,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  زردچوبه به پیشگیری از سرطان روده کمک می کند
  تاریخ : ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۰ مرداد  [4:48]  

محققان عنوان می کنند؛
زردچوبه به پیشگیری از سرطان روده کمک می کند

به گفته محققان، ماده نارنجی زردچوبه موسوم به کورکومین مملو از خواص ضد سرطانی است.
به گزارش خبرنگار مهر، کورکومین، ماده فعال در ادویه زردچوبه است و سیلیمارین ماده موجود در خار مریم است که برای درمان بیماری کبدی استفاده می شود.

دانشمندان دانشگاه سنت لوئیس آمریکا دریافته اند مخلوط این دو ترکیب گیاهی که دارای خواص دارویی هستند، در درمان بیماری ها امیدبخش است.

تیم تحقیق در این مطالعه، رشته ای از سلول های سرطان روده را در قالب مدل آزمایشگاهی بررسی کردند. آنها دریافتند درمان سلول ها ابتدا با کورکومین و سپس با سیلیمارین به مراتب موثرتر از درمان سلول ها فقط با یکی از این ترکیبات به تنهایی به منظور مقابله با سرطان است.

اوتایاشانکر ازکیل، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ترکیب این فیتوشیمیایی ها مانع از تکثیر و گسترش سلول های سرطان روده می شود. بعلاوه زمانیکه سلول های سرطانی ابتدا در معرض کورکومین و سپس در معرض سیلیمارین قرار می گیرند، تعداد بیشتری از سلول ها می میرند.»

وی در ادامه می افزاید: «این ترکیبات فیتوشیمیایی می توانند شیوه های درمانی جایگزینی برای درمان سرطان بوده و مانع از عوارض جانبی و مسمومیت ناشی از شیمی درمانی شوند.»
0 0 0
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

تری گلیسیریدها , نوتروفيل, نوتروفیلی, هموگلوبین, دستگاه گوارش, bcr-abl, منابع خطا در آزمون های کومبس, لیپوپروتئین, بیماری ناخن, کروموزم, Vitamin, Trans, پولپ, ویروسها, Kidneys, Lipids, مورنر, پاندورا ویروس, دترجنت, CCHF, همزیست, ربات EcoBot III, نانوباکترهای, گلیکوپروتئینی, عجیب ترین چیزهایی که باعث سرطان می شوند, نوتروفیل, رادیولژیک, متخصص پوست و مو, گروه خونی, مونونوکلوز, آنتیژن, کاتابولیزم, ویتامین, هموگلوبین, دکترای بیوتکنولوژی, عدسی‌های, آکرومگالی, ليزوزوم, Viro-Immun, پیپت, بیماری در مردان, هلیکو باکتر, چرا الکل 75% ضدعفونی کننده است؟, آدنو, روماتیسمی, محققان داخلی و خارجی, تومورمارکرها, واکنش‌های, ماسوله, درمیزانESR, کونژوگه, دستگاه تمام اتوماتيك الايزا و كمولومينسنس, کنفرانس, حکیم سید اسماعیل جرجانی, محققان, دیابت و استرس اکسیداتیو, آپلاستیک, باکتریولوژی, تضمین کیفیت در آزمایشگاه های تشخیص طبی, Virus, متابولیسم, دﻧﺎﺗﻮراﺳﯿﻮن, فاگوسيتوز, مجاری, لينوما, پایدارکننده, نمایشگاه بین المللی ایران لب, تراوش کارسینوم داکتال, شیمیدانان, typhi,