,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  توصیه‌های وزارت بهداشت به دانش‌آموزان برای ورزش و مصرف ویتامین D
  تاریخ : ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱ ارديبهشت  [2:21]  

توصیه‌های وزارت بهداشت به دانش‌آموزان برای ورزش و مصرف ویتامین D
 
زنگ ورزش در اراک
معاون وزارت بهداشت با توصیه‌های به دانش‌آموزان گفت:‌ روزانه یک ساعت ورزش کنید و برای پیشگیری از نرمی استخوان و کجی پا ماهانه یک بار ویتامین D مصرف کنید.
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی‌اکبر سیاری در مراسم سفیران سلامت دانش‌آموزی که در اردوگاه شهید باهنر تهران در حال برگزاری است، اظهار داشت:‌ هدف نخست برای سفیران سلامت دانش‌آموزی این است که از نظر جسمی، در سلامت باشند و نکات لازم برای حفظ سلامتی را به اطرافیان منتقل کنند.
وی افزود: کم‌تحرکی و تغذیه نامناسب سلامت افراد را به خطر می‌اندازد، اگر دانش‌آموزان این موارد را رعایت نکنند،‌ دچار اضافه می‌شوند و راه رفع چاقی و اضافه وزن، اصلاح عادات غذایی و تحرک است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: دانش‌آموزان باید تحرک داشته و روزی یک ساعت ورزش کنند و تمام این موارد را سفیران سلامت آموزش دیده و به دیگران آموزش می‌دهند، سفیران سلامت مروج سلامت در جامعه هستند همچنین قدرت تفکر را آموزش و پرورش، آموزش عالی و حوزه علمیه رشد می‌دهند و مأموریت آموزش و پرورش ارتقای قدرت تفکر دانش‌آموزان است.
وی با اشاره به توزیع مکمل ویتامین دی و آهن در مدارس عنوان کرد: براساس یک مطالعه میزان کمبود ویتامین دی طی 10 سال در کشور 6 برابر شده است و طرح تحول سلامت و حمایت دولت باعث شده امروز هیچ خانه بهداشت و مدرسه‌ای نداشته باشیم که مکمل ویتامین دی و آهن را توزیع نکنند.
سیاری خطاب به دانش‌آموزان گفت: اگر ویتامین دی مصرف نکنید، دچار نرمی استخوان و کجی پا می‌شوید. توصیه می‌کنم ماهی یکبار ویتامین دی مصرف کنید. در مشهد و سبزوار از 75 درصد دانش‌آموزانی که کمبود ویتامین دی داشتند در مدت 9 ماه که این ویتامین را مصرف کردند، میزان کمبودشان تا 5.6 درصد کاهش یافته است.

 
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

Sodium, داستیله, آزروفیلیک, مینوتیسیموم, كلسیم, منابع غذايي ويتامينD, شرکت سامان تجهیز, نازوفارنکس،, عمود نگه داشتن سمپلر, اریتوبلاستها, پردنیزولون, میکروبی, بوتاكس و ديس پورت, آزمايشات, میوکارد), نماز, پیشگیری, چشمانتان, رابطه وضو و متافیزیک, لیپوپروتئین, دستگاه الکترولیت آنالایزر, بلارت, گیمسا, جامعه آزمایشگاهیان, ﻓﺴـﻔﻮﻟﯿﭙﯿﺪي, کورتيزول, پرازيكوانتل, تریپتوفان, نسبت کلسیم به پتاسیم , تمام قسمت های دستگاه گوارش, لوب, میکروبیولوژی, باكتري سالمونلاتيفي , گوجه‌فرنگی, تجهیزات آزمایشگاهی, PT.PTT, هموگلوبین, كانت, سولفاناميدها, تیروزین, ویروسها, ویروسها, تستهای آزمایشگاهی( CRP), آنتی‌بیوگرام, کوتیکول, جشنواره, کرامپ های شکمی, جذب کلسیم بدن, ویتامین, شیر سویا, مينور, نوارهای فیبری بافت‌های شکم, هپاتوسلولار،هپاتیت،, نوترکیب, PIG3, هيبريداسيون, ویروسها, Tabrizicola, میلوما, ویتامین, كروي, لخلیج, ویروسها, ویتامین, پرده بیرونی سفیدی چشم ملتحمه, ارتباط بین باکتری, توكسوپلاسموز, افزايش دهنده جذب آهن , اتوآگلوتیناسیون, ویروس,