,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  کشف جدید دانشمندان نقطه عطفی برای درمان سرطان سینه
  تاریخ : ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۴ ارديبهشت  [6:58]  

کشف جدید دانشمندان نقطه عطفی برای درمان سرطان سینه

دانشمندان موفق شدند دلایلی را که منجر به بروز سرطان سینه می‌شود کشف کنند که این امر می‌تواند نقطه عطفی در چگونگی پیشگیری و درمان این شکل از سرطان شایع باشد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ کشف ژنتیکی جدید دانشمندان در راستای درمان سرطان سینه به عنوان « نقطه عطفی » در درمان این سرطان شایع در سراسر جهان محسوب می‌شود.

بر اساس این گزارش، مطالعات یک گروه پیشگام در این زمینه، دلایل جدیدی برای چرایی شکل‌گیری و ایجاد سرطان سینه پستان کشف کرده است.

دانشمندان می‌گویند که نتایج این تحقیقات در زمینه سرطان پستان می‌تواند در راه مراقبت از بیماران و کمک به درک بیشتر از علل و چرایی شکل‌گیری این بیماری بسیار کمک‌کننده باشد.

این مطالعات جدید که از سوی مراکز معتبر علمی جهان مورد ستایش قرار گرفته است، می‌تواند تصویری کامل‌تر از تغییرات DNA سلول‌های سرطانی‌شده پستان ارائه کند و فرصت‌های بلقوه‌ای برای کشف و اجرای روش‌های درمان جدید در اختیار پزشکان قرار دهد.

مطالعه روی 560 نوع ژنوم سرطان پستان که همراه با تکمیل کدهای ژنتیکی سلول‌های سرطانی‌شده، پنج ژن جدید مرتبط با این بیماری کشف کرده است.

نتایج این مطالعات پژوهشگران مؤسسه علمی ــ تحقیقاتی «سنجر» انگلیس:

(the Wellcome Trust Sanger Institute)،

که در مجله علمی «طبیعت و ارتباطات طبیعی» (Nature and Nature Communications) منتشر شده است، شواهدی ارائه می‌کند که ژنوم سرطان پستان « بسیار منحصر به فرد » است.

این تیم با مطالعه روی ژنوم بیمارانی که چهار نفر از آنها مرد بودند و تمرکز روی جهش‌های ژنی هر «تومور»،که بیماری را به سمت پیشرفت ترغیب می‌کنند توانستند به الگوهایی برای شناسایی و رفتار شناسی این ژن‌ها دست یابند.

آنها دریافتند که زنان مبتلا به ژن‌هایی که آنها را در معرض خطری بالای ابتلا به سرطان پستان و تخمدان قرار می‌دهند، با یکدیگر بسیار متفاوت هستند.

دکتر «سرنا نیک ژینال» (Dr Serena Nik-Zainal)، که رهبری این تیم از محققان را برعهده دارد، گفت: "در آینده، ما قادر خواهیم بود که مشخصات ژنوم سرطان هر فرد را شناسایی کنیم به طوری که خواهیم توانست یک زن و یا یک مرد مبتلا به سرطان پستان را شناسایی و درمان کنیم".

وی افزود:" این یک گام نزدیک‌تر به سوی مراقبت‌های بهداشتی شخصی برای پیشگیری و درمان سرطان است ".
0 0 0
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

متیونین, ائوزينوفيل, نوتروفیل!, تیتراسیون b-hCG, مکانیسم, کونژوگه, HBA1C, دستکاری جوش ها ب, وسیکورکتال, فلورسنت, اپیدمی, محافظت, CREATININE‌, انسولین, حرکت سوارمینگ, بیماری تب کریمه کنگو, آنتی‌بیوگرام, درمان سریع سرطان, میکرتیوب, ليشمانيوز, تأمین‌اجتماعی, هیدروژن, خونریزی زیر پوستی (کبود شدن), ایزوآگلوتینین, هليكو, هودهاي, سوسپانسیون, پروماستيگوت‌ها, برناردسولیر, هیپرلیپوپروتئینمی, CELL, کلاریترومایسین, متاستاتیک, افزایش وزن , میتوکندری, شارکول, پلاک, آزمايشگاه, هیدرولیز, گلوكورونيد, آنیزوسیتوز, منوسیتها, ‏Post-PCR‏, جایگاه رشته انگل شناسی, مركز آموزشي درماني اكباتان, ماموگرافی،MRI, مایع آمنیون, ام اس عود کننده, ویداس, گليكوپروتئين, كلونيزاسيون, اتوفاژی, شیلومیکرون, کالیبره, تغذیه پزشکی, ایمنوگلوبولین, Specifications, Antibiotic, آندوسکوپی, وزنه, خدمات دندانپزشکی, سیاه‌پوست, حملات قلبی, تخمدان‌ها, وجود خون در استفراغ, اسهال خوني بالآنتيديايي, تریکوفیتون, اختصارات و اصطلاحات آزمایشگاهی, کلومیفن, دیابت,