باره می گوید: «آگاهی از محل وجود تومور برای تشخیص زودهنگام و موثر بیماری ضروری است.»

به گفته محققان، زمانی که تومور شروع به تسخیر بخشی از بدن می کند، برای بدست آوردن مواد غذایی و فضا برای رشد خودش به رقابت با سلول های عادی می پردازد و طی فرایندی آنها را می کشد. با از بین رفتن سلول های عادی، DNA آنها در جریان خون منتشر شده و از آن DNA برای تشخیص بافت تحت تاثیر سرطان استفاده می شود.

به این متد جدید «هاپلوتیپ متیلاسیون CpG» گفته می شود. هر بافت بدن از طریق امضاء منحصر به فرد هاپلوتیپ های متیلاسیون آن قابل شناسایی است.

به گفته ژانگ، «اگر بتوانیم هم سیگنال های سلول سرطانی و هم سلول های دیگر را ادغام کنیم، می توانیم وجود یا عدم وجود تومور و محل آن را تعیین نماییم.»
0 0 0
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

ريكامبينانت, پزشکان, میلوئید, عملکرد اسید فولیک , Cryptococcus, متاستازهای, ﺗﮑﻨﯿﮏ, تومورمارکرها, حكيم سيداسماعيل جرجاني, فرورفتگی عمیق پوست, پلاکت‌ها, کلاژناز, interstitial, لومینول, هورمون‌ها, منوساکاریدهاست, زیست‌شناسان, تست camp, لنزهای, نویسیم, متانفرین, كونژوگه, متابولیسمی, متخصصین, كوآنتل, ائوزينوفيل, کوتینگ, هورمون DHT, درمان عفونت, سیفیلیس, پایدارکننده, ليشمانيوز, هماتولوژی, ویروس, ﻫﻮﻣﻮرال, آزمایشگاههای, تیروزین, داروهای کورتون , بیماریزا , هیدروکسی, سم اپسيلون, اسکیزوئید, مزمن, علائم تب دانگ, تارگت, رنگ آمیزی اورامین, آنتی‌بیوتیک‌ها, بروسلا, تخمدان‌های, کلوسل, VLDL, پروتئوس, Persian Gulf, پلاسموسیت, فیلدوپلاتین, تیوسولفات, Roche, golkoa, متیلن, دکتر شهروز همتی, SMBG, اندومتریوم،, میکروارگانیسم‌ها, نوتروفيل, لیکوئید, گندم, مقررات بهداشتی بین‌المللی, علوم اسلامی و میکروبیولوژی, هورمون شناسي, آندوتلیال,