,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  توصیه‌های وزارت بهداشت به دانش‌آموزان برای ورزش و مصرف ویتامین D
  تاریخ : ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱ ارديبهشت  [2:21]  

توصیه‌های وزارت بهداشت به دانش‌آموزان برای ورزش و مصرف ویتامین D
 
زنگ ورزش در اراک
معاون وزارت بهداشت با توصیه‌های به دانش‌آموزان گفت:‌ روزانه یک ساعت ورزش کنید و برای پیشگیری از نرمی استخوان و کجی پا ماهانه یک بار ویتامین D مصرف کنید.
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی‌اکبر سیاری در مراسم سفیران سلامت دانش‌آموزی که در اردوگاه شهید باهنر تهران در حال برگزاری است، اظهار داشت:‌ هدف نخست برای سفیران سلامت دانش‌آموزی این است که از نظر جسمی، در سلامت باشند و نکات لازم برای حفظ سلامتی را به اطرافیان منتقل کنند.
وی افزود: کم‌تحرکی و تغذیه نامناسب سلامت افراد را به خطر می‌اندازد، اگر دانش‌آموزان این موارد را رعایت نکنند،‌ دچار اضافه می‌شوند و راه رفع چاقی و اضافه وزن، اصلاح عادات غذایی و تحرک است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: دانش‌آموزان باید تحرک داشته و روزی یک ساعت ورزش کنند و تمام این موارد را سفیران سلامت آموزش دیده و به دیگران آموزش می‌دهند، سفیران سلامت مروج سلامت در جامعه هستند همچنین قدرت تفکر را آموزش و پرورش، آموزش عالی و حوزه علمیه رشد می‌دهند و مأموریت آموزش و پرورش ارتقای قدرت تفکر دانش‌آموزان است.
وی با اشاره به توزیع مکمل ویتامین دی و آهن در مدارس عنوان کرد: براساس یک مطالعه میزان کمبود ویتامین دی طی 10 سال در کشور 6 برابر شده است و طرح تحول سلامت و حمایت دولت باعث شده امروز هیچ خانه بهداشت و مدرسه‌ای نداشته باشیم که مکمل ویتامین دی و آهن را توزیع نکنند.
سیاری خطاب به دانش‌آموزان گفت: اگر ویتامین دی مصرف نکنید، دچار نرمی استخوان و کجی پا می‌شوید. توصیه می‌کنم ماهی یکبار ویتامین دی مصرف کنید. در مشهد و سبزوار از 75 درصد دانش‌آموزانی که کمبود ویتامین دی داشتند در مدت 9 ماه که این ویتامین را مصرف کردند، میزان کمبودشان تا 5.6 درصد کاهش یافته است.

 
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

جورج, استرس اکسیداتیو, سوارمينگ توسط پروتئوس, Primming‏, quantitative, هموگلوبین, اعتباربخشی آزمایشگاه های تشخیص طبی, درمان گلودرد, کورتیزول, میکروارگانیسم, ژن CDKN2A که مخفف Cyclin-dependent kinase inhibitor 2A, لاکتیک, لوسیون, RETIC, میلوما, بیوپسی و نمونه‌گیری, فلوروژنيك, پاتولوژی و میکروب شناسی, كلوني, گلبولین, هیپر فسفریله و هیپو فسفریله, مدفوع, سانترومری, پليمراز, سرولوژي, HDL-C, كروموزوم‌هاي, ﺳﻮﺳﭙﺎﻧﺴﯿﻮن, يرسينيا, Sandwich, اوتیسم و آلزایمر , حکیم سیداسماعیل جرجانی, فاسیولیازیس, دﻧﺎﺗﻮراﺳﯿﻮن, پژوهشگاه, ویروس, گليكول, گويچه, میکرو, پاتولوژیست, آلرژی, کاروتنوئیدهاست, کم خونی, پانکراس و کبد, بیماری کوشینگ, ساختمان و غلظت ترومبین , پروکاریوت, Virus, فهرست آزمایش های بیوشیمی, میکروارگانیسم, کووالان, چاقی, Bcr-AbI, واﺣــﺪي, وزن, كلسيم،, پيلوري, RDW, Mohammad Hassan, اریتروکوپرئین, ناخن ضخيم و زردرنگ , متخصص پوست, انواع طراحی‌ در سیستم‌های الایزا, Ph.D علوم آزمایشگاهی, اخبار آزمایشگاهی, منوساکاریدها, کاپروپورفیرین, میکروگرم, میکروبی, granulation,