,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  مصرف استامینوفن Acetaminophen حس همدردی انسان را کاهش می‌دهد
  تاریخ : ۱۳۹۵ شنبه ۲۵ ارديبهشت  [2:42]  

مصرف استامینوفن حس همدردی انسان را کاهش می‌دهد

یک موسسه تحقیقاتی آمریکایی می‌گوید که مصرف داروی «استامینوفن» منجر به کاهش احساس همدردی فرد مصرف‌کننده با دیگران می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ تحقیقات یک مؤسسه آمریکایی نشان می‌دهد که مصرف داروی «استامینوفن» که ماده اصلی قرص‌های ضد درد است، علاوه بر کاهش دردهای فیزیکی، حس همدردی با دیگران را در انسان کاهش می‌دهد.

بر اساس گزارش «ساینس‌دیلی»(sciencedaily)، زمانی که افراد برای کاهش درد، از داروهای حاوی استامینوفن استفاده می‌کنند، حس همدردی با دیگران را از دست می‌دهند.

پژوهشگران این موسسه در جریان این مطالعات، نزدیک به 80 دانشجو را وادار به خواندن اخبار ناگوار همچون مرگ عزیزانشان کرده و واکنش‌های آن‌ها را مورد بررسی قرار دادند.

بر همین اساس، واکنش احساسی آن دسته از کسانی که در زمان برخورد با این اخبار از «استامینوفن» استفاده کرده بودند در مقایسه با افرادی که به آنها «شبه دارو» داده شده بود، نسبت به درد و رنج دیگران، خفیف‌تر بوده است.

در این گزارش آمده است که «استامینوفن» ماده اصلی 600 داروی مختلف است و در آمریکا بیش از هر داروی دیگری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بیش از 23 درصد آمریکایی‌ها هر هفته استامینوفن مصرف می‌کنند.
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

استروئید‌ها, مقطع کارشناسی به پزشکی عمومی, Cr, آلزایمر, بریگام, VLDL : مخفف و مختصر شده VERY LOW DENSITY LIPOPROTEIN, مالتیپل, گلیکوپروتئینی, هلیکوباکتر, Persiar, سرطان, آدنوکارسینومای, تزریق, لوسمي, بیماری‌های قلبی و عروقی, گلوكز, ThunderBolt, Transformation, انکلوژنهای, فولیکولهای, استانداردهای, زخم دوازدهه, لنفاوی, همولیز, عضله, ماکروفاژهای, سولفو, نوکلئوتید, پاتولوژیست‌ها, کروماتین, ویروس, پلاتی, پستانک, باکتری, آگلوتینین, انتروباکتریاسه, هماتولوژی, فیلتراسیون, ویسکوزیته, پروموتوری, متفورمین, MST, هايپركروم, نماز, بزرگداشت حکیم جرجانی, تستها ي سرولوژي و CBC ,ESR, كوكسييلا, مالاریا, چرخه سلولي, وزن, پيلوري, بروسلاها, پروستات, پيكوگرم, همولیتیک, تترااستیک, تیروزین, تخمدان‌ها, گاماگلوبولینها, منوساکاریدهاست, تومورهای کبدی, هموگلوبين, ویروسها, تب دانگ خونی (هموراژیک), آنالیت, سمينوماي, Protein, توصیه دندانپزشکان, فوشین بازی, استافیلوکوکوس,