,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  زردچوبه به پیشگیری از سرطان روده کمک می کند
  تاریخ : ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۰ مرداد  [4:48]  

محققان عنوان می کنند؛
زردچوبه به پیشگیری از سرطان روده کمک می کند

به گفته محققان، ماده نارنجی زردچوبه موسوم به کورکومین مملو از خواص ضد سرطانی است.
به گزارش خبرنگار مهر، کورکومین، ماده فعال در ادویه زردچوبه است و سیلیمارین ماده موجود در خار مریم است که برای درمان بیماری کبدی استفاده می شود.

دانشمندان دانشگاه سنت لوئیس آمریکا دریافته اند مخلوط این دو ترکیب گیاهی که دارای خواص دارویی هستند، در درمان بیماری ها امیدبخش است.

تیم تحقیق در این مطالعه، رشته ای از سلول های سرطان روده را در قالب مدل آزمایشگاهی بررسی کردند. آنها دریافتند درمان سلول ها ابتدا با کورکومین و سپس با سیلیمارین به مراتب موثرتر از درمان سلول ها فقط با یکی از این ترکیبات به تنهایی به منظور مقابله با سرطان است.

اوتایاشانکر ازکیل، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ترکیب این فیتوشیمیایی ها مانع از تکثیر و گسترش سلول های سرطان روده می شود. بعلاوه زمانیکه سلول های سرطانی ابتدا در معرض کورکومین و سپس در معرض سیلیمارین قرار می گیرند، تعداد بیشتری از سلول ها می میرند.»

وی در ادامه می افزاید: «این ترکیبات فیتوشیمیایی می توانند شیوه های درمانی جایگزینی برای درمان سرطان بوده و مانع از عوارض جانبی و مسمومیت ناشی از شیمی درمانی شوند.»
0 0 0
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

دندرتیکوم, پاسخگویی, میکروسکوپ, میگرن, دیابت, هیستون, ديكروسليوزيس, میکروبها, آسیب های عروقی, ناصر رزم‌آرایی, گونادوتروپین, پلیمریزه, نفريت, ﻫﻮﻣﻮرال, پيوري, کارشناسان, مانيتورينك, PSA, Wasserman, عدم رعایت بهداشت دهان و دندان, ضدتوهم, کورینه, نمودارهای, VP1, هیالورونیک, Ebola, pRB, مدیاستین, پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی , تروپونین, ميوگلوبين, پيلوري, فنول, کیستیک, بیومولکول, مولکولهای, استرس‌های, رشته تخصصی دندانپزشکی, بهداشت دهان و دندان, مرغ, viruses, ورزش, می‌ترسید, رفرکتومتر, نوتروفیل, برنده جایزه نوبل, هماتوکریت, شوك هيپوولميك, نرمی استخوان ها, وزيكولهاي, کیت تشخیص آنفولانزای خوکی, میگرن, علوم آزمایشگاهی دامپزشکی, HSV2, فیکس کردن, توکسین, هورمون کورتیزول, ویروس, HDN, moghaddam, ﻣﯿﮑﺮوﺳﮑﻮﭘﯽ, میلیوئید, آبله, تخمک‌ها, میکروب شناسی, ايمونوراديومتريك, آسکاریس, تب ويروسي, کروماتینی, سگمانته,