,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  باکتری هلیکوباکترپیلوری (بخش اول)
  تاریخ : ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۷ بهمن  [21:3]  

باکتری هلیکوباکترپیلوری که به H.Pylori معروف بوده یک باکتری خمیده است که عموما" در معده یافت می شود و در حدود نیمی از مردم دنیا به آن آلوده هستند . اکثر افرادی که با این باکتری عفونی هستند هیچ علامتی ندارند و هرگز مشکلی پیدا نمی کنند . این باکتری قادر به ایجاد تعدادی از اختلالات دستگاه گوارش  در بدن بوده که ازجمله شایعترین آنها زخم های گوارشی و سرطان معده که به ندرت باعث میشوند . معلوم نیست چرافقط تعدادی از افراد آلوده به این باکتری به عوارض و اختلالات بیماری مبتلا شده ولی بقیه مبتلا نمی شوند . در کشورهای صنعتی عفونت با H.P در دوران کودکی غیر معمول و ناشایع بوده و اغلب در بزرگسالی رخ می دهد . دراین کشورها 5 درصد کودکان زیر 5 سال و 50 درصد بالغین به عفونت باکتری هلیکوباکتر پیلوری مبتلا هستند . درکشورهای درحال توسعه این عفونت اغلب در دوره کودکی رخ داده و هشتاد درصد کودکان زیر ده سال به این بیماری مبتلا هستند .

انتشار عفونت با مصرف غذا ها و آب آلوده رخ داده و معمولا کودکان با شنا در استخرهای آلوده به فاضلاب ، رودخانه ها و نوشیدن آب آلوده و خوردن سبزیجات نپخته به این عفونت مبتلا میشوند . عفونت با این باکتری موجب بروز یکسری تغییرات در معده و ابتدای روده کوچک ( دوازدهه ) می شود . آنزیم و سموم آزاد شده از این باکتری به طور مستقیم یا غیر مستقیم موجب آسیب به سلولهای معده و دوازدهه و کاهش سیستم حفاظتی آنها در برابر اسید معده می شوند . نتیجه نهایی این فرآیندها التهاب معده ( گاستریت ) و التهاب دوازدهه ( دئودنیت ) است . 

ادامه دارد...
0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فاطمه خسروي
DONYA66
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

کلسیفیه, آندوسكوپي, csf, سوارمینگ, ائوزينوفيل, کلسترول و فشار خون بالا, آدرنال،, استرپتومایسین, واﮐﺴـﻦ, بیماریهای مزمن, سانتریولها, خطر مرگ , میگرن, ماهیچه, سیستم گردش خون کرونر, سننتیک, اتيلن, لنفوسیتیک, مسموميت, مویرگها, ماتریکس, سرطان سینه, leukaemia, رابرت بروان, dehydrogenase, دستورالعمل, نوتروفیلها, کارشناس, کلریدریک, اسپیروکت, ميكروسكوپي, هودهاي, فیکساتور, سندرم ترنر, كمپلمان, WBC, سانترومری, سنگوئینوم, کتاب دکتر وجگانی, آلرژیک, گالاکتوز, Metamyelocyte, ISO15189, مخاطرات, اندومتریوم،, فریتین, مرگ , میکروسکوپ, باکتریی ها سوارمینگ, اندیکس ها و تست های اختصاصی, لاتکس, ویتامین, نوتروپنی, ایمونوگلوبولین‌ها, ژنتیک, سلول های تخمدانی , کپسید, مينرالوکورتيکوئيدها, مسموميت‌ها, تومورمارکر, معاونت غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکی همدان, نمودارهای, شیستوزومیازیس, سنتتاز, هموفیلی, سالمونلا, میکروسکوب, Chediak-Higashi, کمبود ویتامین D, CHOLESTEROL‌,