,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  آزمایش جدید خون برای تشخیص سریع محل سرطان
  تاریخ : ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۲ اسفند  [7:22]  

یافته جدید پزشکی؛
آزمایش جدید خون برای تشخیص سریع محل سرطان

دانشمندان با ابداع یک آزمایش جدید خون، سرطان و محل رشد تومور سرطانی را در بدن تشخیص خواهند داد.
به گزارش خبرنگار مهر، دانشمندان با استفاده از یک شیوه جدید پیشرفته برای تشخیص زود هنگام سرطان نیاز به انجام عمل های جراحی تهاجمی نظیر بیوپسی را حذف می کنند.

تشخیص سرطان با آزمایش خون از طریق غربالگری DNA آزادشده از طریق سلول های مرده تومور و تشخیص DNA تومور در خون بیماران مبتلا به سرطان انجام می شود.

کان ژانگ، استاد دانشگاه کالیفرنیا، در این باره می گوید: «آگاهی از محل وجود تومور برای تشخیص زودهنگام و موثر بیماری ضروری است.»

به گفته محققان، زمانی که تومور شروع به تسخیر بخشی از بدن می کند، برای بدست آوردن مواد غذایی و فضا برای رشد خودش به رقابت با سلول های عادی می پردازد و طی فرایندی آنها را می کشد. با از بین رفتن سلول های عادی، DNA آنها در جریان خون منتشر شده و از آن DNA برای تشخیص بافت تحت تاثیر سرطان استفاده می شود.

به این متد جدید «هاپلوتیپ متیلاسیون CpG» گفته می شود. هر بافت بدن از طریق امضاء منحصر به فرد هاپلوتیپ های متیلاسیون آن قابل شناسایی است.

به گفته ژانگ، «اگر بتوانیم هم سیگنال های سلول سرطانی و هم سلول های دیگر را ادغام کنیم، می توانیم وجود یا عدم وجود تومور و محل آن را تعیین نماییم.»
1 -1 0
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

كتاب بيوشيمي, LMP, ژنهای, Nanoscale, واکسن, تستهای آزمایشگاهی (CEA, 30 فروردین روز علوم آزمایشگاهی, لنفوپروليفراتيو, كلينيك, تستهای آزمایشگاهی ( تومورمارکرهاCA ), تب خال, نوترکیب, مورفولوژي, فتوتاکسیس, نانوباکتر, تيروئيدي, هماگلوتیناسیون, انواع ناباروری, پرسنل آزمایشگاهی, پيشگيري, هضم و متابولیسم , سلول‌های سرطانی در مایع مغزی, عفونتهای, متغیر های فیزیولوژیک, عملکرد انسولین, باكتري زباله خوار, سرخک, تمرین بدنی, مخفی, ويتامين3, عوامل افزايش دهنده جذب آهن, شانزدهمین جشنواره کشوری رازی, ویتامین, هموگلوبین, گردو, ژنوتایپ گروه خونی, چربی‌های سالم تر, آندوسکوپي, كلني, ژن‌های عامل سرطان , هيدروليز, نوکلئیک, مصرف دارو, دانشگاه‌های علوم پزشکی, هیپرپاراتیروئیدی, كروموگرانين, مرحله اسپورزایی, منوآمین, سلول‌های, میکروسکوپ, تومورمارکر, تورم شکم, هیدروکورتیزون , نماز, اصطلاحات بخش هماتولو‍‍‍زي, ایجاد آدنوكارسینوم , منوساکاریدهاست, پادگنهای, Pitted, لکوسیتها, میلوما،, هیپوفیز, جورج, اوروفارنکس, جوابهای, گلوبولین, ويروس‌هاي, هپاتیت, انواع میکروب ها, کاریوتایپ,