,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  دستاورد دانشمندان آمریکایی؛ تشخیص آلزایمر با معاینه چشم
  تاریخ : ۱۳۹۵ شنبه ۲۶ تير  [20:43]  

دستاورد دانشمندان آمریکایی؛ تشخیص آلزایمر با معاینه چشم


طبق یافته جدید دانشمندان، چشم ها می توانند به محققان در مورد روند پیشرفت بیماری آلزایمر حتی قبل از شروع علائم آن کمک کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، دانشمندان دانشگاه مینه سوتا آمریکا دریافته اند بیماری آلزایمر را می توان از سال ها قبل از بروز علائم بیماری از طریق معاینه چشم ها تشخیص داد.

به گفته محققان، شبکیه چشم نه تنها به مغز متصل است، بلکه بخشی از سیستم عصبی مرکزی نیز هست. از آنجائیکه مغز و شبکیه چشم به دلیل ابتلا به بیماری آلزایمر دچار تغییرات مشابهی می شوند، می توان با معاینه شبکیه و تغییرات ان، به جای مغز که به اسانی در دسترس نیست، به تشخیص بیماری پی برد.

دانشمندان در این تحقیق از دو نوع موش مبتلا به آلزایمر و سالم استفاده کرده و با آزمایش میزان نور بازتاب شده از شبکیه هر کدام از آنها به این نتیجه رسیدند که مبتلایان به آلزایمر، مقادیر کمتری از نور را از شبکیه خود منعکس می‌کنند.

البته این دانشمندان با استفاده از یک دوربین بینایی ماشینی و سیستم طول‌ موج قابل تنظیم، یک سیستم تصویربرداری طیفی برای اندازه‌گیری بازتاب نور از شبکیه چشم موش‌ها طراحی کردند.

طبق این مطالعه قرار است کارآمدی این تکنولوژی جدید بر روی انسان از طریق انجام آزمایشات بالینی در ماه جاری بررسی شود.
0 0 0
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

فنول‌های, هیروکسی, HCT-HGB-PLT-MCH-MCV-MCHC-MPV-RDW-……, هورمونهای, علائم توکسیک و الرژیک روده ای, mucosa, متخصصین, الیزا, فسفوایپید, شيميوتاكتيك, کنکور دکترای بیوتک, هليكو, مولکولهای, هیدروفوب, TP53, شوك هيپوولميك, سنتتاز, ديابت, ویروسها, غیرکنژوگه, نشاندهنده, رژیم غذایی, لیز غیر طبیعی, عفونت در محيط كشت, پلاسمید, باكتروئيدس بايل اسكولين آگار (BBE), همولیتیک, هماگلوتیناسیون, فاسیولیازیس, مقطع ارشد, متيلن, نوتروفیلی, هیدروکسی استروئید, نوکلئیک, استرس‌های مداوم , سلول های بدن, مسموميت, سیستم گوارش, همولیز, کاندیدا, کمبود ويتامين D, سرولوپلاسمین, منوساکاریدها, نامیرای, Persik, آزمايش‌ها, میکروب شناسی, پاپووا, کانامایسین, نروفيلامان, رشته ایمنولوژی, جلبک‎هایی, فوزیدات, شرکت obscura سانفرانسیسکو, همولیتیک, گرانول, گروه خوني, داروهای استاتین , greiner, همولیز, ریکتسیاها, فرآوري سلول هاي جنيني, چربي, پروتئین های الیاف غضروفی, پاتوبیولوژی سعید, کریپتوکوکوس, عفونتهای باکتریایی, زمان انكوباسيون تست, نانوذرات, سیتوپلاسم,