,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  کشف هزاران میکروب در گردوغبار منزل
  تاریخ : ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۳ بهمن  [4:35]  


میکروب در گردو غبار منزل

 


محققان آزمایشگاهی دانشگاه کلرادو در آمریکا در یک مطالعه گرد و غبارهای هزار و 200 خانه در سراسر آمریکا را تجزیه و تحلیل کردند.

محققان این آزمایشگاه متوجه شدند که نوع باکتری و قارچ ها بسته به مکانی که خانه در آن واقع شده، متفاوت است؛ همچنین افرادی که در خانه زندگی می کنند و وجود و یا عدم وجود حیوانات خانگی در خانه نیز بر نوع باکتری و قارچ های موجود در خانه تاثیر دارند.

محققان آزمایشگاهی در این مطالعه هزار و 200 خانه در سراسر آمریکا را مورد بررسی قرار دادند ؛ برای این منظور داوطلبان نمونه هایی از گرد و غبار خانه های خود را برای محققان ارسال کردند.
داوطلبان گرد و غبارهایی را که بر روی لبه بالایی درهای خانه خود جمع شده بودند، برای محققان ارسال کردند.

محققان آزمایشگاه می گویند فضای بالای درها معمولا محلی هستند که در زمان تمیز کردن خانه نادیده گرفته می شوند.
تجزیه و تحلیل ژنتیکی گرد و غبارهای خانگی ، محفلی از موجودات میکروسکوپی را نمایان ساخت.محققان متوجه شدند که متوسط خانه ها بیش از دو هزار نوع مختلف قارچ داشتند.این انواع قارچ ها شامل قارچ های شناخته شده ای مانند آسپرژیلوس، پنیسیلیوم، آلترناریا و فوزاریوم می شد.با این وجود ساختار دقیق این اکوسیستم قارچی به محل قرار گرفتن خانه بستگی داشت.


به گفته محققان این آزمایشگاه ، به نظر می رسد بیشتر قارچ هایی که در خانه مشاهده می شود از محیط خارج از خانه وارد شده باشند.این قارچ ها از طریق لباس و یا باز بودن در و پنجره وارد خانه می شوند.

بنابراین محل قرار گرفتن خانه بهترین پیشگوی انواع قارچ هایی است که وارد خانه می شوند.
محققان همچنین متوجه شدند که بطور متوسط هفت هزار نوع باکتری مختلف در هر خانه وجود دارد.

برخی از باکتری ها مانند Staphylococcus و StreptococcuIs بطور رایج با پوست انسان ارتباط دارند.
این در حالی است که باکتری های دیگر مانند Bacteroides و Faecalibacterium با پوست صورت در ارتباط هستند.

اما در اینجا نیز گونه های باکتری بسته به افرادی که در خانه زندگی می کنند و وجود حیوانات خانگی در خانه متفاوت است.

به گفته محققان ، وجود حیوانات خانگی نیز بر این ترکیب میکروبی می افزاید.به گفته آنها در واقع نگهداری سگ و گربه در خانه اثر قابل توجهی بر ایجاد باکتری دارد.
محققان تاکید کردند که این اثر قویتر از هر عامل دیگر و قویتر از محل قرار گرفتن خانه و یا طراحی خانه است.

با این حال محققان متذکر شدند، درحالیکه برخی از میکروب ها با ابتلا به بیماری و آلرژی ارتباط دارند اما بیشتر آنها احتمالا بی ضرر هستند .
این مطالعه در مجله Proceedings of the Royal Society B منتشر شده است.
0 4 4
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فاطمه عرب
fatemeh arab
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

ماركر, هیپوفیز, پوویدین, دکتر جاسپر لیندهاردنس, اتوآنالایزر, گاما, گلابی, هلیکوباکتر پیلوری, ماركرها, تعداد کلونی, گلبول, غذاهای دارای کربوهیدرات‌, کمپلکسا, جامعه علوم آزمایشگاهی, تفاوت اب مقطر و اب ديونيزه, ديابت, اسپوروسیست, ماکروسیتوز, ویروسها, منبع غنی امگا 9 , سرطان لوزالعمده, کنترل کیفی نیم مک فارلند , نوتروفیلها, میلوبلاستی, MI, hypersplenism, saeedlab, آلدولاز, یک خواب آرام, كيت هاي آزمايشگاهي الايزا, کشف ویروس اچ آی وی, افزایش وزن, واکسن, رژیم های غذایی دارای چربی های اشباع , سلول‌های بنیادی عصبی مغز, عفونت مزمن ریه, پنتوزها, آزروفیل, شریان کبدی, باكتري Escherichia coli , hCG, میکروارگانیسم‌ها, thalassemia, میکروب, گرانولهاي سيتوپلاسمي, میکروبیولوژی, گرانولهای, هموگلوبین, سودوموناس الودآ (elodea), كمپلكس, Applied, گلیکو پروتئین, تسكين كرامپ هاي شكمي, کپک, Pneumocystis carinii, لاتوم, کونژوگه, دو نوبت مسواک زدن, تخمدان‌ها, سیستماتیک, متدهاي, بتاپانکراس, لپتین, عجیب ترین چیزهایی که باعث سرطان می شوند, ابتلا به سرطان معده, نوتروفیل, عفونی‌شده, سانتری‌فیوژ, ویسکوزیته, شایع ترین سرطان,