,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  مصرف روزانه غلات سبوس دار خطر مرگ را کاهش می دهد.
  تاریخ : ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۰ اسفند  [1:56]  

مصرف روزانه غلات سبوس دار خطر مرگ را کاهش می دهد


پژوهشگران علوم پزشکی در دانشگاه هاروارد می گویند براساس نتایج یک مطالعه بزرگ معلوم شده است که مصرف غذاهایی حاوی غلات همچون حلیم که از آب و یا شیر و در برخی موارد گوشت نیز در آنها استفاده می شود، خطر مرگ ناشی از ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی و عروقی را کاهش می دهد.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، این بررسی نشان داد که مصرف ۷۰ گرم غلات سبوس دار در روز خطر مرگ ناشی از هر علتی را تا ۲۲ درصد کاهش می دهد و به طور خاص مرگ ناشی از ابتلا به سرطان را تا ۲۰ درصد و مرگ ناشی از ابتلا به بیماری قلبی و عروقی را نیز تا ۲۰ درصد کاهش می دهد.دکتر کی سان، استادیار بهداشت عمومی در دانشگاه هاروارد گفت: بر اساس مدرک محکم ناشی از این متاآنالیز تصور می کنم که دست اندرکاران مراقبت های بهداشتی باید مصرف غلات سبوس دار را به عموم مردم و نیز بیماران مبتلا به برخی بیماری ها، برای کمک به ارتقای سلامت و احتمالا کاهش مرگ و میرها، توصیه کنند.خوراکی های سرشار از غلات سبوس دار شامل سبوس و جو دوسر هستند و مواد مغذی فراوانی همچون پروتئین، فیبر، آهن و اسید فولیک دارند.بهترین سبوس در گندم و جو وجود دارد. تفاوت سبوس گندم و جو خیلی زیاد نیست ولی بهتر است سبوس غلات مختلف را با غلات مصرف کنیم نه جداگانه.

البته سبوس غلات همانطور که خواص مفیدی دارد اگر بیش از اندازه مصرف شود، می تواند مشکل ساز شود. اگر میزان مصرف سبوس از حد اعتدال خارج شود، باعث کاهش جذب املاح دو ظرفیتی خواهد شد. مثلا کلسیم، آهن و روی به ترکیب های موجود در فیبر سبوس مانند فیتات ها و فسفات ها متصل می شوند و جذبشان کاهش پیدا می کند. 

منبع: سایت پزشکان بدون مرز
0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فاطمه عرب
fatemeh arab
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

تقویت سیستم , کریستالوگرافی, نیکولائو, عضله, میکروب شناسی, تليال, spot, هیدروکورتیزون, كشت, چربيهاي اشباع و كلسترول, چشمتان, میکروارگانیسم, ACE مخفف Angiotensin-1-converting enzyme, روز آزمایشگاه, لپتین, سلول های بنیادین, نوکلئوتید, میکروارگانیسم, بتاكاروتن, گياه, اریترپویتین, نوتروفيل, اعضای خون‌ساز بدن, قرص مولتی ویتامین, ماکرومولکول, پارانشيم, PDD, لوپ, TNF‌ يك فاكتور التهابي, تتراسایکلین, منوکلونال, پروبیوتیک‌ ها, نورو میلیت اوپتیکا, واﮐﺴـﻦ, سلولهاي قرمز, كستهاي, مایکو, VLDL, كيفيت،, تعداد کلونی, میتوکندری, آسکاریس, تکنیک, آسپارتات, ویتامینD, هنسله, typhimorium, TNF‌ يك فاكتور التهابي, ساکاریدهای, روغن زیتون, بیماری عروقی, بیماری های پوستی, نوبيوسين, توموگرافی, وارونگی, ليشمانيازيس, لاتوم, Dizziness, میوه‌هایی, حساسیت و اختصاصیت, سولیوم, ThunderBolt, نفرولوژیست, مشکلات گوارشی , میکرونوکلئوس, پاپانيكولا, پاراگونیموس, یعنیPartial Thromboplastin Time, پاتولوژيك, Lanceolatum,