,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  مصرف استامینوفن Acetaminophen حس همدردی انسان را کاهش می‌دهد
  تاریخ : ۱۳۹۵ شنبه ۲۵ ارديبهشت  [2:42]  

مصرف استامینوفن حس همدردی انسان را کاهش می‌دهد

یک موسسه تحقیقاتی آمریکایی می‌گوید که مصرف داروی «استامینوفن» منجر به کاهش احساس همدردی فرد مصرف‌کننده با دیگران می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ تحقیقات یک مؤسسه آمریکایی نشان می‌دهد که مصرف داروی «استامینوفن» که ماده اصلی قرص‌های ضد درد است، علاوه بر کاهش دردهای فیزیکی، حس همدردی با دیگران را در انسان کاهش می‌دهد.

بر اساس گزارش «ساینس‌دیلی»(sciencedaily)، زمانی که افراد برای کاهش درد، از داروهای حاوی استامینوفن استفاده می‌کنند، حس همدردی با دیگران را از دست می‌دهند.

پژوهشگران این موسسه در جریان این مطالعات، نزدیک به 80 دانشجو را وادار به خواندن اخبار ناگوار همچون مرگ عزیزانشان کرده و واکنش‌های آن‌ها را مورد بررسی قرار دادند.

بر همین اساس، واکنش احساسی آن دسته از کسانی که در زمان برخورد با این اخبار از «استامینوفن» استفاده کرده بودند در مقایسه با افرادی که به آنها «شبه دارو» داده شده بود، نسبت به درد و رنج دیگران، خفیف‌تر بوده است.

در این گزارش آمده است که «استامینوفن» ماده اصلی 600 داروی مختلف است و در آمریکا بیش از هر داروی دیگری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بیش از 23 درصد آمریکایی‌ها هر هفته استامینوفن مصرف می‌کنند.
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

ایشرشیاکولای, مستندات, ائوزينوفيليك, آپاتیت, باکتری‌ها، قارچ‌ها و مخمرها, تبریکات علوم آزمایشگاهیان, منابع غذايي ويتامينD, کووالانسی, روان پزشک, كوليك, ماسوله, مرفین, باکتریوفاژی, Kimiagar, PPD, هپارین, هموگلوبین, نیتروپروساید, آنزیمی, کروماتوگرافی, اندوسکوپی و بیوپسی, مادرزادي, نفروپاتی, رتینوپاتی, كورتيكواستروئيدها،, پيلوري, میسلیوم, پي‌سي‌آر, بدخیمی, پاتولوژی و میکروب شناسی, محيط, پويكيلوسايتوزيس, ويتامين, انجمن متخصین علوم آزمایشگاهی بالینی ایران, CALBIOTECH امريكا, سولفوری, هموگلوبین, انتروتوکسين, نوتروفيل, آرتریت, لوسین, Health, آنزیم sod, كليوي, میکروب شناسی, اکسیتوسین, يرسينياپستيس, Cr, کربوکسیل, آزمایشگاه مجازی, اعتماد به نفس و چاقی, میکروب, كاناليكولهاي, چای حاوی فلوراید , urine, bidgolensis, فشارخون بالا , وندربیلت, یاختگان, نوتروفیلهای, آپلازی, آپاتیت, RF, کواگولاز, آدوکارسینیوم, typhimorium, پپتیدی, نیتروژنی, ویروس, ویروسها,