,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  ارتباط شیر مادر و کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2
  تاریخ : ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۰ مرداد  [4:37]  

مطالعات نشان می دهد؛
ارتباط شیر مادر و کاهش خطر ابتلا به دیابت

به گفته محققان آلمانی، شیر دادن به نوزاد دارای قابلیت کاهش ریسک بلندمدت ابتلا به دیابت نوع۲ در بین زنانی است که مبتلا به دیابت بارداری بوده اند.
به گزارش خبرنگار مهر، یافته های محققان موسسه تحقیقات هلموتز زنترام مونچن آلمان نشان می دهد شیر دادن می تواند موجب تغییر در متابولیسم مادر در راستای حفاظت از وی در مقابل دیابت شود.

متابولیت در زنانی که بیش از سه ماه به نوزادشان شیر داده اند به شکل قابل توجهی متفاوت از زنانی بود که کوتاه تر از این مدت شیر داده اند.

دانیلا ماچ، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «شیردادن طولانی تر به نوزاد با تغییر در تولید فسفولیپیدها و کاهش تجمع اسیدآمینه های چندشاخه ای در پلاسما خون مادر مرتبط است».

به گفته محققان، این متابولیت ها با مقاومت انسولین و دیابت نوع۲ مرتبط هستند.

مطالعات قبلی نشان داده بودند که شیر دادن به نوزاد به مدت بیش از سه ماه دارای تاثیر حفاظتی است و تاثیر آن تا ۱۵ سال بعد از دیابت بارداری ادامه می یابد.

در این تحلیل و بررسی، محققان در حدود ۲۰۰ بیماری که مبتلا به دیابت بارداری شده بودند را بررسی کردند. به این شرکت کنندگان محلول گلوگز استاندارد داده شد و قبل از تست و در طول مدت تست، نمونه خون شان گرفته شد. سپس محققان نمونه های خون ۱۵۶ متابولیت مشخص متفاوت را مقایسه کردند.

به گفته محققان، زنان مبتلا به دیابت بارداری در مقایسه با زنان فاقد این بیماری، کمتر و در طول مدت کوتاه تری به فرزندشان شیر داده بودند.
0 0 0
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

آپولو, کیت‌های الایزا و سرولوژی, نوتروفیلها, ساعت بدن, کاردیولوژی در بیمارستان دانشگاه گنتوفت, سولفوریک, یاخته‌ای, نخ دندان, Dr.Mehrdad Vanaki, ایزوسپورا, مورژلونز, محیط کشت, میکسر, محیط نیم مک فارلند محیطی در تست آنتی بیوگرام , تابوت, WBC, کموتاکسی, فیشینگ, AP-1, مونونوکلئوز, محیط بیهوازی, PIG3, شیر مادر, دانشجویان نمونه کشوری سال, پنموکوک, PKU, دیستوماتوز, میکروب هلیکوباکتر پیلوری, هیالورونیک, نوتروفیل!, سلولهای خونی داسی شکل, ضدالتهاب, هیدرولیزات کازئین, متاکیستیک, فولات, دوز بالای قرص های مکمل ویتامین دی, CDKN1, واژن, ویسکوزیته, میکرومتر, میکروسکوپ, Secondary, لپتین, ژنتیک, تغییر رنگ مدفوع, Perzijski, ویروس, MI, کمبود ویتامین D, کنترل ویروس اچ آی وی, پلاسمای سیتراته, آگرانولوسیتها, میکروارگانیسم, b-HCG, میکروسکوپ, ویروس‌های, تفسير, سیستماتیک, كارشناسي ارشد هماتولوژی, سیلین, ویتامین, كيت هاي عفوني به روش الايزا, سی‌ام فروردین ماه, malignant, بتاهیدروکسی, تفســــير آزمـــايش كامل ادرار, هسيتوپلاسما, ویتامین‌ها, عفونت مزمن ریه, پروستاتي,