,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  تاثبر باکتری ها بر سلول های مغز انسان
  تاریخ : ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ بهمن  [23:56]  

نتایج تحقیقی مبنی بر استفاده از باکتری ها و اثر آنها بر روی رفتار و حالت و حافظه ی انسان ها منتشر شده است. در این تحقیق به ۲۲ مرد به مدت ۴ هفته کپسول های مشابهی داده شد؛ که در اتمام این آزمایش آنها بیان کردند که میزان استرس روزانه آن ها کاهش یافته است. این افراد فکر میکردند که در این کپسول ها مواد شیمیایی یا دارویی وجود دارد، اما نکته قابل توجه این است که این کپسول ها حاوی باکتری بودند.

امروزه علاوه بر مشکلات دارویی و بهداشتی حاصل از باکتری ها، این موجودات به قهرمانان بهداشتی به دلیل نقش در تولید محصولات پروبیوتیک، تولید داروها و غیره تبدیل شده اند. باکتری ها بیشتر به جای آنکه بدن را سالم نگه دارند، بیشتر به تغییر ذهن ما کمک می کنند. اما این پرسش پیش می آید که آیا با کشت باکتری ها می توان مغز را تسکین داد؟
پاسخ این سوال مثبت است. مثلاً باسیلوس ها بر تولید دپامین و نور اپی نفرین، بیفیدیوباکتریومبر تولید گاما آمینوبوتیریک اسید، انتروکوکوس و استرپتوکوکوس تولید سروتونین و اشرشیا بر تولید نوراپی نفرین و سروتونین اثر دارند. این اثر ممکن است با تولید سیگنال و یا اثر بر پیامبر تولید کننده ی این نوروترانسمیترها باشد.
با دستکاری باکتری های روده ای، دانشمندان متوجه تغییر رفتار حیوانات آزمایشگاهی و انسان ها شده اند. به طور مثال در موش با این تغییر میکروبی، حالت وی از مضطرب به جسور تغییر پیدا کرد. این نتایج نشان میدهند که باکتری ها در روده می توانند باعث تغییر خلق و خوی افراد شوند و در اختلالات روانی مثل اضطراب و افسردگی نقش داشته باشند.
کریستین تیلیسش (Kirsten Tillisch) متخصص گوارش بیان میکند که ما تحت کنترل این میکروب ها هستیم. وی بیان میکند که این کنترل در افراد مختلف متفاوت است.
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فاطمه عرب
fatemeh arab
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

نوتروفیل, نشانه های انسداد روده, الكترو لومينسانس, میکروارگانیسم, کووالان, رفرکتومترهای, گرانولهای, پوزیس, ویروسها, آنتي‌بادي, فوليك, هیدرولیز, ميرهوف, ویتامین, PNH, بیماری پسوریازیس, لپتین, کریمه, Perský, اپتلیال, سالیسیلات, falciparum, نحوه تولید آنتی بادی منوکلونال, پيشگيري, میکروسکوپ, افسردگی , کینین, مکمل های ویتامین D, عفونت‌های, چرب, ميكروسيتوز, هتروژن, جانوری, عسل/PVA, تگومنت, مراسم تجلیل از دانشجویان نمونه کشوری سال 92 , نيپاويروس, مانیتورینگ, پلاسمیدها, اریتروسیت, فرمولاسیونی, خانواده مرحوم فرشچيان, مورفولوژی, آزمون سرولوژیک, مسموميت, ELIZA, فاگوسیته, گلوبین, کلسترول, سوسپانسیون, آنتراسيس, تریپسین, هليكو, بيوشيمي, کەنداوی, باکتری هلیکوباکترپیلوری , مخاء دستگاه عصبی, هپاتیت, Ferritin, تفســــير, هیستیدین, IgE, ‏RNA‏, بافت, japonicum, هماتوکریت, اریتروسیتوز, ارگانیزم, انتی بیوگرام, اریتراسما,