,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  آزمایش جدید خون برای تشخیص سریع محل سرطان
  تاریخ : ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۲ اسفند  [7:22]  

یافته جدید پزشکی؛
آزمایش جدید خون برای تشخیص سریع محل سرطان

دانشمندان با ابداع یک آزمایش جدید خون، سرطان و محل رشد تومور سرطانی را در بدن تشخیص خواهند داد.
به گزارش خبرنگار مهر، دانشمندان با استفاده از یک شیوه جدید پیشرفته برای تشخیص زود هنگام سرطان نیاز به انجام عمل های جراحی تهاجمی نظیر بیوپسی را حذف می کنند.

تشخیص سرطان با آزمایش خون از طریق غربالگری DNA آزادشده از طریق سلول های مرده تومور و تشخیص DNA تومور در خون بیماران مبتلا به سرطان انجام می شود.

کان ژانگ، استاد دانشگاه کالیفرنیا، در این باره می گوید: «آگاهی از محل وجود تومور برای تشخیص زودهنگام و موثر بیماری ضروری است.»

به گفته محققان، زمانی که تومور شروع به تسخیر بخشی از بدن می کند، برای بدست آوردن مواد غذایی و فضا برای رشد خودش به رقابت با سلول های عادی می پردازد و طی فرایندی آنها را می کشد. با از بین رفتن سلول های عادی، DNA آنها در جریان خون منتشر شده و از آن DNA برای تشخیص بافت تحت تاثیر سرطان استفاده می شود.

به این متد جدید «هاپلوتیپ متیلاسیون CpG» گفته می شود. هر بافت بدن از طریق امضاء منحصر به فرد هاپلوتیپ های متیلاسیون آن قابل شناسایی است.

به گفته ژانگ، «اگر بتوانیم هم سیگنال های سلول سرطانی و هم سلول های دیگر را ادغام کنیم، می توانیم وجود یا عدم وجود تومور و محل آن را تعیین نماییم.»
1 -1 0
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

نوتروفیل, فرانیسیسلا تولارنسیس باسیلهای پلی مورف, تستهاي سرولوژي و CBC ,ESR, فوسیک, CONCENTRATION, Controls, آمینواسیل, نورموسیتیک, دکتر محمود محمودیان شوشتری, کارسینوم, فیبریل, دکترای بیوتکنولوژی, کریپتوکوکوس, NEU, گرانول, تسیموم, حکیم سیداسماعیل جرجانی, کامپیوتری, شورای سلامت دهان, نوتروفیل, نارسایی کبدی, هماتولوژی, rubella, دهیدروژناز, سودموناس, تیرویید, ویتامین, گرانولهای, کارسینوم, فقر آنزیمی G6PD , مجاری, میکروسکوپ, هموتائورین, نمونه‌های بیولوژیک مانند خون، ادرار، مدفوع و انواع میکروب‌ها و ویروس‌ها, تیروئید, ويتامين ب 12, همولیز, تنزل رتبه گوگل, کار و کاریابی آزمایشگاهی, Kendava, شايع‏ترين ضايعات و زخم‏هاي دهان, هورمون‌هاى استروئيدى, پژوهش‌ها, تکنسین‏های, بیماری‌های انگلی، قارچی و ویروسی, Anti TPO, وارفارين, Basophilic, آیلو, فرآوري سلول هاي جنيني, هماچوري, مولکول‌های آر.ان‌.ای, پدیده فوتوتاکسیس, ویتامین, CHYLOMICRONES, ﺿﺪﻗﺎرﭼﯽ, هموفیلی, ترشحات عفونی, تب استخوان شکن, کوشینگ, مرانشيمال, اختصارات آزمايشگاهي, رحمی, لختگی, مایکوپلاسما, نانوالیاف, اپيدميولوژيك, شقاق مقعد یا فیشر, تومورهای مغزی, لیپید,