,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  ارتباط شیر مادر و کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2
  تاریخ : ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۰ مرداد  [4:37]  

مطالعات نشان می دهد؛
ارتباط شیر مادر و کاهش خطر ابتلا به دیابت

به گفته محققان آلمانی، شیر دادن به نوزاد دارای قابلیت کاهش ریسک بلندمدت ابتلا به دیابت نوع۲ در بین زنانی است که مبتلا به دیابت بارداری بوده اند.
به گزارش خبرنگار مهر، یافته های محققان موسسه تحقیقات هلموتز زنترام مونچن آلمان نشان می دهد شیر دادن می تواند موجب تغییر در متابولیسم مادر در راستای حفاظت از وی در مقابل دیابت شود.

متابولیت در زنانی که بیش از سه ماه به نوزادشان شیر داده اند به شکل قابل توجهی متفاوت از زنانی بود که کوتاه تر از این مدت شیر داده اند.

دانیلا ماچ، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «شیردادن طولانی تر به نوزاد با تغییر در تولید فسفولیپیدها و کاهش تجمع اسیدآمینه های چندشاخه ای در پلاسما خون مادر مرتبط است».

به گفته محققان، این متابولیت ها با مقاومت انسولین و دیابت نوع۲ مرتبط هستند.

مطالعات قبلی نشان داده بودند که شیر دادن به نوزاد به مدت بیش از سه ماه دارای تاثیر حفاظتی است و تاثیر آن تا ۱۵ سال بعد از دیابت بارداری ادامه می یابد.

در این تحلیل و بررسی، محققان در حدود ۲۰۰ بیماری که مبتلا به دیابت بارداری شده بودند را بررسی کردند. به این شرکت کنندگان محلول گلوگز استاندارد داده شد و قبل از تست و در طول مدت تست، نمونه خون شان گرفته شد. سپس محققان نمونه های خون ۱۵۶ متابولیت مشخص متفاوت را مقایسه کردند.

به گفته محققان، زنان مبتلا به دیابت بارداری در مقایسه با زنان فاقد این بیماری، کمتر و در طول مدت کوتاه تری به فرزندشان شیر داده بودند.
0 0 0
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

Vaccination, هماتولوژی, AST‌, ایندکس‌های, سعيد ناصري , ویروسها, ferritin, ویروسها, وزن, کالری, آنتی‌ژن, نمک, لبنیات, بيماري‌هاي قلبي, نایکوکارد, ویتامین, منابع فيبر رژيمي, کریستالوگرافی, گلبول هاي سفيد, ايمونولوژي, اسكلروز, CA549, گياهي, اسپيروكت, عوارض آميبيازيس, دانشگاه علوم پزشکی یاسوج, كروي, SRID, کلینیک, همولیز, سوزن, نفرون, یکنواختی-حلالیت-فعالیت, سایکلین, مثبت, موكوئيدي, استريم, باکتری‌کش, ویروسهایی, quantitative, مجله PLOS ONE , متورم, phage, داروهای كاهش دهنده ی كلسترول خون , نکروز, جهان, مردانه, کیت های هورمونی, انجمن‌های آزمایشگاهی, پورفرینی, اوسپونین‌ها, پزشکی, مادرزادی, ویبریوکلرا, mSPM, گلومرولهای, وریدی, بیلی روبین خون, ایزومتریک, ماسوله, تخمک‌ها, هیبرید, الکتروفورز, جوابهای, كونژونكتيويت, مزایای کیت ويتامين دي, Persesche, جوش های چرکی و التهابی, کورتکس, روده دوازدهه ,