,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  مصرف روزانه اسپرین وکاهش خطر سرطان لوزالمعده
  تاریخ : ۱۳۹۵ جمعه ۱۵ بهمن  [23:57]  

  مصرف روزانه آسپرین خطر ابتلا به سرطان لوزالمعده  (پانکراس) را کاهش دهد

پژوهشگران علوم پزشکی در کشور چین می گویند براساس نتایج یک مطالعه جدید، شواهدی وجود دارد که مصرف روزانه دوز پایین آسپرین می تواند خطر ابتلا به سرطان لوزالمعده  (پانکراس) را کاهش دهد.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، سرپرست تیم مطالعه دکتر «هاروی ریش» از دانشگاه سلامت عمومی و مرکز سرطان ییل آمریکا در این باره می گوید: «این مطالعه نمی تواند یک رابطه علت و معلولی را ثابت کند. با این حال، شواهد در مورد افرادی که برای کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و یا سرطان روده بزرگ از آسپرین استفاده می کنند، این نوید را می دهد که این استفاده آنها به احتمال زیاد خطر ابتلا به سرطان لوزالمعده را نیز کاهش می دهد.»
طبق آمار انجمن سرطان آمریکا، سرطان
لوزالمعده  اغلب به عنوان یک قاتل خاموش شناخته می شود، به این دلیل که علائم آن تا زمانی که تومور پیشرفت کند، ظاهر نمی شود.
در این مطالعه جدید ۷۶۱ نفر مبتلا به سرطان لوزالمعده در شانگهای در سالهای اخیرمورد بررسی قرار گرفتند و آنها را با ۷۹۴ نفر که سرطان نداشتند مقایسه کردند. از همه شرکت کنندگان پرسیده شد که آیا آنها آسپرین با دوز پایین را به صورت منظم مصرف می کنند یا نه. گزارش شد که در مقایسه با ۱۱ درصد از بیماران مبتلا به سرطان لوزالمعده، ۱۸ درصد از افراد غیرمبتلا به سرطان، به طور منظم از آسپرین با دوز پایین استفاده می کردند.
در نهایت این محققان تاکید کردند که آسپرین می تواند خطر ابتلا به سرطان لوزالمعده را ۴۶ درصد کاهش دهد.
انجمن پژوهش سرطان آمریکایی می گوید: سرطان لوزالمعده نسبتا نادر است و فقط ۱.۵ درصد از بزرگسالان در طول زندگی خود با آن روبرو خواهند شد. از طرفی مصرف منظم آسپرین می تواند عوارض قابل ملاحظه برای برخی ایجاد کند، بنابراین، هر فرد باید با دکتر خود در مورد مصرف آسپرین مشورت کند.
0 4 4
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فاطمه عرب
fatemeh arab
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

لیز, هایپربیلی, گرانول, سندرم دویک, پیتاسیون, pRB, سروتونین, شير غني شده با ويتامين دي, ويتامين, ويروسي, آنتی هیومن استفاده شده در آزمون کومبس, تولید پنی سیلین, سلول‌های تومور فاقد FBP1, اختصارات و اصطلاحات آزمایشگاهی, تترامر, سرطانهای, گلیکوژن, هيپرتيروئيدي, پیگمانت, هیپوتالاموسی, Persian Gulf, عروق کرونر, لکوسیتی, ويوله, گرانولهای, میترامایسین, نازوفارنکس, پروئئینی, انعقاد خون, سودوكو, توکسین, پورفیریا کوتانئا تاردا (porphyria cutanea tarda), مدفوعی, كورتيكواستروئيدها،, ويژگي‌هاي, زگیل , greiner, اریتروئیدی, پادگنهای, DHEA, magnetotactium, بایدها و نبایدهای قبل از انجام آزمایش خون, تستهای آزمایشگاهی (Calcium), نورولوژیکی, آب, کفش های پاشنه بلند, ویروسی, فولات, سمپلینگ معکوس, میکروب, لنفوئیدی, كيت هاي بايوكيت, توبولها, لنفوسيت‌ها و نوتروفيل‌ها, پروتئین RoxP, کلرانفنیکل, گلوكز, بچه هاي آزمايشگاهي, بيماري‌هاي قلبي, اندومیتوزیس, نانوذرات, ویتامین D, سرطان , ویروس, آزمايشي بنام C.B.C, تفسير, کروم سنسینگ, اپیدمی, اسید کلرئیدریک, Proteus,