,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  آزمایش نخستین واکسن زیکا بر روی انسان
  تاریخ : ۱۳۹۵ سه شنبه ۳ اسفند  [2:48]  

محققان برای نخستین بار اجازه خواهند یافت تا واکسن تجربی زیکا را بر روی انسان‌ها آزمایش کنند. سازمان غذا و داروی آمریکا یک کارآزمایی بالینی را که ایمن بودن واکسن زیکا را برای استفاده بر روی انسان‌های سالم تعیین می‌کند، تائید کرده است. اگر این کارآزمایی موفق باشد، دانشمندان در مراحل بعدی به انجام آزمایشاتی بر روی افراد مبتلا به این ویروس خواهند پرداخت.
به گفته شرکت دارویی اینوویو، یکی از دو سازنده واکسن "GLS-۵۷۰۰"، این کارآزمایی طی چند هفته آینده آغاز خواهد شد. محققان این واکسن را به ۴۰ فرد سالم تزریق خواهند کرد تا میزان سازگاری انسان با آن را ارزیابی کنند. نتایج این کارآزمایی احتمالا در سال جاری ارائه خواهد شد.آزمایش واکسن بر روی افراد سالم برای کارآزمایی‌های انسانی دارو یک استاندارد است. اگر ایمن باشد، محققان کارآزمایی‌ها را بر روی افراد مبتلا انجام خواهند داد. این نخستین کارآزمایی است که تنها به تعیین عملی بودن واکسن نمی‌پردازد. زمانی که این واکسن بر روی حیوانات بزرگ آزمایش شده بود، منجر به یک واکنش آنتی‌بادی قوی شد.
زیکا نوعی بیماری ویژه مناطق استوایی است که به واسطه پشه‌ ناقل از انسانی به انسان دیگر انتقال می‌یابد و باعث ایجاد نقایص مادرزادی و حتی مرگ در نوزادان برزیلی شده است. این بیماری به خاطر ارتباط خطرناک آن با "میکروسفالی" موجبات نگرانی جهانی را فراهم آورده است. میکروسفالی یک اختلال عصبی است که باعث می‌شود نوزاد با سری که به طرز غیرعادی کوچک است به دنیا بیاید. این امر موجب مسائل رشدی شدید و غیرقابل جبران و بعضاً مرگ می‌شود. همچنین سندروم "گیلین-بار" نیز با این بیماری مرتبط شناخته شده که یک اختلال ایمنی نادر است و می‌تواند به فلج شدن یا حتی مرگ منجر شود.
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فاطمه عرب
fatemeh arab
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

هایپربیلی, میکروسکوپ, بروملین, ارتقای سطح سلامت, ماکروسیتوز, کتواسید ها, مستندات, هماگلوتیناسیون, گلوكز, mean+2SD, سانتريفوژ, نانوذرات, ضربه و تحريكات مكانيكي, محيطهاي, تاموکسی, رسپتورها, نیتریت, نمک, تومورهاي, آزمايشگاه, رضا فرجی دانا وزیر علوم, فاسیولیازیس, کروموزوم Y انسانی, رزکسیون, واردات تجهیزات پزشکی, Hematology, گلبو‌ل‌سفید, BLOOD UREA NITROGEN, تیروزین, Uric, پرایمرها, ژنهای, ویروس شناسی, فتالئین, آکنه, عمر انسان, پیکورنا, آپولو, گلیسیرید, گلوکورونیداسیون, prozone, میکروب, salvage, يرسينيا, واردات كيت هاي آزمايشگاهي , میکروپلیتها, سعيد ناصري مجري طرح ساخت داروي گياهي انعقاد خون, توسعه درمان سرطان, ایران لب, لومی, تشخیص‌های, كلستريديوم, مرغان, تیتر آنتی بادی, رییس انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی, میکروبشناسی, TG, پسوریازیس, زوال عقل, هليكو, میکروارگانیسم, هپاتوسلولار, هیدروژل‌های, تحقیق, پژوهشگران, ميلوسيتي, پیتریازیس, هرپس ویروس شماره 8, ترومبین, سولفونامید,