,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  محققان سوئیسی می گویند؛ فواید انار در تقویت ماهیچه ها و مقابله با پیری
  تاریخ : ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۳ تير  [22:53]  

محققان سوئیسی می گویند؛
فواید انار در تقویت ماهیچه ها و مقابله با پیری


به گفته محققان، انار دارای پتانسیل تقویت ماهیچه ها بوده و به مقابله با روند پیری کمک می کند.
به گزارش خبرنگار مهر، یافته ها نشان می دهد زمانیکه ما آب انار می خوریم، در بدن مان موکلولی موسوم به «یورولیتین A» تولید می شود. زمانیکه این مولکول به روده ها می رسد، به سلول های ماهیچه کمک می کند تا از خودشان در مقابل روند پیری محافظت کرده و همچنین موجب افزایش حجم ماهیچه ها می شود.

با افزایش سن، سلول ها به شدت برای بازسازی میتوکندری (نیروگاه سلول ها) تلاش می کنند و دیگر قادر به انجام وظایف ضروری شان نیستند و بدین ترتیب در سلول تجمع می یابند.

این تنزل عملکرد بر سلامت بسیاری از بافت ها، از جمله ماهیچه ها، تاثیر می گذارد و به تدریج موجب تضعیف آنها در سنین بالاتر شده و منجر به بیماری های گوناگون مرتبط با افزایش سن می شود.

مشخص شده است که یورولیتین A مجددا توانایی سلول را برای بازسازی اجزای میتوکندری احیاء می کند.

پاتریک آبیشر، رئیس موسسه تحقیقاتی در سوئیس، در این باره می گوید: «تنها مولکول معروف که می تواند به بازسازی میتوکندری کمک کند، یورولیتین A است. این مولکول ترکیبی کاملا طبیعی است و تاثیر آن قوی و قابل اندازه گیری است.»

انجام این مطالعه بر روی موش ها نشان داد موش های مسن، با سن حدود ۲ سال، که در معرض مصرف یورولیتین A قرار گرفته بودند، بعد از ۸ تا ۱۰ روز، میزان استقامت شان در حین دویدن در مقایسه با موش های مسن گروه کنترل، ۴۲ درصد بهتر بود.
0 0 0
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

stool, وردین, سرولوژي, کارسينوم, تومورمارکرها, تروپونین, اندیکس ها و تست های اختصاصی, روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی, لاتوم, کاروتن, نانوذره, پنومونی, توبركولوزيس, هموگلوبین, بيوشيميست, تجهیزات پزشکی شناسنامه دار, نیتریک, وزن اضافی بدن, بیماری هموروئید یا بواسیر , رییس انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی, granulation, پروتئین RoxP, لومینول, ليپوپلي, اپیدمیولوژیکی, فوزاریوم کلامیدوسپوروم F. chlamydosporum, شوك هيپوولميك, هلیکوباکتر , مرفین, پرایمر, نوتروفیلها, عوامل موثر بر نتایج آزمایشگاه, همولیز, نانوذرات, صفرا و کبد , viruses, Ecoli, تخمدانها, جوابهای تکرارپذیری, قیمت داروی اینترفرون بتا, IFA, كليه, ایزوآگلوتینین, سولفو, الحمدالله رب العالمين, نوتروفيل, پلاكهاي, توسعه درمان سرطان, عفونتهاي ميكروبي, LICL, تربچه, کبدی-صفراوی, ایمونوگلوبولین‌های, يوگا, کاربرد الایزا در تشخیص بیماری‌ها و ناهنجاری‌های مختلف, Bull's eye, تیموس, انکساری, عفونت‌های, کربوهیدرات, شرایط ناشتایی, وايرو ايميون , آسیب سلولی, غیرطبیعی, جوش, لیپواستات, اینترلوکین, كشت, آزمایش الکتروفورز پروتئین های سرم, خانواده مرحوم فرشچيان,