,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  ژن های پس از مرگ انسان زنده می مانند!!!!!
  تاریخ : ۱۳۹۵ جمعه ۶ اسفند  [23:19]  

زمانی که مغز و قلب و سیستم تنفسی و گردش خون از کار بیفتند، مرگ فرد اعلام می‌شود اما این بدان معنی نیست که حیات دیگر ادامه ندارد. یافته‌های محققان دانشگاه واشنگتن به ارائه شواهدی پرداخته که بسیاری از ژن‌ها چند روز پس از مرگ بالینی، زنده می‌مانند و برخی ژن‌ ها حتی پس از توقف فرآیندهای بیولوژیکی بدن، فعالیت خود را افزایش می‌دهند. اگرچه این ژن‌ها باعث زنده شدن مرده نمی‌شوند، اما این کشف از کاربردهای مهمی در حوزه پزشکی برخوردار است و می‌تواند درک بهتری از خطر ابتلا به سرطان بیماران دریافت‌کننده اعضای پیوندی ارائه کند.
محققان با الهام از تحقیقات گذشته که نشان داده بود ژن‌ها بیش از 12 ساعت پس از مرگ،‌ همچنان فعال می‌مانند، تحقیقاتی را بر روی موش‌های و گورخرماهی‌های مرده انجام دادند. آن‌ها بیش از 1000 ژن را شناسایی کردند که چند روز پس از مرگ نیز به حیات ادامه می‌دادند. برخی از این ژن‌ها پس از مرگ فعال می‌شدند.
دانشمندان با بررسی سطوح نوسانات آر.ان‌.ای پیام‌رسان در این حیوانات تا 96 ساعت پس از مرگ آنها موفق به کشف شواهدی از افزایش برخی ژن‌ها در 24 ساعت پس از مرگ این موجودات شدند. سطوح بالای آر.ان‌.ای پیامرسان در یک سلول به این معنی است که ژن‌های بیشتری وجود دارند که در حال حاضر فعال هستند زیرا مولکول‌های آر.ان‌.ای به ژن‌ها اعلام می‌کنند چه پروتئین‌هایی باید توسط کدام سلول‌ها تولید شوند.
بسیاری از ژن‌های شناسایی شده پس از مرگ در مواقع اضطراری برای فعالسازی سیستم ایمنی بدن و مقابله با استرس سودمند هستند اما برخی از آن‌ها از عملکردهای شگفت‌انگیز برخوردار بودند. برای مثال ژن‌های رشدی که جنین را شکل می‌دهند، پس از مرگ فعال می‌شدند. به گفته محققان، این امر می‌تواند به دلیل شباهت شرایط سلولی موجودات تازه از دنیا رفته با سلول‌های جنین باشد.
همچنین محققان دریافتند که ژن‌های عامل سرطان نیز پس از مرگ از فعالیت بیشتری برخوردار می‌شوند. این امر می‌تواند دلیل افزایش خطر ابتلا به سرطان بیمارانی را که اعضای اهداکنندگان مرده دریافت کرده بودند، توضیح دهد. پژوهشی در سال 2015 نشان داده بود که این بیماران تا چهار برابر بیشتر احتمال دارد که به سرطان ملانوما مبتلا شوند.
 
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فاطمه عرب
fatemeh arab
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

نوتروفیل, آلفا۲-گلوبولین, لوب, انجام آزمایش قندخون, Analyzer‏, تاموکسیفن, میکروسکوپ, فشار خون بالا, آگاروز, الکترولیتها, لكوسيت, اپيدميولوژيك, اورئوس, آزمايشگاه دكتر آشتياني, ليشمانيا, ایبوک میکروبیولوژی جاوتز, داروهای کورتونی, بيماري هاي صعب العلاج, گلوتارآلدئید, پنومونی (عفونت ریوی), بیومولکولهای, کربوهیدراتی, ویتامین, مایکو, میکوپلاسماها, محيطي, ورزشکاران, کادميوم, فنل, CA27-29, ارگانیسمی, KSHV, تزریق, کویینزلند, پیکنوتیک, حساسیت و اختصاصیت, نیتریک, تاكوزيس, میکروارگانیسمهای, Persiske, فارمدآوران, نوتروفیل, آزمایشات, عمود نگه داشتن سمپلر, متاستاتیک, خشم خود را کنترل کنید, درمان طبی, اریتروسیت, ضعف دستگاه ایمنی, سازمان نظام پرستاری, واکوئل, درمان سرطان مزمن غیرلنفوسیتی , وردین, سوالات آزمایشگاهی, مصرف زیاد سبزی, چربي, هماتولوژی, بلاستیک, دکترای تخصصی بیماری های داخلی, كارشناسي ارشد هماتولوژی, توبرکلین, ویروسها, هسيتوپلاسما, ويروس هاي ناشناخته, باکتریوفاژ, کاهش وزن , CpG, اتوآنالايزر, نوکلئیک, واکسن,