,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  محققان سوئیسی می گویند؛ فواید انار در تقویت ماهیچه ها و مقابله با پیری
  تاریخ : ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۳ تير  [22:53]  

محققان سوئیسی می گویند؛
فواید انار در تقویت ماهیچه ها و مقابله با پیری


به گفته محققان، انار دارای پتانسیل تقویت ماهیچه ها بوده و به مقابله با روند پیری کمک می کند.
به گزارش خبرنگار مهر، یافته ها نشان می دهد زمانیکه ما آب انار می خوریم، در بدن مان موکلولی موسوم به «یورولیتین A» تولید می شود. زمانیکه این مولکول به روده ها می رسد، به سلول های ماهیچه کمک می کند تا از خودشان در مقابل روند پیری محافظت کرده و همچنین موجب افزایش حجم ماهیچه ها می شود.

با افزایش سن، سلول ها به شدت برای بازسازی میتوکندری (نیروگاه سلول ها) تلاش می کنند و دیگر قادر به انجام وظایف ضروری شان نیستند و بدین ترتیب در سلول تجمع می یابند.

این تنزل عملکرد بر سلامت بسیاری از بافت ها، از جمله ماهیچه ها، تاثیر می گذارد و به تدریج موجب تضعیف آنها در سنین بالاتر شده و منجر به بیماری های گوناگون مرتبط با افزایش سن می شود.

مشخص شده است که یورولیتین A مجددا توانایی سلول را برای بازسازی اجزای میتوکندری احیاء می کند.

پاتریک آبیشر، رئیس موسسه تحقیقاتی در سوئیس، در این باره می گوید: «تنها مولکول معروف که می تواند به بازسازی میتوکندری کمک کند، یورولیتین A است. این مولکول ترکیبی کاملا طبیعی است و تاثیر آن قوی و قابل اندازه گیری است.»

انجام این مطالعه بر روی موش ها نشان داد موش های مسن، با سن حدود ۲ سال، که در معرض مصرف یورولیتین A قرار گرفته بودند، بعد از ۸ تا ۱۰ روز، میزان استقامت شان در حین دویدن در مقایسه با موش های مسن گروه کنترل، ۴۲ درصد بهتر بود.
0 0 0
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

پپتیدوگللیکان, هرپس, schistosoma, ارگانیسم‌ها, سيلوس آنتراسيس, كاندیدا, گویچه, کورنل, RDW, الکتروشیمیایی, هماتولوژی, تمام قسمت های دستگاه گوارش, آئورت, تجهیزات, تشخیص لوپوس, هضم, باکتریهای گوگردی, وسترن بلارت, تومور مارکر, تخمدانها, تخریب‌پذیر, آرتریت روماتوئید , کلمبیا, راندوکس, سندرم تخمدان پلی کیستیک, ASPARTATAE TRANSAMINASE, میتوز, فوشین اسیدی, تست AFP, Poursalehi, سازمان نظام پزشکی ایران, سیتوپلاسم, بروسلوز, کاتاپسین, شریانهای, سودوموناس, کوتینگ, هفتمین کنگره بین المللی و دوازدهمین کنگره کشوری ارتقای کیفیت خدمات آزمایشگاهی, تیتراسیون, لیست حق‌بیمه, הפרסי, پالیدوم, گویچه, نانولیف, انتخابگري, باكتريهاي اسيدوفيل لآكتوباسيلوس دودرلآين, ریزش, گلومرولهای, متابولیزم, CNS, اسپورولیزه شدن, سالمونلا, رشته های کارشناسی ارشد علوم آزمایشگاهی, اسکرینیگ, گوارشی, HEMOGLOBIN, ليشمانيوز, بدخیم, DNA, بیماری‌زا, مکمل‌های, اسیدیته, Nanobacter, میگرنی, نوتروفیل, تکذیب, حکیم جرجانی, ESR, باليني, سيتوزين,