,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  تاثبر باکتری ها بر سلول های مغز انسان
  تاریخ : ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ بهمن  [23:56]  

نتایج تحقیقی مبنی بر استفاده از باکتری ها و اثر آنها بر روی رفتار و حالت و حافظه ی انسان ها منتشر شده است. در این تحقیق به ۲۲ مرد به مدت ۴ هفته کپسول های مشابهی داده شد؛ که در اتمام این آزمایش آنها بیان کردند که میزان استرس روزانه آن ها کاهش یافته است. این افراد فکر میکردند که در این کپسول ها مواد شیمیایی یا دارویی وجود دارد، اما نکته قابل توجه این است که این کپسول ها حاوی باکتری بودند.

امروزه علاوه بر مشکلات دارویی و بهداشتی حاصل از باکتری ها، این موجودات به قهرمانان بهداشتی به دلیل نقش در تولید محصولات پروبیوتیک، تولید داروها و غیره تبدیل شده اند. باکتری ها بیشتر به جای آنکه بدن را سالم نگه دارند، بیشتر به تغییر ذهن ما کمک می کنند. اما این پرسش پیش می آید که آیا با کشت باکتری ها می توان مغز را تسکین داد؟
پاسخ این سوال مثبت است. مثلاً باسیلوس ها بر تولید دپامین و نور اپی نفرین، بیفیدیوباکتریومبر تولید گاما آمینوبوتیریک اسید، انتروکوکوس و استرپتوکوکوس تولید سروتونین و اشرشیا بر تولید نوراپی نفرین و سروتونین اثر دارند. این اثر ممکن است با تولید سیگنال و یا اثر بر پیامبر تولید کننده ی این نوروترانسمیترها باشد.
با دستکاری باکتری های روده ای، دانشمندان متوجه تغییر رفتار حیوانات آزمایشگاهی و انسان ها شده اند. به طور مثال در موش با این تغییر میکروبی، حالت وی از مضطرب به جسور تغییر پیدا کرد. این نتایج نشان میدهند که باکتری ها در روده می توانند باعث تغییر خلق و خوی افراد شوند و در اختلالات روانی مثل اضطراب و افسردگی نقش داشته باشند.
کریستین تیلیسش (Kirsten Tillisch) متخصص گوارش بیان میکند که ما تحت کنترل این میکروب ها هستیم. وی بیان میکند که این کنترل در افراد مختلف متفاوت است.




0 1 1




نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فاطمه عرب
fatemeh arab
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

تفسير, انفارکتوس قلبی, نیمه‌پایا, ویتامین, هماچوري, آمینوبوتیریک اسید, میکروبهای, تستهای آزمایشگاهی( CRP), VZV, جوابهای, آنوفل, ویتامین, عفونت های دستگاه ادراری, بيماريهاي, خونگیری, تيروئيدي, نرمال, toxoplasmosis, فیکساتور, گاموپاتی, تغذیه با شیر مادر, سلول‌های تي(T Cells) , علوم آزمايشگاهي, خطا های پره آنالیتیکال, غده‌های عفونی روده, نوزاد, iron/serum, فولیکولار, فوشین اسیدی, گوارش و كبد, میلر, پرايمر, فضانوردان, فتومترهای, Trichomonas, رضا فرجی دانا وزیر علوم, انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی, ایمونوفلورسنس, پروژسترون, سلولهای قطره اشکی یا گلابی شکل, نانوالیاف, سودوموناس, روغن زیتون, نفرواسكلروز, dorostkar, رادیولوژی, میکروارگانیسم, مسمومیت, پرپوس, تريپل, دکتر محمدرضا بختیاری, واكوئل غذايي, ویتامین‌های, نوتروفیلشم, سولفاسالازین, Pandoraviruses, هوازی, محیط بلاد اگار, دینگو, سرطان‌زایی, کایمریک, سننتیک, گلیکو, ورزش, ویروس, HDL, لیپید, پرفسور دیوید بالتیمور, Cephalic, تایپ,