,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  آزمایش جدید خون برای تشخیص سریع محل سرطان
  تاریخ : ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۲ اسفند  [7:22]  

یافته جدید پزشکی؛
آزمایش جدید خون برای تشخیص سریع محل سرطان

دانشمندان با ابداع یک آزمایش جدید خون، سرطان و محل رشد تومور سرطانی را در بدن تشخیص خواهند داد.
به گزارش خبرنگار مهر، دانشمندان با استفاده از یک شیوه جدید پیشرفته برای تشخیص زود هنگام سرطان نیاز به انجام عمل های جراحی تهاجمی نظیر بیوپسی را حذف می کنند.

تشخیص سرطان با آزمایش خون از طریق غربالگری DNA آزادشده از طریق سلول های مرده تومور و تشخیص DNA تومور در خون بیماران مبتلا به سرطان انجام می شود.

کان ژانگ، استاد دانشگاه کالیفرنیا، در این باره می گوید: «آگاهی از محل وجود تومور برای تشخیص زودهنگام و موثر بیماری ضروری است.»

به گفته محققان، زمانی که تومور شروع به تسخیر بخشی از بدن می کند، برای بدست آوردن مواد غذایی و فضا برای رشد خودش به رقابت با سلول های عادی می پردازد و طی فرایندی آنها را می کشد. با از بین رفتن سلول های عادی، DNA آنها در جریان خون منتشر شده و از آن DNA برای تشخیص بافت تحت تاثیر سرطان استفاده می شود.

به این متد جدید «هاپلوتیپ متیلاسیون CpG» گفته می شود. هر بافت بدن از طریق امضاء منحصر به فرد هاپلوتیپ های متیلاسیون آن قابل شناسایی است.

به گفته ژانگ، «اگر بتوانیم هم سیگنال های سلول سرطانی و هم سلول های دیگر را ادغام کنیم، می توانیم وجود یا عدم وجود تومور و محل آن را تعیین نماییم.»
1 -1 0
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

لبنی, تولارمی, پلاسمای پرندگان, تليال, کروموزوم Y, عفونت‌های ادراری, بیماری کورون (کرون) , همولیز, ميوكارد, ‏Competitive, گوجه‌فرنگی, حاملگی, education, پليمريزاسيون, پژوهش‌های, درمان آکنه, کلی‌فرم, گلیکوژنی, هيستوپلاسما, فسفر, Ph.D های علوم پایه پزشکی, پرولاپس, آکنه, میکروارگانیسم, ایمنولوژیک, باکتریوفاژ, باکتریسیدال, موكوئيدي, میکروتوم, هماچوري, آندومتریوم, تفاوت اب مقطر و اب ديونيزه, نمونه‌برداري‌, ویروس, ‏MAMA-PCR‏, آنتی بادی های بلوکان, اسیدوفیلی, کلسترول خوب خون, انواع بیماری های عفونی , هماتو, DNA clone, فولیکولی, آنفولانزا, ویتامین, WBC های موجود در ادرار نوتروفیل, اشرشیاکلی, تولوئيدين, منوسیت, كلسترول, کتاب دکتر وجگانی, ویروس MERS, polymer, ملانژور, ملاتونین, کونژوگه, شیلومیکرون‌ها, آلرژی, نرمال, الکتروفورز, پاتولوژي, میکروبیولوژی, استانداردی, ویتامین, داروهای ضدافسردگی, میکروب‌شناسی, مراکز آزمایشگاهی, میگرنی, ویروس, درمان گلودرد, لجن,