,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  آزمایش نخستین واکسن زیکا بر روی انسان
  تاریخ : ۱۳۹۵ سه شنبه ۳ اسفند  [2:48]  

محققان برای نخستین بار اجازه خواهند یافت تا واکسن تجربی زیکا را بر روی انسان‌ها آزمایش کنند. سازمان غذا و داروی آمریکا یک کارآزمایی بالینی را که ایمن بودن واکسن زیکا را برای استفاده بر روی انسان‌های سالم تعیین می‌کند، تائید کرده است. اگر این کارآزمایی موفق باشد، دانشمندان در مراحل بعدی به انجام آزمایشاتی بر روی افراد مبتلا به این ویروس خواهند پرداخت.
به گفته شرکت دارویی اینوویو، یکی از دو سازنده واکسن "GLS-۵۷۰۰"، این کارآزمایی طی چند هفته آینده آغاز خواهد شد. محققان این واکسن را به ۴۰ فرد سالم تزریق خواهند کرد تا میزان سازگاری انسان با آن را ارزیابی کنند. نتایج این کارآزمایی احتمالا در سال جاری ارائه خواهد شد.آزمایش واکسن بر روی افراد سالم برای کارآزمایی‌های انسانی دارو یک استاندارد است. اگر ایمن باشد، محققان کارآزمایی‌ها را بر روی افراد مبتلا انجام خواهند داد. این نخستین کارآزمایی است که تنها به تعیین عملی بودن واکسن نمی‌پردازد. زمانی که این واکسن بر روی حیوانات بزرگ آزمایش شده بود، منجر به یک واکنش آنتی‌بادی قوی شد.
زیکا نوعی بیماری ویژه مناطق استوایی است که به واسطه پشه‌ ناقل از انسانی به انسان دیگر انتقال می‌یابد و باعث ایجاد نقایص مادرزادی و حتی مرگ در نوزادان برزیلی شده است. این بیماری به خاطر ارتباط خطرناک آن با "میکروسفالی" موجبات نگرانی جهانی را فراهم آورده است. میکروسفالی یک اختلال عصبی است که باعث می‌شود نوزاد با سری که به طرز غیرعادی کوچک است به دنیا بیاید. این امر موجب مسائل رشدی شدید و غیرقابل جبران و بعضاً مرگ می‌شود. همچنین سندروم "گیلین-بار" نیز با این بیماری مرتبط شناخته شده که یک اختلال ایمنی نادر است و می‌تواند به فلج شدن یا حتی مرگ منجر شود.
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فاطمه عرب
fatemeh arab
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

ورزشكاران استقامتی, كشت‌هاي, هماتولوژی, سالمونلا, سیستماتیک, ویتامینE, فریتین, کامپوزيت, واكوئل غذايي, واکنش آمیناز پپتدیل آرژنین, تست LAL, تضمین کیفیت در آزمایشگاه های تشخیص طبی, گلوبین, نوکلوئیک, مسمومیت, مسموميت, ویروس شناسی, مشکلات ارتوپدی, بیماری های مزمن , نوروساينس, غلات, تسکین گلودردهای ویروسی, فرآیند فاگوسیتوز, آزمایشگاه سینا شرق, micribiologist, میکروبیولوژی, سالیسیلیک, تروپونین, وزن, منوكلنال, پليمراز, هموتائورین, HFr, ویتامین, استاد افتخاري دانشگاه علوم پزشكي تهران, هیپرگلیسینمی, کربوکسیل, تروپوکلاژن, آب دیونیزه و کانداکتیویتی, نيوكاسل, عسل, باکتریوفاژی, لپتین, سانترومر, ميكروب, چای حاوی فلوراید , سیلین, آمینوترانسفراز, سرماخوردگی یا آنفولانزا , وزن, ویروس‌ها, E2F, GPT, سیلین, واﮐﺴـﻦ, تاموکسیفن, اکستریموفیل, آرتریت, جوش های چرکی, نوتروفیل, مسمومیت ویتامین دی , فلوسيتومتري, Professor Nazneen Rahman, دکترای تخصصی قارچ شناسی, لکوسیت, phosphate, هایپرسگمانتاسیون, gametocyte, کوکوباسیل, لوگل,