,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  باکتری هلیکوباکترپیلوری (بخش اول)
  تاریخ : ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۷ بهمن  [21:3]  

باکتری هلیکوباکترپیلوری که به H.Pylori معروف بوده یک باکتری خمیده است که عموما" در معده یافت می شود و در حدود نیمی از مردم دنیا به آن آلوده هستند . اکثر افرادی که با این باکتری عفونی هستند هیچ علامتی ندارند و هرگز مشکلی پیدا نمی کنند . این باکتری قادر به ایجاد تعدادی از اختلالات دستگاه گوارش  در بدن بوده که ازجمله شایعترین آنها زخم های گوارشی و سرطان معده که به ندرت باعث میشوند . معلوم نیست چرافقط تعدادی از افراد آلوده به این باکتری به عوارض و اختلالات بیماری مبتلا شده ولی بقیه مبتلا نمی شوند . در کشورهای صنعتی عفونت با H.P در دوران کودکی غیر معمول و ناشایع بوده و اغلب در بزرگسالی رخ می دهد . دراین کشورها 5 درصد کودکان زیر 5 سال و 50 درصد بالغین به عفونت باکتری هلیکوباکتر پیلوری مبتلا هستند . درکشورهای درحال توسعه این عفونت اغلب در دوره کودکی رخ داده و هشتاد درصد کودکان زیر ده سال به این بیماری مبتلا هستند .

انتشار عفونت با مصرف غذا ها و آب آلوده رخ داده و معمولا کودکان با شنا در استخرهای آلوده به فاضلاب ، رودخانه ها و نوشیدن آب آلوده و خوردن سبزیجات نپخته به این عفونت مبتلا میشوند . عفونت با این باکتری موجب بروز یکسری تغییرات در معده و ابتدای روده کوچک ( دوازدهه ) می شود . آنزیم و سموم آزاد شده از این باکتری به طور مستقیم یا غیر مستقیم موجب آسیب به سلولهای معده و دوازدهه و کاهش سیستم حفاظتی آنها در برابر اسید معده می شوند . نتیجه نهایی این فرآیندها التهاب معده ( گاستریت ) و التهاب دوازدهه ( دئودنیت ) است . 

ادامه دارد...
0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فاطمه خسروي
DONYA66
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

پارچه‌های ضدمیکروب, علائم هموفيلى, رایت, هستک, هاری, میکرون, داروهای مسکن , granulation, هیستون, میوکارد), تزریق درمانی, میکروب شناسی, המפרץ, RB, کپسول بومن, فیتونیوترینت, هیپوتالاموس, انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی, نکروز, جانوری, کریستاله, حکیم سیداسماعیل جرجانی, هیپر فسفریله, محيط كشت, هیدروکسـیدی, غيركونژوگه, مرفولوژی, هموگلوبين, قارچ و باکتری, ترماتودهاي, باکتری E.coli و پاک سازی محیط, بيماري هاي صعب العلاج, ناپروكسن, Chronic Myeloid Leukemia- CML, typhimorium, ايمونولوژيكي, تیروئیدیت, viruses, ‏RNA‏, ویتامین D, کاردیولیپین, وریدچه‌ها, pharynx, هموليز, سانتریفوژ, تیروزین, الکترولیتها, ‏Amplificatin, ترنس, مرتضوی, کووالانس, درد سینه (آنژین), واگیر‌دار, انكوباسيون, نوزاد, دانشگاه علوم پزشکی همدان, بيليروبين, لنفوسيت, واﮐﺴـﻦ, هیالورونیک, اختلال در چربی های خون, ستوهگزوزها, نانوباکترها, پولیپ معده, فنازوپيريدين, ویتامین, همولیتیک, کنترل کیفی, حاملگیها, آزمايش‌,