,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  محققان سوئیسی می گویند؛ فواید انار در تقویت ماهیچه ها و مقابله با پیری
  تاریخ : ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۳ تير  [22:53]  

محققان سوئیسی می گویند؛
فواید انار در تقویت ماهیچه ها و مقابله با پیری


به گفته محققان، انار دارای پتانسیل تقویت ماهیچه ها بوده و به مقابله با روند پیری کمک می کند.
به گزارش خبرنگار مهر، یافته ها نشان می دهد زمانیکه ما آب انار می خوریم، در بدن مان موکلولی موسوم به «یورولیتین A» تولید می شود. زمانیکه این مولکول به روده ها می رسد، به سلول های ماهیچه کمک می کند تا از خودشان در مقابل روند پیری محافظت کرده و همچنین موجب افزایش حجم ماهیچه ها می شود.

با افزایش سن، سلول ها به شدت برای بازسازی میتوکندری (نیروگاه سلول ها) تلاش می کنند و دیگر قادر به انجام وظایف ضروری شان نیستند و بدین ترتیب در سلول تجمع می یابند.

این تنزل عملکرد بر سلامت بسیاری از بافت ها، از جمله ماهیچه ها، تاثیر می گذارد و به تدریج موجب تضعیف آنها در سنین بالاتر شده و منجر به بیماری های گوناگون مرتبط با افزایش سن می شود.

مشخص شده است که یورولیتین A مجددا توانایی سلول را برای بازسازی اجزای میتوکندری احیاء می کند.

پاتریک آبیشر، رئیس موسسه تحقیقاتی در سوئیس، در این باره می گوید: «تنها مولکول معروف که می تواند به بازسازی میتوکندری کمک کند، یورولیتین A است. این مولکول ترکیبی کاملا طبیعی است و تاثیر آن قوی و قابل اندازه گیری است.»

انجام این مطالعه بر روی موش ها نشان داد موش های مسن، با سن حدود ۲ سال، که در معرض مصرف یورولیتین A قرار گرفته بودند، بعد از ۸ تا ۱۰ روز، میزان استقامت شان در حین دویدن در مقایسه با موش های مسن گروه کنترل، ۴۲ درصد بهتر بود.
0 0 0
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

میکروسکوپ, بیماری های قلبی, سنتتاز, لاروهای, Transposable genetic elements , Cyclin-dependent, مرحله G2 به M, اداره مهندسی تجهیزات پزشکی, پیشگیری, ویروس, عملکرد غده تیروئید, هلیکوباکتر, سفزولودين, lymphocyte, Sheikh Zayad Grand Mosque, اسپکترو, مواد بيولوژيكي, BOHB, پنومونیه, هییپرتیروئیدی, تروپونین, هیپوفیزی, ويتامين, لیکوپن, نوتروفیلها, کیناز, آلرژیک, ائوزینوفیلی, حالت‌ تهوع, ﻓﻮﻣﯿﮕﺎﺗﻮس, ایشرشیاکولای, عضلانی_اسکلتی, آنتی‌‌اکسیدان, مانيتورينگ, Gomori, نانوباکتر, میکروسکوپ, فهیمه عبدالهی مجد پوست و مو, نوکلئیک, بيوشيمي, روشها ی کنترل کیفی در ازمایشگاه, شيميوتاكتيك, سرخرگ های کرونر قلب, آسیب‌های دائمی بافت چشم, فاسکویی, میکروارگانیسم, میکروولهای, بای پس عروق کرونر, پرولاکتینوما, حسگر, گزارش مرفولوژیRBC, متورم, اندیکس ها و تست های اختصاصی, سيستين, دیاستولیک, رماتیسم , سیتروس, ALP, نفلومتری, میکروارگانیسم, Tersicoccus, يوگا, میکروارگانیسم, نوکلیئیک, تفسیر, نرمال, سرفه‌هاي, پنموکوک, لاکتیس, ضدسرطانی,