,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  تاثیر سطح ویتامین D در زنان باردار بر اختلال یادگیری در کودکان
  تاریخ : ۱۳۹۵ شنبه ۲۳ بهمن  [2:28]  

 
بنابر مطالعات جدید، اگر مادر در فصل زمستان باردار شود به احتمال بیشتری کودک وی دچار اختلالات یادگیری خواهد بود، چرا که در این فصل نور خورشید کمتر بوده و سطح ویتامین D ناکافی است. این مطالعه در مجله علمی آمریکایی اپیدمیولوژی منتشر شده است و نشان می دهد 9/8% کودکان متولد شده از مادرانی که در زمستان باردار شده اند دچار اختلال در یادگیری هستند. در حالیکه حدود 6/7% کودکان متولد شده از مادرانی که در ابتدای پاییز باردار شده اند اختلال در یادگیری دارند.
تفاوت کلی بخاطر اوتیسم است که نوعی اختلال ذهنی و ناتوانی یادگیری مثل خواندن و نوشتن می باشد. هیچ الگوی فصلی برای سایر علل اختلال یادگیری مثل مشکلات بینایی و شنوایی یا بیماری های جسمانی تعیین نشده است.کمبود ویتامین D محتمل ترین دلیل این مشاهدات است. اولین ماه بارداری برای تکامل مغز اهمیت بسزایی دارد.  فقدان این ویتامین می تواند تکامل مغز را مختل کند. نتایج مشاهدات این مطالعه آن است که اگر تفاوت های فصلی برطرف شود می توان از 11% اختلالات یادگیری پیشگیری نمود.


 محقق مطالعه بیان کرده است که زنان باردار بایستی توصیه های مصرف مکمل ویتامین D را جدی گرفته و هر چه سریع تر در ابتدای بارداری مصرف مکمل ویتامین D را شروع کنند. حتی بهتر است پیش از اقدام به بارداری آزمایش اندازه گیری سطح ویتامین Dانجام شود.

نتایج این مطالعه برای توصیه مصرف ویتامین D توسط متخصصین در زنان باردار اهمیت داشته تا شانس سلامت کودکان را افزایش دهد. همچنین نشان داده شده است که خطر آنفلوآنزا در ابتدای بارداری نیز می تواند فاکتوری مؤثر در توضیح این تفاوت های فصلی باشد.
نکته عملی: توصیه می شود تمام مادران پیش از بارداری و یا در ابتدای بارداری از سطوح کافی ویتامین D خود اطمینان حاصل کنند تا خطر اختلالات یادگیری در فرزندانشان کاهش یابد.
0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فاطمه عرب
fatemeh arab
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

اپى‌نفرين, ردوکتاز, هيستوپلاسموكاپسولاتوم, فلوروژنيك, ضربه مغزی, آکنه و جوش, یائسگی, اپسيلون, نفلومتری, ویتامین, هموگلوبینوپاتی, OHSAS, بینایی, NANOBAC, گروه خونی, گلو درد, اگزونی, هماتوكريت, بیماری‌های قلبی و عروقی, هرپس سیمپلکس, اسيکلووير, کاریوزوم, ربات EcoBot III, تروپونین, شوك هيپوولميك, بیماران احساس گرسنگی, بيماري, محققان, موتاسیون, آرتروپودا, تخمدان‌های, کارشناسی, هیپرپلازی, سندرم تخمدان پلی کیستیک, میکروب, Inova, فاكتورهاي, دترجنت, BasraKörfezi, پژوهشي, سمپلر, کلنی‌های, Toxoplasma, RB, Персийскизалив, تشخیص زود هنگام سرطان , آندوسکوپی, Morgan, هپادنا, آبله, تیتراسیون b-hCG, سیستم اویدین - بایوتین , کلم بروکلی, باکتریسیدال, تب کنگو - کریمه (CCHF), rouleaux, گلوکورونیداز, لوپوس, ژنوحسگر, لوپ, پاپیلوماو, مونونوکلئوز, كمپاني وايرو ايميون , شيلوميكرون, محیط خارج از بدن, naked, مسموميت‌ها, كلسترول, دوز بالای قرص های مکمل ویتامین دی, نمونه مايع مفصل,