,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  باکتری هلیکوباکترپیلوری (بخش اول)
  تاریخ : ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۷ بهمن  [21:3]  

باکتری هلیکوباکترپیلوری که به H.Pylori معروف بوده یک باکتری خمیده است که عموما" در معده یافت می شود و در حدود نیمی از مردم دنیا به آن آلوده هستند . اکثر افرادی که با این باکتری عفونی هستند هیچ علامتی ندارند و هرگز مشکلی پیدا نمی کنند . این باکتری قادر به ایجاد تعدادی از اختلالات دستگاه گوارش  در بدن بوده که ازجمله شایعترین آنها زخم های گوارشی و سرطان معده که به ندرت باعث میشوند . معلوم نیست چرافقط تعدادی از افراد آلوده به این باکتری به عوارض و اختلالات بیماری مبتلا شده ولی بقیه مبتلا نمی شوند . در کشورهای صنعتی عفونت با H.P در دوران کودکی غیر معمول و ناشایع بوده و اغلب در بزرگسالی رخ می دهد . دراین کشورها 5 درصد کودکان زیر 5 سال و 50 درصد بالغین به عفونت باکتری هلیکوباکتر پیلوری مبتلا هستند . درکشورهای درحال توسعه این عفونت اغلب در دوره کودکی رخ داده و هشتاد درصد کودکان زیر ده سال به این بیماری مبتلا هستند .

انتشار عفونت با مصرف غذا ها و آب آلوده رخ داده و معمولا کودکان با شنا در استخرهای آلوده به فاضلاب ، رودخانه ها و نوشیدن آب آلوده و خوردن سبزیجات نپخته به این عفونت مبتلا میشوند . عفونت با این باکتری موجب بروز یکسری تغییرات در معده و ابتدای روده کوچک ( دوازدهه ) می شود . آنزیم و سموم آزاد شده از این باکتری به طور مستقیم یا غیر مستقیم موجب آسیب به سلولهای معده و دوازدهه و کاهش سیستم حفاظتی آنها در برابر اسید معده می شوند . نتیجه نهایی این فرآیندها التهاب معده ( گاستریت ) و التهاب دوازدهه ( دئودنیت ) است . 

ادامه دارد...
0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فاطمه خسروي
DONYA66
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

روش رنگامیزی فولگن, مادرزادی, ویروس, CRP, خال‌های بدخیم, خونگیری, دوزهای بالای آمفوتریسین ب, باكتري يرسينياپستيس, پژوهشگران, ماکروفاژها, اتوآگلوتیناسیون, محیط های کشت تایو, گوجه‌فرنگی, علی عبائیان، رئیس هیئت مدیره جامعه فن‌آوران علوم آزمایشگاهی, تست PPD, معیارهای مهم ارزیابی یک کیت الایزا, كوكسي, عفونتهای, فیزیولوژی, GTT, هموژنتیسیک, عضلانی, پیتریازیس, هپاتيك, واکنش, آمیناز, ویروس, بومن, آشنايي با بيوتروريسم, ISCOM, انجام آزمایش خون , اسپيروكت, واژن, ویروس, باسیلهای توبرکول, کواگولاز, ترنس, GolfPèrsic, احساس افسردگی, C-Peptide, درد معده, میکروب شناسی, انسولین 2 ساعته, training, سارکوئیدوز, مديتيشن, کیت‌های الایزا و سرولوژي, فنول‌های, دکتر علی اکبر پورفتح اله, مولکولی, ترانسفراز, hepatica, Proteus, سولفانیلیک, کابرگولین, راه‌اندازی دومین مجموعه مدرن آزمایشگاه‌های تشخیص سل در شیراز, گونادوتروپین, آپاتیت, اسكولكس, سيلوس, کموتاکسی, حفظ سلامت دستگاه گوارش و بدن, جلوگیری از ابتلا به بیماری های آلرژیک, دترجنت, کروی و گرانول دار , انتی بادی نشان دار , تریکلابندازول, pRB, انجام یک آزمون الایزا مبتنی بر سیستم‌های استرپ اویدین – بایوتین, z_biotech,