,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  دستاورد دانشمندان آمریکایی؛ تشخیص آلزایمر با معاینه چشم
  تاریخ : ۱۳۹۵ شنبه ۲۶ تير  [20:43]  

دستاورد دانشمندان آمریکایی؛ تشخیص آلزایمر با معاینه چشم


طبق یافته جدید دانشمندان، چشم ها می توانند به محققان در مورد روند پیشرفت بیماری آلزایمر حتی قبل از شروع علائم آن کمک کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، دانشمندان دانشگاه مینه سوتا آمریکا دریافته اند بیماری آلزایمر را می توان از سال ها قبل از بروز علائم بیماری از طریق معاینه چشم ها تشخیص داد.

به گفته محققان، شبکیه چشم نه تنها به مغز متصل است، بلکه بخشی از سیستم عصبی مرکزی نیز هست. از آنجائیکه مغز و شبکیه چشم به دلیل ابتلا به بیماری آلزایمر دچار تغییرات مشابهی می شوند، می توان با معاینه شبکیه و تغییرات ان، به جای مغز که به اسانی در دسترس نیست، به تشخیص بیماری پی برد.

دانشمندان در این تحقیق از دو نوع موش مبتلا به آلزایمر و سالم استفاده کرده و با آزمایش میزان نور بازتاب شده از شبکیه هر کدام از آنها به این نتیجه رسیدند که مبتلایان به آلزایمر، مقادیر کمتری از نور را از شبکیه خود منعکس می‌کنند.

البته این دانشمندان با استفاده از یک دوربین بینایی ماشینی و سیستم طول‌ موج قابل تنظیم، یک سیستم تصویربرداری طیفی برای اندازه‌گیری بازتاب نور از شبکیه چشم موش‌ها طراحی کردند.

طبق این مطالعه قرار است کارآمدی این تکنولوژی جدید بر روی انسان از طریق انجام آزمایشات بالینی در ماه جاری بررسی شود.
0 0 0
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

ملانژور, دستگاه اتوآنالايزر, دستگاه تمام اتوماتيك, میکرون, Rabodo, איינגאס, Biomedical, تست های آزمایشگاهی, ريسك مرگ و مير, واﮐﺴـﻦ, انجمن متخصصین علوم دارویی, ترومبین, گرانول, Фарсы, هيدريشن, سانتریفوژ, اسپیروکت, Investigation, ایران لب, واﮐﺴـﻦ, میکروسکوپ, اختصارات و اصطلاحات آزمايشگاهي – بيوشيمي, کلروفیل, ويروس‌هاي, Chromatography, LDL, پروتئین FGF1, لپتین, الکتروفورز پروتئین ها, فیبروبلاست, هيستوپلاسموز, باسيل, هپاتیت, نوتروفیل, zaliv, مدیاستین, نورون, فرواکسیداز, اسيد اسکوربيک ( ويتامينC ) , پارتیکولهای, تجهیزات پزشکی, ویروس شناسی , باکتریوفاژها, لوپ, كيت هاي آزمايشگاهي, پيشتاز, واﮐﺴﻦﻫﺎي, محيط EMB, مدیر کل آزمایشگاه مرجع, الكترومغناطيسي, كروموگرانين, فولیکول‌های, آنزيمها, Replication, انفوزیون, سولفونات, ترنس, پلاسما, پرايمرهاي, هموگلوبین, موتاسیون, ماتریکس, پورفرینی, ‏Mismatch‏, ترماتودها, کرستالهای, لاکتیس, یازدهمین, Isospora, ویتامین,