,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  ارتباط نزدیک هورمون‌های تیروئید با بیماری‌های قلبی
  تاریخ : ۱۳۹۵ شنبه ۱۶ بهمن  [2:6]  

متخصص قلب مطرح کرد:

ارتباط نزدیک هورمون‌های تیروئید با بیماری‌های قلبی

خبرگزاری فارس: ارتباط نزدیک هورمون‌های تیروئید با بیماری‌های قلبی


یک متخصص قلب با تأکید بر اینکه فرد مبتلا به بیماری‌های قلبی باید از نظر تیروئید نیز بررسی شود، گفت: تیروئید می‌تواند موجب افزایش فشار خون شود یا در کلسترول خون تأثیرگذار باشد.
به گزارش خبرگزاری فارس، ثریا شهرزاد متخصص قلب در ششمین همایش قلب و فناوری‌های نوین و همایش مشترک قلب، غدد و اعصاب گفت: هورمون‌های تیروئید ارتباط نزدیکی به کاردیووسکولار دارند.

وی با اشاره به اینکه در مواجهه با بیماری‌های کاردیووسکولار باید به فکر تیروئید نیز باشیم، ادامه داد: هر چند ممکن است تظاهرات بالینی نداشته باشد ولی کاهش و افزایش هورمون‌های تیروئید می‌تواند مشکل ساز شود.

این متخصص قلب با تأکید بر اینکه فرد مبتلا به بیماری‌های قلبی باید از نظر تیروئید نیز بررسی شود، تصریح کرد: تیروئید می‌تواند موجب افزایش فشار خون شود و یا در کلسترول خون تأثیرگذار باشد.

وی تصریح کرد : نارسایی قلب می‌تواند باعث تیروئید شود و حتی ممکن است موجب تغییر در ضربان قلب شود، مثلا اگر برای اریتمی از آمیودار استفاده کنیم می‌تواند روی تیروئید اثر گذاشته که تیروئید نیز بر روی بیماری‌های قلب تأثیر دارد.

شهرزاد با بیان اینکه 2 تا 3 درصد فیبرالاسیون دهلیزی ممکن است به دلیل تیروئید باشد، یادآور شد: ارتباط بسیار زیادی بین تیروئید و بیماری‌های کاردیووسکولار از دوران جنین وجود دارد و تیروئید بر روی رشد سلول‌های قلبی، رشد عروق و سلول‌های تیروئید اثر می‌گذارد.

وی با اشاره به اینکه مردم باید بدانند که در موارد متعددی تیروئید بدون تظاهرات بالینی است، گفت: با توجه به اینکه با افزایش سن، بیماری‌های تیروئید به ویژه کم کاری تیروئید افزایش می‌یابد حتما مردم در بررسی‌های دوره ای به بررسی تیروئید نیز توجه نمایند تا در صورت وجود مشکل، با تشخیص زودهنگام به درمان پرداخته شود.

این متخصص قلب در پایان با بیان اینکه پزشکان نیز در مواجهه با بیماران کاردیووسکولار به وضعیت تیروئید نیز توجه نمایند، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در کشور ما بیماری‌های تیروئید به دلیل جغرافیا در کشور ما شایع است، لازم است پزشکان به این بیماری بیشتر توجه کنند.
0 6 6
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

CDR, سیتوزبه, کمبوداشتها , گلوبول, سرطان کبد, هماگلوتیناسیون, ایزوسپروا, مولكول, Homocystein, dehydrogenase, کالیبراسیون, سلول‌ها, پستان, گونه‌های فوزاریوم , بیومولکولها, كلونيزه, ﻣﯿﮑﺮوﺳﮑﻮﭘﯽ, کمبود ویتامین دی, مزمن, دکتر سعید مهدوی مدیر کل آزمایشگاه مرجع, استريم, نفرولوژیست, ماكروسيتيك, مثقال, ویروس, قانون سختی کار شاغلان رشته علوم آزمایشگاهی, کوهلر و میلستین, عوامل موثر بر نتایج آزمایشگاه, کروناویروس, نامیرایی, مالتيپلكس, بیماری قلبی مادرزادی, شماتیک, گزیلوز, ماوراء, محلول, ویروس‌ها, ضدباکتری, باکتریایی, پپتیدوگلیکان, شیکر, تشخيص سرطان پروستات, ويتامين, ساختگی, تب خونریزی‌دهنده کریمه, گردو, نوتروفیل, هيپوكروم, فوشین, روش نفلومتری, زیست‌شناسایی, كمپيلوباكتر, HbA12, لومینول, میکروتوبولهای, مار بورگ, نانو, بروملین, هماتوکسین, سوبتيليس, آزﻣﺎﯾﺶ, آنیزوسیتوز, تشخيص قطعي بيماري سل, نوتروفیلها, Roche, نیتروژنی, دیواره داخلی معده , پانکراس (لوزالمعده) و کبد, بيوتيکي, کواگولاز,