,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  توصیه‌های وزارت بهداشت به دانش‌آموزان برای ورزش و مصرف ویتامین D
  تاریخ : ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱ ارديبهشت  [2:21]  

توصیه‌های وزارت بهداشت به دانش‌آموزان برای ورزش و مصرف ویتامین D
 
زنگ ورزش در اراک
معاون وزارت بهداشت با توصیه‌های به دانش‌آموزان گفت:‌ روزانه یک ساعت ورزش کنید و برای پیشگیری از نرمی استخوان و کجی پا ماهانه یک بار ویتامین D مصرف کنید.
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی‌اکبر سیاری در مراسم سفیران سلامت دانش‌آموزی که در اردوگاه شهید باهنر تهران در حال برگزاری است، اظهار داشت:‌ هدف نخست برای سفیران سلامت دانش‌آموزی این است که از نظر جسمی، در سلامت باشند و نکات لازم برای حفظ سلامتی را به اطرافیان منتقل کنند.
وی افزود: کم‌تحرکی و تغذیه نامناسب سلامت افراد را به خطر می‌اندازد، اگر دانش‌آموزان این موارد را رعایت نکنند،‌ دچار اضافه می‌شوند و راه رفع چاقی و اضافه وزن، اصلاح عادات غذایی و تحرک است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: دانش‌آموزان باید تحرک داشته و روزی یک ساعت ورزش کنند و تمام این موارد را سفیران سلامت آموزش دیده و به دیگران آموزش می‌دهند، سفیران سلامت مروج سلامت در جامعه هستند همچنین قدرت تفکر را آموزش و پرورش، آموزش عالی و حوزه علمیه رشد می‌دهند و مأموریت آموزش و پرورش ارتقای قدرت تفکر دانش‌آموزان است.
وی با اشاره به توزیع مکمل ویتامین دی و آهن در مدارس عنوان کرد: براساس یک مطالعه میزان کمبود ویتامین دی طی 10 سال در کشور 6 برابر شده است و طرح تحول سلامت و حمایت دولت باعث شده امروز هیچ خانه بهداشت و مدرسه‌ای نداشته باشیم که مکمل ویتامین دی و آهن را توزیع نکنند.
سیاری خطاب به دانش‌آموزان گفت: اگر ویتامین دی مصرف نکنید، دچار نرمی استخوان و کجی پا می‌شوید. توصیه می‌کنم ماهی یکبار ویتامین دی مصرف کنید. در مشهد و سبزوار از 75 درصد دانش‌آموزانی که کمبود ویتامین دی داشتند در مدت 9 ماه که این ویتامین را مصرف کردند، میزان کمبودشان تا 5.6 درصد کاهش یافته است.

 
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

اریتروئید, ماست‌های, هماتولوژی, پوستهای, نئوپلاستیک, ليزوزوم, نشریه Lipid Research, ائوزینوفیل, سرولوژیکی, نیتروزآمین, ميكروب, حکیم سیّد اسماعیل جرجانی, ريسينوس, پلاکت‌های, ویروس, کنترل کیفی و کالیبراسیون تجهیزات پزشکی, میکروول, بيوشيميست, تریکوموناس, میکروسکوپ, ویسکوزیته, مخمرها, آزمایش های بیوشیمی, هموگلوبین, SigmaAldrich–Invitrogen-, هلیکوباکتر, متدولوژي, مورفولوژی, پروتئین آلبومین, تیانین, سندرم تنفسی خاورمیانه , ویتامین‌های, DHEA, هليكو, رفرانس, حساسیت و اختصاصیت, پروفسور مجید سمیعی, ماست‌های, سیتوپلاسمیک, سنتتاز, توبولار, پاتولوژیست, لپتین, كروموگرانين, پدیده آپوپتوزيز, ﻣﯿﺴﻞ, pRB, شیزونت انگل, POCT, متیوین, اسید کلرئیدریک, بیماری های مزمن , پپتید, تشخیص, یک خواب آرام, تخمدانی, متابولیزم, نسبت کلسیم به پتاسیم , subtype, باكتری, مکمل‌ها, جانسون, کلومیفن, بیومولکولهای, ویتامین, آنتی ژن واسرمن, گلوسیدها, نمونه‌گیری, آنیزوسیتوز, مگانوبلاستیک,