,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  مصرف روزانه غلات سبوس دار خطر مرگ را کاهش می دهد.
  تاریخ : ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۰ اسفند  [1:56]  

مصرف روزانه غلات سبوس دار خطر مرگ را کاهش می دهد


پژوهشگران علوم پزشکی در دانشگاه هاروارد می گویند براساس نتایج یک مطالعه بزرگ معلوم شده است که مصرف غذاهایی حاوی غلات همچون حلیم که از آب و یا شیر و در برخی موارد گوشت نیز در آنها استفاده می شود، خطر مرگ ناشی از ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی و عروقی را کاهش می دهد.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، این بررسی نشان داد که مصرف ۷۰ گرم غلات سبوس دار در روز خطر مرگ ناشی از هر علتی را تا ۲۲ درصد کاهش می دهد و به طور خاص مرگ ناشی از ابتلا به سرطان را تا ۲۰ درصد و مرگ ناشی از ابتلا به بیماری قلبی و عروقی را نیز تا ۲۰ درصد کاهش می دهد.دکتر کی سان، استادیار بهداشت عمومی در دانشگاه هاروارد گفت: بر اساس مدرک محکم ناشی از این متاآنالیز تصور می کنم که دست اندرکاران مراقبت های بهداشتی باید مصرف غلات سبوس دار را به عموم مردم و نیز بیماران مبتلا به برخی بیماری ها، برای کمک به ارتقای سلامت و احتمالا کاهش مرگ و میرها، توصیه کنند.خوراکی های سرشار از غلات سبوس دار شامل سبوس و جو دوسر هستند و مواد مغذی فراوانی همچون پروتئین، فیبر، آهن و اسید فولیک دارند.بهترین سبوس در گندم و جو وجود دارد. تفاوت سبوس گندم و جو خیلی زیاد نیست ولی بهتر است سبوس غلات مختلف را با غلات مصرف کنیم نه جداگانه.

البته سبوس غلات همانطور که خواص مفیدی دارد اگر بیش از اندازه مصرف شود، می تواند مشکل ساز شود. اگر میزان مصرف سبوس از حد اعتدال خارج شود، باعث کاهش جذب املاح دو ظرفیتی خواهد شد. مثلا کلسیم، آهن و روی به ترکیب های موجود در فیبر سبوس مانند فیتات ها و فسفات ها متصل می شوند و جذبشان کاهش پیدا می کند. 

منبع: سایت پزشکان بدون مرز
0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فاطمه عرب
fatemeh arab
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

ویروسها, faecalis, نانومتر, دیابت و استرس اکسیداتیو, پروتئیک, مهارکننده‌های, ترنسفراز(ALT), DNAﻫﺎي, گوارش, لپتین, نوتروفیلی, viruses, درمان اسکیزوئید, خطاهای, ترماتودها, استروژن, سودوموناس, Chemistry, anti-microbial, نور آفتاب, MS, Transposable genetic elements , بیلیروبینوری, آرکوآت, گلوتاتیون, نازوفارنکس, قندخون اضافه درخون, نازوفارنکس, هليكوباكتر, Cystine, پیرچشمی, کونژوگه, دستورالعمل, واکنش‌های, هماسیتومتر, بورلیارا, mean+2SD, IgM, ویتامین, شمارش WBC, لاتکس, میکروسکوپ, Qiagen, هیپوتالاموس, لاکتوفرین, Sulfhemoglobin, مرانشيمال, ویروس, اپسونیزاسیون باکتری, بیماران احساس گرسنگی, انسولین, نوتروفيل, فاگوسیت, كلني, معضل چاقی, هیداتید, سر سمپلر مناسب, عفونت ریه (پنومونی), عضلات قلب , رشته های کارشناسی ارشد علوم آزمایشگاهی, سرطانها, مکمل‌ها, وایت, ویروسها, کلرور, LDL, micribiologist, نوبيوسين, کلسترول و فشار خون بالا, نفروز,