,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  آزمایش جدید خون برای تشخیص سریع محل سرطان
  تاریخ : ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۲ اسفند  [7:22]  

یافته جدید پزشکی؛
آزمایش جدید خون برای تشخیص سریع محل سرطان

دانشمندان با ابداع یک آزمایش جدید خون، سرطان و محل رشد تومور سرطانی را در بدن تشخیص خواهند داد.
به گزارش خبرنگار مهر، دانشمندان با استفاده از یک شیوه جدید پیشرفته برای تشخیص زود هنگام سرطان نیاز به انجام عمل های جراحی تهاجمی نظیر بیوپسی را حذف می کنند.

تشخیص سرطان با آزمایش خون از طریق غربالگری DNA آزادشده از طریق سلول های مرده تومور و تشخیص DNA تومور در خون بیماران مبتلا به سرطان انجام می شود.

کان ژانگ، استاد دانشگاه کالیفرنیا، در این باره می گوید: «آگاهی از محل وجود تومور برای تشخیص زودهنگام و موثر بیماری ضروری است.»

به گفته محققان، زمانی که تومور شروع به تسخیر بخشی از بدن می کند، برای بدست آوردن مواد غذایی و فضا برای رشد خودش به رقابت با سلول های عادی می پردازد و طی فرایندی آنها را می کشد. با از بین رفتن سلول های عادی، DNA آنها در جریان خون منتشر شده و از آن DNA برای تشخیص بافت تحت تاثیر سرطان استفاده می شود.

به این متد جدید «هاپلوتیپ متیلاسیون CpG» گفته می شود. هر بافت بدن از طریق امضاء منحصر به فرد هاپلوتیپ های متیلاسیون آن قابل شناسایی است.

به گفته ژانگ، «اگر بتوانیم هم سیگنال های سلول سرطانی و هم سلول های دیگر را ادغام کنیم، می توانیم وجود یا عدم وجود تومور و محل آن را تعیین نماییم.»
1 -1 0
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

هپاتیت, هليكوباكتر, RF یک مارکر سرولوژیک, آپپتوزیس, کالیبره, استرس و فشارهای عصبی, گلومرول, بيوشيميايي, کپسید, هیدروکربور, انتروتوكسوژنيك, فتومترهای, ویتامین, ترنس, سوبستراي, صفر درجه, VZV, گلاسیال, Plasmodium, تربچه, سفلیس, Pithovirus, كاندیدا, تاثیر سطح ویتامین D در زنان باردار , انجام یک آزمون الایزا مبتنی بر سیستم‌های استرپ اویدین – بایوتین, typhoid, تريپل, تترااستیک, کلیه, میکروسکوپ, هيپوكروم, اگزالیک, مکمل‌ها, میکروب‌شناسان, حمله ایسکمی گذرا , ادراری بوی نامطبوع, HDN, ضدهیپرتانسیون, بیوگرام, هايپوتيروئيديسم, گولوتارالدهید, نفريت, MNS, هموتائورین, عفونت, دندان درد, فرواکسیداز, نوروترانسمیتر, تعريق،استفراغ،اسهال, آپاتیت, هليكوباكترپيلوري, عوامل اتوایمیون یا عوامل ایمیون , ویروسها, سولفونیک, میلوم, آسپرژیلوس, DHEA, هیبرید, درمان آفتاب سوختگی کودک , كلسترول, بیماری تخمدان پلی کیستیک, لیپید, فیبریل, prozone, گلوکورونیک, گلو, ویتامین, اسپرو باکتری, کواگولاز, توموگرافی,