,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  دستاورد دانشمندان آمریکایی؛ تشخیص آلزایمر با معاینه چشم
  تاریخ : ۱۳۹۵ شنبه ۲۶ تير  [20:43]  

دستاورد دانشمندان آمریکایی؛ تشخیص آلزایمر با معاینه چشم


طبق یافته جدید دانشمندان، چشم ها می توانند به محققان در مورد روند پیشرفت بیماری آلزایمر حتی قبل از شروع علائم آن کمک کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، دانشمندان دانشگاه مینه سوتا آمریکا دریافته اند بیماری آلزایمر را می توان از سال ها قبل از بروز علائم بیماری از طریق معاینه چشم ها تشخیص داد.

به گفته محققان، شبکیه چشم نه تنها به مغز متصل است، بلکه بخشی از سیستم عصبی مرکزی نیز هست. از آنجائیکه مغز و شبکیه چشم به دلیل ابتلا به بیماری آلزایمر دچار تغییرات مشابهی می شوند، می توان با معاینه شبکیه و تغییرات ان، به جای مغز که به اسانی در دسترس نیست، به تشخیص بیماری پی برد.

دانشمندان در این تحقیق از دو نوع موش مبتلا به آلزایمر و سالم استفاده کرده و با آزمایش میزان نور بازتاب شده از شبکیه هر کدام از آنها به این نتیجه رسیدند که مبتلایان به آلزایمر، مقادیر کمتری از نور را از شبکیه خود منعکس می‌کنند.

البته این دانشمندان با استفاده از یک دوربین بینایی ماشینی و سیستم طول‌ موج قابل تنظیم، یک سیستم تصویربرداری طیفی برای اندازه‌گیری بازتاب نور از شبکیه چشم موش‌ها طراحی کردند.

طبق این مطالعه قرار است کارآمدی این تکنولوژی جدید بر روی انسان از طریق انجام آزمایشات بالینی در ماه جاری بررسی شود.
0 0 0
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

ایمنوگلوبولین, hCG, ویتامین, لقاح, ماركرها, آلدوزستوز, نمونه, مو و ناخن ها, بی خوابی , لوزالمعده, سابورو, Urine, GulfuPèrsicu, اسیدفنیک, نشاندهنده, ماده, نوتروفیل, ملانوسیت, لابراتوار بریستول, شيوع كمبود ويتامين دي, پنومونی (عفونت ریوی), SMBG, دانلود اطلس رنگی اسپرینگر Springer, قارچ ناخن يك عفونت قارچي, خستگی مزمن, سمی‌بودن, شرکت سازنده پودر لباسشوئی, تستهای آزمایشگاهی(BUN), ویروس, مستند سازی, Leishmania, رزکسیون, تليال, آسپيره تروفوزوئيت, الکترولیت, گلبولهای قرمز, دپامین, پروتئيني, ویتامین, کریمه, آندوسكوپي, آرتریت, سیستم اویدین - بایوتین, ساختگی, منوکلونال, میکروتوبولهای, ferous, phosphate, ماركرها, سیلسیوس, تروپونین, Intelligent, میگرن, ایمنوگلوبین, مرفولوژی, حکیم جرجانی, آرتریت, هماتوكسيلين, MCH : مختصر شده MEAN CORPOSCULAR OF HEMOGLOBIN, هموزیگوت, ویروسها, مگنتوزوم, Electrophoresis, میانگین, لیپوپروتئین, همولیتیک, ﻣﻨﻮﮐﻠﻮﻧﺎل, کوکوباسیل, دایمرهای, فسفات,