,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  مصرف روزانه غلات سبوس دار خطر مرگ را کاهش می دهد.
  تاریخ : ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۰ اسفند  [1:56]  

مصرف روزانه غلات سبوس دار خطر مرگ را کاهش می دهد


پژوهشگران علوم پزشکی در دانشگاه هاروارد می گویند براساس نتایج یک مطالعه بزرگ معلوم شده است که مصرف غذاهایی حاوی غلات همچون حلیم که از آب و یا شیر و در برخی موارد گوشت نیز در آنها استفاده می شود، خطر مرگ ناشی از ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی و عروقی را کاهش می دهد.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، این بررسی نشان داد که مصرف ۷۰ گرم غلات سبوس دار در روز خطر مرگ ناشی از هر علتی را تا ۲۲ درصد کاهش می دهد و به طور خاص مرگ ناشی از ابتلا به سرطان را تا ۲۰ درصد و مرگ ناشی از ابتلا به بیماری قلبی و عروقی را نیز تا ۲۰ درصد کاهش می دهد.دکتر کی سان، استادیار بهداشت عمومی در دانشگاه هاروارد گفت: بر اساس مدرک محکم ناشی از این متاآنالیز تصور می کنم که دست اندرکاران مراقبت های بهداشتی باید مصرف غلات سبوس دار را به عموم مردم و نیز بیماران مبتلا به برخی بیماری ها، برای کمک به ارتقای سلامت و احتمالا کاهش مرگ و میرها، توصیه کنند.خوراکی های سرشار از غلات سبوس دار شامل سبوس و جو دوسر هستند و مواد مغذی فراوانی همچون پروتئین، فیبر، آهن و اسید فولیک دارند.بهترین سبوس در گندم و جو وجود دارد. تفاوت سبوس گندم و جو خیلی زیاد نیست ولی بهتر است سبوس غلات مختلف را با غلات مصرف کنیم نه جداگانه.

البته سبوس غلات همانطور که خواص مفیدی دارد اگر بیش از اندازه مصرف شود، می تواند مشکل ساز شود. اگر میزان مصرف سبوس از حد اعتدال خارج شود، باعث کاهش جذب املاح دو ظرفیتی خواهد شد. مثلا کلسیم، آهن و روی به ترکیب های موجود در فیبر سبوس مانند فیتات ها و فسفات ها متصل می شوند و جذبشان کاهش پیدا می کند. 

منبع: سایت پزشکان بدون مرز
0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فاطمه عرب
fatemeh arab
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

HEMOGLOBIN, گرانولهای, Protein, آووکادو, ويتامين, تفسیر الکتروفورز, سمپلر, هایپرلیپمی, فیکساتور, مشکلات کلیوی, AST/SGOT, نور, برونكوآلوئولار, هلیکوباکتر, نیمه‌پایا, PLATELET, FBS, غشاء پلاسمائی, ﻣﻨﻮﮐﻠﻮﻧﺎل, ویتامین, هموگلوبين, Teluk, ميكروب شناسي, سرخرگ های کرونر قلب, ميكروبها, Norovirus, هپادنا, Oligonucleotide, عسل و لیمو, گرانول, کلسترول خون بالا, Persic, hCG, اسیدفنیک, Inova, ماکروفاژها, بلارت, ویسکوزیته, کربوهیدرات, سندرم تخمدان پلی کیستیک, فیلد, آمونیوم, وارفارين, مزمن, نیتریت, ورمونت, علل افزايش وزن مخصوص ادرار, تومورهای, گرسنگی, ویروسها, آندرولوژی, کنسروها, ژلاتیناز, مرگ‌ومیر, همولیتیک, فنلی, درمان ام اس, بتاهیدروکسی, لیست حق‌ بیمه , دکترای تخصصی بیماری های داخلی, سنگوئینوم, هيبريداسيون, education, Nodular, رشته هاي علوم پزشكي, هموگلوبین, هپاتیت, هیپو, زیست‌شناسان, ترنس,