,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  ارتباط شیر مادر و کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2
  تاریخ : ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۰ مرداد  [4:37]  

مطالعات نشان می دهد؛
ارتباط شیر مادر و کاهش خطر ابتلا به دیابت

به گفته محققان آلمانی، شیر دادن به نوزاد دارای قابلیت کاهش ریسک بلندمدت ابتلا به دیابت نوع۲ در بین زنانی است که مبتلا به دیابت بارداری بوده اند.
به گزارش خبرنگار مهر، یافته های محققان موسسه تحقیقات هلموتز زنترام مونچن آلمان نشان می دهد شیر دادن می تواند موجب تغییر در متابولیسم مادر در راستای حفاظت از وی در مقابل دیابت شود.

متابولیت در زنانی که بیش از سه ماه به نوزادشان شیر داده اند به شکل قابل توجهی متفاوت از زنانی بود که کوتاه تر از این مدت شیر داده اند.

دانیلا ماچ، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «شیردادن طولانی تر به نوزاد با تغییر در تولید فسفولیپیدها و کاهش تجمع اسیدآمینه های چندشاخه ای در پلاسما خون مادر مرتبط است».

به گفته محققان، این متابولیت ها با مقاومت انسولین و دیابت نوع۲ مرتبط هستند.

مطالعات قبلی نشان داده بودند که شیر دادن به نوزاد به مدت بیش از سه ماه دارای تاثیر حفاظتی است و تاثیر آن تا ۱۵ سال بعد از دیابت بارداری ادامه می یابد.

در این تحلیل و بررسی، محققان در حدود ۲۰۰ بیماری که مبتلا به دیابت بارداری شده بودند را بررسی کردند. به این شرکت کنندگان محلول گلوگز استاندارد داده شد و قبل از تست و در طول مدت تست، نمونه خون شان گرفته شد. سپس محققان نمونه های خون ۱۵۶ متابولیت مشخص متفاوت را مقایسه کردند.

به گفته محققان، زنان مبتلا به دیابت بارداری در مقایسه با زنان فاقد این بیماری، کمتر و در طول مدت کوتاه تری به فرزندشان شیر داده بودند.
0 0 0
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

سطح هورمون کورتیزول, هماگلوتیناسیون, گلبولهای قرمز, ویروس, جلبک‎هایی, ویتامین, تریپسین, گروه خونیB, تسكين كرامپ هاي شكمي, پلاتی, بلاستیک, کالچرها, پروکاینامید, توگا, کارسینوم, سرطان های ملانوم بدخیم, لبنی, آنتي‌ژن‌هاي, وسترن, phosphate, سرولوپلاسمی, DHEA-S, اجزا کمپلمان در محیط آزمایشگاه, مولکولهای, پارواویروس, میکروارگانیسم, لیتیک, ویروسها, نوتروفیلها, توكسوپلاسموز, بانک خون, مدارک آزمایشگاه, كريستال, علوم آزمايشگاهي و پزشكي, infection, تمرین بدنی, میکروسکوپ, کروموزم, مونوسیتها, تري‌سولفاپيريميدين‌ها, گرانولهای, كروموزوم, Medicinal, ویتامین, تومورهای, آبله, حسگرهای, رشته های کارشناسی ارشد علوم آزمایشگاهی, قانون سختی کار شاغلان رشته علوم آزمایشگاهی, مانيتورينگ, رحمی, جانستون, کپسول بومن پرفوزیون یا فیلتراسیون, Golpo, هموگلوبین, ماکروسیتیک, مبتلایان, رتيكوآندوتليال, پروتئین رتینوبلاستوما (RB), واکنش‌های, هموگلوبین, کلینیکی, آﺳﭙﺮژﯾﻠﻮس, کلسترولی, هوجكين‌, CDR, کریپتوکوکوزیس, ویروسهایی, میکروسکوپ, مصرف کاهو,