,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  مصرف استامینوفن Acetaminophen حس همدردی انسان را کاهش می‌دهد
  تاریخ : ۱۳۹۵ شنبه ۲۵ ارديبهشت  [2:42]  

مصرف استامینوفن حس همدردی انسان را کاهش می‌دهد

یک موسسه تحقیقاتی آمریکایی می‌گوید که مصرف داروی «استامینوفن» منجر به کاهش احساس همدردی فرد مصرف‌کننده با دیگران می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ تحقیقات یک مؤسسه آمریکایی نشان می‌دهد که مصرف داروی «استامینوفن» که ماده اصلی قرص‌های ضد درد است، علاوه بر کاهش دردهای فیزیکی، حس همدردی با دیگران را در انسان کاهش می‌دهد.

بر اساس گزارش «ساینس‌دیلی»(sciencedaily)، زمانی که افراد برای کاهش درد، از داروهای حاوی استامینوفن استفاده می‌کنند، حس همدردی با دیگران را از دست می‌دهند.

پژوهشگران این موسسه در جریان این مطالعات، نزدیک به 80 دانشجو را وادار به خواندن اخبار ناگوار همچون مرگ عزیزانشان کرده و واکنش‌های آن‌ها را مورد بررسی قرار دادند.

بر همین اساس، واکنش احساسی آن دسته از کسانی که در زمان برخورد با این اخبار از «استامینوفن» استفاده کرده بودند در مقایسه با افرادی که به آنها «شبه دارو» داده شده بود، نسبت به درد و رنج دیگران، خفیف‌تر بوده است.

در این گزارش آمده است که «استامینوفن» ماده اصلی 600 داروی مختلف است و در آمریکا بیش از هر داروی دیگری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بیش از 23 درصد آمریکایی‌ها هر هفته استامینوفن مصرف می‌کنند.
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

کولامین, MS, لیپوپلی, هپاتيت, نوترن, دکتر علی اکبر پورفتح اله, پروستات, ليگاندين, يرسينيا مانيتول, ملانژور, Lymphocyte, فاسکو, لپتین, استروژن, نانوباکترها, آنزيمدار, فشار خون, کورتکس, عفونت, اكسيژناز, كونژوگاسيون, ایمونولوژی, راندوم, عوامل کپکي و مخمري, انجمن ام اس, اریتروسیت, يداستنبرگ, توكسوپلاسموز, مکمل‌ها, فیبرینوژن،گلوبولین, نوتروفیلها, فاکتورهای انعقاد خون, داروهای ضدویروس , کورتیزول, Landsteiner, ویسکوزیته, اپتلیال, ويبريوكلرا, آپلاستیک, رفرکتومتر, Rh, سلیکاژل, آگارز, مرفین, فاسیولازیس, نایسریا, پرایمرها, لومی, كلني هايي بدون جلاي فلزي, كاتابوليسم, جامع آزمایشگاهیان بالینی ایران, درمان یبوست, سيتوپلاسمي, لیپید, انواع ناباروری, سمپلینگ استاندارد, روش لاتكس, جانوری, کاربرد کروموزوم پلی تن, کیت‌های الایزا و سرولوژي, دهیدروژناز, کانامایسین, نانولوله, AHG, glucose, لپتین, یوروبیلی, لانستي, میکروب شناسی, هموليز,