,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  گوشت کبابی و گریل شده خطر مرگ رادر مبتلایان به سرطان سینه افزایش می دهد
  تاریخ : ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۷ بهمن  [2:32]  

پس از سرطان  پوست، سرطان سینه دومین سرطان شایع در میان زنان در ایالات متحده آمریکاست. البته به علت پیشرفت روش های غربالگری، تشخیصی و درمانی بروز سرطان سینه و مرگ ناشی از آن رو به کاهش است و جمعیت نجات یافتگان از این سرطان رو به افزایش می باشد. مطالعه اخیر حاکی از آنست که طول عمر زنانی که سرطان سینه داشته اند با مصرف مقادیر زیاد گوشت گریل شده، کبابی و دودی کاهش می یابد.
نتایج مطالعات حیوانی نشان داده است که گوشت هایی که در حرارت های بالا طبخ می شوند، مثل گریل کردن یا سرخ کردن در تابه، خطر برخی سرطان ها از جمله سرطان سینه را افزایش می دهند. دلیل این افزایش خطر آنست که چنین روش های پختی می تواند باعث تولید هیدروکربن های آروماتیک و آمین های هتروسیکلیک شده که ترکیبات شیمیایی محرک تغییرات DNA بوده و می تواند خطر
سرطان را افزایش دهد. اگرچه مطالعات ارتباط گوشت های طبخ شده در دماهای بالا را با سرطان سینه نشان داده اند اما تاکنون مطالعه ای در زمینه اثر مصرف این گوشت ها بر نجات یافتگان از سرطان انجام نشده است. به منظور بررسی این موضوع 1508 خانمی که سابقه سرطان سینه داشتند مورد مطالعه قرار گرفتند.
در ابتدای مطالعه از تمام شرکت کنندگان درباره میزان مصرف انواع گوشت گریل شده، کبابی و دودی در هر دهه از زندگی سؤالاتی پرسیده شد. پس از گذشت 5 سال مجدد افراد درباره مصرف این نوع گوشت مورد بررسی قرار گرفتند. طی حدود 6/17 سال پیگیری، 597 خانم فوت کردند که 237 ( 5/39 درصد) مورد آن با سرطان سینه مرتبط بود.
به طور کلی زنانی که مصرف بالایی از گوشت های قرمز کبابی، دودی و گریل داشتند 17 درصد بیشتر از سایر زنان در معرض خطر مرگ و میر ناشی از سرطان سینه بودند. همچنین مصرف منظم این گروه از گوشت ها باعث افزایش 31 درصدی خطر تمام علل مرگ و میر می شود.
نکته عملی: مبتلایان به سرطان سینه بایستی از مصرف گوشت های کبابی، گریل و دودی بپرهیزند تا خطر مرگ و میر ناشی از بیماری در آن ها کاهش یابد.
0 5 5
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فاطمه عرب
fatemeh arab
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

باکتریمی, پیلوری, الكتروديون, آلرژی, بيماري طاعون, هات, نانوفناوری, اروبيلينوژن, لیشمانین, Multation, ساختاری, نوتروفیل, كلروميستين, میزان فشار خون, چشایی, سرفه, مدیر برنامه ملی تیرویید وزارت بهداشت, رفرکتومترهای, تست های آزمایشگاهی, آپوسرولوپلاسمین, کاشت ناخن و خطر بیماری ها, لکونوستوک, گلبول هاي سفيد, ﻣﯿﺴﻞ, الكترومغناطيسي, لمفوم, ﻫﻮﻣﻮرال, آندوژن, پلاسمین, تریپتوفان, تليال, هیالورونیک, وزنه, Lymphocyte, سالسیلات, لولاگر, نوتروفیلها, BioRad Control, پيلوري, لوسمي, هماتولوژی, واکسن, لوپ, highlighting, ویروس, لوب, گرانولهای, نازوفارنکس, آنفلوآنزا, تلئوست, Isospora, Metamyelocyte, غدد تیروئید, کالیبراسیون, Persiski, يك inactive.Ecoli باشد, رقت نمونه, کیتریدیال, باكتري Escherichia coli , پروتئین آمیلوئید A سرمی, خونریزی‌دهنده؛, کربنیل, مديتيشن, هموژنیزاسیون, باکتریسیدال, chimeric blood group, کوکوسها, لاکتوباسیلوس, عفونت‌ها, پنومونی,