,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  ارتباط یک نوع میکروب با بیماری لثه و آرتروز روماتوئید
  تاریخ : ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۸ آذر  [23:45]  

محققان شناسایی کردند؛
ارتباط یک نوع میکروب با بیماری لثه و آرتروز روماتوئید
 
آرتروز
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نتایج یک مطالعه جدید ارتباط یک نوع میکروب خاص با بیماری لثه و آرتروز روماتوئید را نشان می دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، این کشف ممکن است علل احتمالی بیماری مفصل دردناک را نیز توضیح دهد.
دکتر فلیپه آندراد، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه پزشکی جان هاپکینز مریلند، در این باره می گوید: «اگر نتیجه تحقیق ما درست باشد در حقیقت تغییری در درمان بیماران آرتروز روماتوئید اتفاق می افتد. ولی همچنان یافته اولیه ما نیاز به تایید دیگران دارد.»
آرتروز روماتوئید، نوعی بیماری مزمن آرتروز است که با سیستم ایمنی بیش از اندازه فعال ارتباط دارد. نه تنها بر مفاصل، بلکه بر سیستم های مختلف بدن نیز تاثیر می گذارد.
به گفته آندراد، بیش از یک قرن است که دانشمندان دریافته اند افراد مبتلا به بیماری التهابی بیش از دیگران در معرض ابتلا به بیماری لثه هستند. همچنین محققان دریافته اند افراد مبتلا به بیماری لثه، دو برابر بیشتر در معرض ابتلا به آرتروز روماتوئید قرار دارند.
در مطالعه جدید، تیم آندراد در حدود ۲۰۰ نمونه از لثه افراد مبتلا به آرتروز روماتوئید را بررسی کردند. محققان متوجه نوعی باکتری موسوم به A. actinomycetemcomitans شدند که با بیماری لثه مرتبط است.
علائم عفونت در نیمی از بیماران مبتلا به آرتروز روماتوئید در مقایسه با تنها ۱۱ درصد گروه افراد بدون بیماری لثه یا آرتروز روماتوئید شناسایی شد.
به گفته محققان این مطالعه، این میکروب می تواند هم موجب بیماری لثه و هم آرتروز روماتوئید شود. این باکتری لثه ها را درگیر کرده و سپس موجب تورم مفاصل به عنوان عارضه جانبی آن می شوند.
 
 
     0 0 0
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

تزریق‌شدنی،, مایه, كاتابوليسم, یبوست‌های, XelicêFarsi, دیگوکسین, آنتی اکسیدان هیدروکسی, مایکو, شارلتون, کلینیکی, ضدعفونی, کلینیکی, کالیبراسیون, آلدوسترونیسم, لیکوئید, آنمی فقر آهن, کربوراندوم, لیکوپن‌ها, آزمايش, کالیفرنی, هماتولو‍‍‍زي, مسکن غیراستروئیدی, تریگوی, کاهش اثرات آلودگی هوا در بدن, آندوسکوپی, كريستال, ميوگلوبين, نوتروفيلهاي پلي مورفونوكلئر, پلاكت, کونژوگه, هماگلوتیناسیون, تیروزونومی, محیط‌ها, جلوگیری, کانتر, هلیکوباکتری‌ها, Diphyllobothrium, سلولهایی, سیتوپلاسم, کورتکس, آنتی‌هیستامین, ليپيدوري, toxoplasma, تترااستیک, متابولیسم, پروتوزئوا, باکتری مقیم در معده , انواع سرگیجه, ایلئوس پارالیتیک, سیستمیک, کالیبره, كريپتوكوكوزيس, گلبولي, لایه پوشاننده معده, سرماخوردگی, بیوشیمی و هماتولوژی, مانیتورینگ, توموگرافی, ماركرها, استافيلوكوكي, آرام‌بخش, ESR, پرکربوهیدرات, لنفوم, GTT, ویتامین, فلورسنت, کورنا, محيط, پاتوژنها,