,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  CRP: c reaction protein یا پروتئین فاز حاد
  تاریخ : ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۳ بهمن  [3:21]  

 پروتئین واکنشی CRP) C) که از زیر واحد های 5 23-kDa تشکیل شده است،از دیدگاه سنتی یکی از واکنشگرهای فاز حاد محسوب می شود. CRP به تازگی، جایگاهش ارتقا پیدا کرده و توانسته نقش بهترین مارکر التهاب را که برای پیش بینی خطرات قلبی عروقی آتی مفید است، ایفا کند. اما ، فوائد کلینیکی اندازه گیری CRP در پیش بینی خطرهای قلبی عروقی هنوز کاملا معلوم نشده است. علاوه بر این ، در مورد اینکه CRP صرفا یک مارکر التهاب است یا یک شرکت کننده ی مستقیم ، بحث شدیدی وجود دارد. یافته های گزارش شده توسط گروه دکتر Janos Filep در تحقیقات گسترده ای به ثبت رسیده است.

CRP کجا تولید می شود؟

سابقا باور بر این بود که CRP در پاسخ به سایتوکاین های التهابی توسط کبد ساخته می شود.اما تعدادی از مطالعات اخیر به وضوح نشان داد که ، CRP می تواند توسط بافت های غیرکبدی تولید شود. دو مطالعه نشان داده اند که سلول های اپیتلیال مجرای تنفسی و سلول های اپیتلیوم کلیوی می توانند تحت شرایط خاصی CRP تولید کنند. علاوه بر این ، به نظر می رسد سلول های عصبی قادرند واکنشگر های فاز حادی را سنتز کنند که در ایجاد بیماری های تخریب کننده ی نورون مانند آلزایمر نقش دارند. این منابع جدید تولید CRP به ساخت سیستمی(کل بدن) CRP در بدن ما اشاره کرد. اما این منابع جدید فقط یک ارتباط باریک با آرتوسکلروزیس (سخت شدن شریان) فراهم کرد. مشاهده شده است که CRP در پلاک های آترواسکلروتیک با انتهای کمپلکس کمپلمان در مجاورت است ( همنشینی دارد).   mRNA های CRP و اجزا کلاسیک کمپلمان از C1 تا C9 می تواند هم در شریان طبیعی هم در بافت پلاک یافت شوند. ما اخیرا نشان دادیم که سلول های عضله صاف شریان کروناری انسان( ولی نه سلول های اندوتلیال وریدهای جفت) می توانند CRP را بعد از تحریک توسط سایتوکاین های التهابی ، تولید کنند. این CRP تولید شده ی موضعی ، ممکن است مستقیما در ایجاد آترواسکلروزیس شرکت داشته باشد. علاوه بر این ، همچنین  ادیپوسایت های انسان می توانند بعد از تحریک توسط سایتوکاین های التهابی و ادیپوکاینی خاص به نام رزیستین ، CRP تولید کنند. ساخته شدن CRP توسط ادیپوسایت هاممکن است به طور مختصر توضیح دهد که چرا سطح CRP در بیماران با سندرم متابولیک بالاست.

**mCRP= modified CRP or monomeric CRP این CRP اصلاح شده است، در واقع این ماده می تواند واکنش های التهابی ایجاد کند**

 
0 4 4
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فاطمه عرب
fatemeh arab
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

TNF‌ يك فاكتور التهابي, منوکلونال, هموگلوبین, هپاتیت, هیبریداسیون, Longitudinal, زنبورعسل, روزه داری و دستگاه گوارش و کبد, درمان بیماری کرون, باکتری, نابارور, مسمومیت, Troponin-I, دکتر مرضیه وحید دستجردی, پیلوری, آزمایشهای مربوط به چربی خون, چربی, پادتن, کاربرد الایزا در تشخیص بیماری‌ها و ناهنجاری‌های مختلف, هاپکینز_کول, دستگاه کالیبر نباشد, میکروب‌ها, تومورهای, شرکت فارمد آوران, ترامادول, pRB, گواتر مولتی ندولر, پورفرینی, دترژانت, Alteribacillus, کورتيزول, نسخه‌برداري, آمنیوتیک, میکروب شناسی, کمپلکس‌هاي, ویروس, پراكسيدازها, ماكروسيتيك, میکروسکوپ ایمونوفلورسانس, دکتر محمدرضا بختیاری, کمیلونسانس, گرسنگی, پژوهشگاه ملی اقیانوس‎شناسی, دستورالعمل, پيوري, آندوکرین, ریزوبیوم, پلاسمودیوفوارل, چربي, تفسیر, منوساکاریدها, antigen, اندكس mcv, نمونه‌های بیولوژیک, بیماری کبد چرب, تست CRP يا C.reactive protein, تعرفه, کاتالیز, مونومرفیبرین, ویتامین, آندرولوژی, مرولا, Golpo, ريسك مرگ و مير, Golf, هیپوبرمیت, تریکوموناس, آندروژنیک, کمپلمانی, میلیمترجیوه,