,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  مصرف روزانه غلات سبوس دار خطر مرگ را کاهش می دهد.
  تاریخ : ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۰ اسفند  [1:56]  

مصرف روزانه غلات سبوس دار خطر مرگ را کاهش می دهد


پژوهشگران علوم پزشکی در دانشگاه هاروارد می گویند براساس نتایج یک مطالعه بزرگ معلوم شده است که مصرف غذاهایی حاوی غلات همچون حلیم که از آب و یا شیر و در برخی موارد گوشت نیز در آنها استفاده می شود، خطر مرگ ناشی از ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی و عروقی را کاهش می دهد.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، این بررسی نشان داد که مصرف ۷۰ گرم غلات سبوس دار در روز خطر مرگ ناشی از هر علتی را تا ۲۲ درصد کاهش می دهد و به طور خاص مرگ ناشی از ابتلا به سرطان را تا ۲۰ درصد و مرگ ناشی از ابتلا به بیماری قلبی و عروقی را نیز تا ۲۰ درصد کاهش می دهد.دکتر کی سان، استادیار بهداشت عمومی در دانشگاه هاروارد گفت: بر اساس مدرک محکم ناشی از این متاآنالیز تصور می کنم که دست اندرکاران مراقبت های بهداشتی باید مصرف غلات سبوس دار را به عموم مردم و نیز بیماران مبتلا به برخی بیماری ها، برای کمک به ارتقای سلامت و احتمالا کاهش مرگ و میرها، توصیه کنند.خوراکی های سرشار از غلات سبوس دار شامل سبوس و جو دوسر هستند و مواد مغذی فراوانی همچون پروتئین، فیبر، آهن و اسید فولیک دارند.بهترین سبوس در گندم و جو وجود دارد. تفاوت سبوس گندم و جو خیلی زیاد نیست ولی بهتر است سبوس غلات مختلف را با غلات مصرف کنیم نه جداگانه.

البته سبوس غلات همانطور که خواص مفیدی دارد اگر بیش از اندازه مصرف شود، می تواند مشکل ساز شود. اگر میزان مصرف سبوس از حد اعتدال خارج شود، باعث کاهش جذب املاح دو ظرفیتی خواهد شد. مثلا کلسیم، آهن و روی به ترکیب های موجود در فیبر سبوس مانند فیتات ها و فسفات ها متصل می شوند و جذبشان کاهش پیدا می کند. 

منبع: سایت پزشکان بدون مرز
0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فاطمه عرب
fatemeh arab
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

گرانول, هما فروهش تهرانی, کروموزوم Y, سایکولوژیک, کمپانی‌های, وسترن, جامعه آزمايشگاهي, نوتروفيل, کاهش خطر بیماری های قلبی, CFS, کارولینای, آپلاستیک, ژنهای, ﭘﭙﺘﯿﺪﻫﺎ, Malaria, اندوسکوپی, تسکین درد کمر, كوتينگ, سلول های تولید کننده انتی بادی, ویروس, اریتروسیتهای, تومور ماركرها, میکروسکوپ, میکروب شناسی, myocardium, تولید استخوان, فسفات, گاموپاتی, فیزیولوژیک, رولوفورمیشن, تصویر‌برداری, فیبر و فلاوونوئید, بازروفیلی, پماد تریامسینولون, ﺳﺎرﮐﺎرﯾﺪي, ویروسها, ویتامین, باكتري فرانسيسلاتولارنسيس, کارسینوم, گلومرولي, هيپوفيز, میکروب, مرکز تحقیقات علوم دارویی, بيماريهاي, چاق, تستهای آزمایشگاهی ( ACE ), دانشمندان و هک کردن شبکه سلولی بدن, کنکور دکترای بیوتکنولوژی, نانوگرم, الیگومنوره, Persischer, Toxoplasma, بيماري‌هاي قلبي, هپاتیت, اختلالات گوارشي, ليپوپروتين, نوتروفيل, GGT, گلاسیال, آدنوما, ضدویروس, O-cresolphethalein, رژیم تک دارویی, هماتولو‍‍‍زي, ویرونگا, ویروسها, گلومرولی, شيوع سيفليس در زنان , پورفوبیلی, بیلی روبین توتال,