,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  محققان سوئیسی می گویند؛ فواید انار در تقویت ماهیچه ها و مقابله با پیری
  تاریخ : ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۳ تير  [22:53]  

محققان سوئیسی می گویند؛
فواید انار در تقویت ماهیچه ها و مقابله با پیری


به گفته محققان، انار دارای پتانسیل تقویت ماهیچه ها بوده و به مقابله با روند پیری کمک می کند.
به گزارش خبرنگار مهر، یافته ها نشان می دهد زمانیکه ما آب انار می خوریم، در بدن مان موکلولی موسوم به «یورولیتین A» تولید می شود. زمانیکه این مولکول به روده ها می رسد، به سلول های ماهیچه کمک می کند تا از خودشان در مقابل روند پیری محافظت کرده و همچنین موجب افزایش حجم ماهیچه ها می شود.

با افزایش سن، سلول ها به شدت برای بازسازی میتوکندری (نیروگاه سلول ها) تلاش می کنند و دیگر قادر به انجام وظایف ضروری شان نیستند و بدین ترتیب در سلول تجمع می یابند.

این تنزل عملکرد بر سلامت بسیاری از بافت ها، از جمله ماهیچه ها، تاثیر می گذارد و به تدریج موجب تضعیف آنها در سنین بالاتر شده و منجر به بیماری های گوناگون مرتبط با افزایش سن می شود.

مشخص شده است که یورولیتین A مجددا توانایی سلول را برای بازسازی اجزای میتوکندری احیاء می کند.

پاتریک آبیشر، رئیس موسسه تحقیقاتی در سوئیس، در این باره می گوید: «تنها مولکول معروف که می تواند به بازسازی میتوکندری کمک کند، یورولیتین A است. این مولکول ترکیبی کاملا طبیعی است و تاثیر آن قوی و قابل اندازه گیری است.»

انجام این مطالعه بر روی موش ها نشان داد موش های مسن، با سن حدود ۲ سال، که در معرض مصرف یورولیتین A قرار گرفته بودند، بعد از ۸ تا ۱۰ روز، میزان استقامت شان در حین دویدن در مقایسه با موش های مسن گروه کنترل، ۴۲ درصد بهتر بود.
0 0 0
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

گاماگلوتامیل, پاسخگویی, پلاکت‌های, هیپوتیروئیدی, پاراسنتریک, ﭘﻼﺳﻤﯿﺪي, آزمايشات, واحد کنترل کیفی فاسکو, سينوزوئيد, کروموزومها, Zinc, علل پنومونی, کینازی, ناقلين, نشان‌دار, نازائی, هماتولوژی, کارسینومای, Monocyte, رینوویروس ها, فیزیولوژی, ویتامین, منوکلونال, Seriola, طبع سرد ماهی, نوری), مدیاستین, خبر آزمایشگاهی, Pandoraviruses, نانوداروی, لوزالمعده, میکروب شناسی, ATP, آنیون, آسیب‌های کبدی, pRB, انسولین 2 ساعته, درگیری کلیه در دیابت, نوکلئیک, روز علوم آزمایشگاهیان, پاتولوژيك, آﺳﭙﺮژﯾﻠﻮس, گیرنده نورو ترانسمیتر ها, متخصصين, آندوسكپ, C1-C2-C3, بررسي سديمان ادراري, ارگانیسمی, سیستماتیک, تحقيقاتي علوم پزشكي رازي, plasma, کربوکسیل, دستگاه تمام اتوماتيك الايزا و كمولومينسنس, کبد, کلسیمی, اسپيروكت, توکوترینول, چشمتان, پروستات, پنمونیه, گوجه‌فرنگی, سیفیلیس, تاموکسیفن, SUGAR, نقص کروموزومی, نان سبوس دار, RH, میکروبی, چکاپ های دوره ای زنان, آبريزش,