,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  تاثبر باکتری ها بر سلول های مغز انسان
  تاریخ : ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ بهمن  [23:56]  

نتایج تحقیقی مبنی بر استفاده از باکتری ها و اثر آنها بر روی رفتار و حالت و حافظه ی انسان ها منتشر شده است. در این تحقیق به ۲۲ مرد به مدت ۴ هفته کپسول های مشابهی داده شد؛ که در اتمام این آزمایش آنها بیان کردند که میزان استرس روزانه آن ها کاهش یافته است. این افراد فکر میکردند که در این کپسول ها مواد شیمیایی یا دارویی وجود دارد، اما نکته قابل توجه این است که این کپسول ها حاوی باکتری بودند.

امروزه علاوه بر مشکلات دارویی و بهداشتی حاصل از باکتری ها، این موجودات به قهرمانان بهداشتی به دلیل نقش در تولید محصولات پروبیوتیک، تولید داروها و غیره تبدیل شده اند. باکتری ها بیشتر به جای آنکه بدن را سالم نگه دارند، بیشتر به تغییر ذهن ما کمک می کنند. اما این پرسش پیش می آید که آیا با کشت باکتری ها می توان مغز را تسکین داد؟
پاسخ این سوال مثبت است. مثلاً باسیلوس ها بر تولید دپامین و نور اپی نفرین، بیفیدیوباکتریومبر تولید گاما آمینوبوتیریک اسید، انتروکوکوس و استرپتوکوکوس تولید سروتونین و اشرشیا بر تولید نوراپی نفرین و سروتونین اثر دارند. این اثر ممکن است با تولید سیگنال و یا اثر بر پیامبر تولید کننده ی این نوروترانسمیترها باشد.
با دستکاری باکتری های روده ای، دانشمندان متوجه تغییر رفتار حیوانات آزمایشگاهی و انسان ها شده اند. به طور مثال در موش با این تغییر میکروبی، حالت وی از مضطرب به جسور تغییر پیدا کرد. این نتایج نشان میدهند که باکتری ها در روده می توانند باعث تغییر خلق و خوی افراد شوند و در اختلالات روانی مثل اضطراب و افسردگی نقش داشته باشند.
کریستین تیلیسش (Kirsten Tillisch) متخصص گوارش بیان میکند که ما تحت کنترل این میکروب ها هستیم. وی بیان میکند که این کنترل در افراد مختلف متفاوت است.
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فاطمه عرب
fatemeh arab
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

مارک, كلني, سوختگي, هپاتیت, کنترل احساس گرسنگی, كيت هاي هپاتيت, مصرف روزانه آجیل, تست حساسیت پاتوژنهای, اندیکس, شیزونت, باکتری‌ها, بزرگترین غده‌ی بدن, RDW, بیهوازی, virucide, Citation, اسیدفولیک, دیفتری, وردین, فوزاریوم کلامیدوسپوروم, مراكز آموزشي درماني همدان, دستگاه ایمنی, سيستين, بروسلا, قسمت بالای روده کوچک, هموگلوبین, تعرفه‌های, سیفیلیس, تیتراسیون, LDH, amastigote, سلولهای طاولی , CREATININE‌, اختلالات کمی کروموزم X, bacteriophage, تتراسایکلین, واﮐﺴــﻦﻫــﺎي, واﮐﺴﯿﻨﺎﺳﯿﻮن, EBV, همولیز, کورتیزول, Occupational, نوکلئیک, آلوئولها, هیالورونیک, مولتی‌ویتامین‌ها, آندرولوژی, Pneumocystis carinii infection, دیواره, Hematology, كونژوگاسيون, كريستيان, منابع ایمنی شناسی, لوپ, رفلاکس معده, شکلات داغ, ویروسها, آدنوزین, مقدار آنتی ژن و آنتی بادی, عوامل سرطان زا, هلیکوباکترپیلوری , توكسوپلاسموز, کورتیزول, بیماری کرون, فاسیولای, تليال, فاسکویی, لپتین, Triclabendazole, طب سنتی,