,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  بزرگترین کشف دنیای پزشکی بعد از کشف پنی سیلین
  تاریخ : ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۶ بهمن  [23:2]  

محققان ام.آی.تی دارویی ساخته اند که با وادار کردن سلول های ویروسی به خودکشی، بسیاری ازبیماری های ویروسی را در انسان مهار خواهد کرد!

به نظر می رسد محققان موفق به ساخت دارویی شده اند که می تواند بخش گسترده ای از بیماری های ویروسی را از سرماخوردگی های ساده گرفته تا آنفلوانزا، ایدز و هر بیماری ویروسی دیگری را که به ذهنتان می رسد، درمان کند.این دارو که مراحل آزمایشگاهی را طی می کند، وارد سلول های آلوده شده و آنها را وادار به خودتخریبی خواهد کرد.به گزارش دیلی میل، فهرست بلندبالای ویروس هایی که می توانند هدف این دارو قرار بگیرند، شامل تمامی رینوویروس های انسانی که عامل نیمی از سرماخوردگی های بزرگسالان و تقریبا تمامی سرماخوردگی ها در کودکان به اضافه آنفلوانزا، فلج اطفال و بیماری مرگبار تب استخوان شکن هستند، می شود.علاوه بر این می توان انتظار داشت این دارو که با سرنام DRACO شناخته می شود، طی یک دهه آینده برای درمان بیماری هایی مانند سرخک، انواع تب خال و هاری و حتی بیماری ایدز  به داروخانه ها وارد شود.

مایک رایدر از انستیتو فناوری ماساچوست، ام.آی.تی که روی این دارو کار می کند، می گوید:مطمئنا ویروس های ناشناخته دیگری نیز وجود دارند که می توانند در سال های آینده توسط این دارو درمان شوند. کشف پنی سیلین، انقلابی بزرگ در درمان بیماری های باکتریایی بود و ما امیدواریم این موفقیت بزرگ یک بار دیگر برای درمان بیماری های ویروسی تکرار شود. همان طور که می دانید در حال حاضر داروهای ضدویروس بسیار اندکی ساخته شده اند. 
0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فاطمه عرب
fatemeh arab
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

هماتولوژی, کنژوگاسیون, ویتامین, میکروسکوپ, EBNA, CA125, نوترکیب, سیتولوژیک, تصویربرداری, درمان باکتری معده, ریبوفلاوین, مرکز سرطان مورس, گلوكورونيك, مالاریا, رشته های کارشناسی ارشد علوم آزمایشگاهی, LACTATE, فلزات سنگین در بدن, نشان‌دار, گرانولهایی, میکروسکوپ, CFU/ml, انجام پاپ اسمیر , فتومتریک, منوساکاریدها, لنفوییدی, چاي‌ها, عقب‌ماندگی, فلوئورسانس, مخصوص, کبد و بیماری های آن, F. chlamydosporum, پیلوری, انسولین, هلیکوباکتر, ترانسفورماسیون, کروموژوم X, واﮐﺴﻦ, امینوپترین, درد سینه (آنژین), نامباکتریوفاژ, پيلوري, ویتامین دی, نفلومتري, آب‌مروارید, آسپرجیلوزیس ریوی, نازایی, Spinreact, کاندیدیائی, مراكز آزمايشگاهي, مُسکن دردهای سرطانی, ویروس‌هایی, پنی سیلین, مارکر, ویتامین, فاسكو, میگرنی, متابولیزم, پوکی, گندزدا, D-Dimer, نانو سوزن قلمی BD, جویدن آدامس, خطر حمله قلبی, لنفوسيت, اکتینومیست, نیکوتین, جنین, مدفوعی, بژوهشگران, دترژانت,