,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  آزمایش جدید خون برای تشخیص سریع محل سرطان
  تاریخ : ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۲ اسفند  [7:22]  

یافته جدید پزشکی؛
آزمایش جدید خون برای تشخیص سریع محل سرطان

دانشمندان با ابداع یک آزمایش جدید خون، سرطان و محل رشد تومور سرطانی را در بدن تشخیص خواهند داد.
به گزارش خبرنگار مهر، دانشمندان با استفاده از یک شیوه جدید پیشرفته برای تشخیص زود هنگام سرطان نیاز به انجام عمل های جراحی تهاجمی نظیر بیوپسی را حذف می کنند.

تشخیص سرطان با آزمایش خون از طریق غربالگری DNA آزادشده از طریق سلول های مرده تومور و تشخیص DNA تومور در خون بیماران مبتلا به سرطان انجام می شود.

کان ژانگ، استاد دانشگاه کالیفرنیا، در این باره می گوید: «آگاهی از محل وجود تومور برای تشخیص زودهنگام و موثر بیماری ضروری است.»

به گفته محققان، زمانی که تومور شروع به تسخیر بخشی از بدن می کند، برای بدست آوردن مواد غذایی و فضا برای رشد خودش به رقابت با سلول های عادی می پردازد و طی فرایندی آنها را می کشد. با از بین رفتن سلول های عادی، DNA آنها در جریان خون منتشر شده و از آن DNA برای تشخیص بافت تحت تاثیر سرطان استفاده می شود.

به این متد جدید «هاپلوتیپ متیلاسیون CpG» گفته می شود. هر بافت بدن از طریق امضاء منحصر به فرد هاپلوتیپ های متیلاسیون آن قابل شناسایی است.

به گفته ژانگ، «اگر بتوانیم هم سیگنال های سلول سرطانی و هم سلول های دیگر را ادغام کنیم، می توانیم وجود یا عدم وجود تومور و محل آن را تعیین نماییم.»
1 -1 0
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

میکروب, واکسن, سان‌دیگو, سوالات آزمایشگاهی, تولید استخوان, UBT, کلسیمی, ویتامین دی زنان, آپلاستیک, لنفوپروليفراتيو, مجاری ادراری , هايپركروم, تستهای آزمایشگاهی ( تومورمارکرهاCA ), وارونگی, علائم هموفيلى, تیروتوکسیکوز, گلوبولینها, سدیمان, اضافه وزن, Trans, تست Tnf بیشتر درچه مواردی کاربرد دارد؟ , ﻫﻮﻣﻮرال, هتروفيل, granulation, زخم یا ترك خوردگی انتهای روده, tachyzoites, ادرار , آزمایش مدفوع, ﻋﻀﻼﻧﯽ, بيماري آنفلوانز, کپسیر, گویچه, ائوزينوفيليك, بیماری سرطان, ضدعفونی, تومورمارکر, کوکوئیدال, فسفوفنول, ویروسی, RETIC: مخفف و مختصر شده reticolocyte, ویسکوزیته, معرف, میکروبیولوژیکی, اپیدمی, فلج, گلیسیرید, تومورشناسی, فلورسانس, روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی, پیریمیدین, Persesche, پوستهای خشک , چاقی و سکته مغزی, بيوتيكي, ماکروفاژهای, سپتیک, اسپرودیوم, میکروارگانیسم, آپلاستیک, علل بروز استفراغ , Viro-immun كشور آلمان, هموگلوبین, ميرابيليس, بیلیروبینوری, قرص های مکمل ویتامین, مونتاژ, پوزیس, سیستمیک, یک خواب آرام, آلکالین,