,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  زردچوبه به پیشگیری از سرطان روده کمک می کند
  تاریخ : ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۰ مرداد  [4:48]  

محققان عنوان می کنند؛
زردچوبه به پیشگیری از سرطان روده کمک می کند

به گفته محققان، ماده نارنجی زردچوبه موسوم به کورکومین مملو از خواص ضد سرطانی است.
به گزارش خبرنگار مهر، کورکومین، ماده فعال در ادویه زردچوبه است و سیلیمارین ماده موجود در خار مریم است که برای درمان بیماری کبدی استفاده می شود.

دانشمندان دانشگاه سنت لوئیس آمریکا دریافته اند مخلوط این دو ترکیب گیاهی که دارای خواص دارویی هستند، در درمان بیماری ها امیدبخش است.

تیم تحقیق در این مطالعه، رشته ای از سلول های سرطان روده را در قالب مدل آزمایشگاهی بررسی کردند. آنها دریافتند درمان سلول ها ابتدا با کورکومین و سپس با سیلیمارین به مراتب موثرتر از درمان سلول ها فقط با یکی از این ترکیبات به تنهایی به منظور مقابله با سرطان است.

اوتایاشانکر ازکیل، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ترکیب این فیتوشیمیایی ها مانع از تکثیر و گسترش سلول های سرطان روده می شود. بعلاوه زمانیکه سلول های سرطانی ابتدا در معرض کورکومین و سپس در معرض سیلیمارین قرار می گیرند، تعداد بیشتری از سلول ها می میرند.»

وی در ادامه می افزاید: «این ترکیبات فیتوشیمیایی می توانند شیوه های درمانی جایگزینی برای درمان سرطان بوده و مانع از عوارض جانبی و مسمومیت ناشی از شیمی درمانی شوند.»
0 0 0
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

typhi, تيروئيد, گلبول‌سفید, سيتراته, دندانپزشکان, نوتروفیل, نوردرن, آكريل, نوتروفیلها, کشف ژن اطاعت, پاپیلوماو, ارتروسیت, کریپتوکوکوس, ویتامین E و روی, سولفوساليسيليك, تورم , لومینسانس, سوءهاضمه و درد بر اثر گاز معده, نوتروفیل, آتروفي, جلبک‎ها, گروه نایروویروس (Nairovirus, منوکلونال, هموليز, ورسیکالر, بوتاكس و ديس پورت, toxoplasma, کاهش وزن , همولیز, بوی تند ادرار, ورسیکالر, گلوتاتیون, پلاسمیدها, ASPARTATAE TRANSAMINASE, اسيد ماليک و اسيد تارتاريک, واکسن, لختگی, رزیدنت, سفیلیس, يرسينياپستيس, محققین, رادیکال‌های, آندروژنی, آلومینیومی, ایمنوسیتوکیمیستری, IL-12, بافت عصبی, فسفوریلاسیون, متاستاتيك, واکسن, شیستوزوما, PTCC=1185, مصرف مواد فيبردار, رادیکال‌های, الکتروفورز, کاندیدا آلبیکنز, Персидский, باكتريها, مهارکننده, ورزش, پاتولوژي, ویسکوزیته, مصرف آنتی بیوتیک, اسپورزایی, هیپوتالاموس, ویتامین, گرانولوما, میکرو, پنومونیه, نمونه‌برداري‌,