,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  سازمان بهداشت جهانی داروی آزمایشی ابولا را تایید کرد
  تاریخ : ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۲ مرداد  [12:31]  

تهران-ایرنا- سازمان بهداشت جهانی استفاده از داروی آزمایشی ابولا را برای مبارزه با این بیماری تایید کرد.

 

به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه، این بیماری تا کنون 1014 کشته بر جای گذاشته است و یک کشیش اسپانیایی اولین اروپایی است که روز گذشته تسلیم این بیماری شد.

این اعلامیه سازمان بهداشت جهانی روز سه شنبه پس از آن منتشر شد که یک شرکت آمریکایی که واکسن آزمایشی «زیمپ» (ZMapp) را برای درمان ابولا می سازد اعلام کرد تمامی ذخایر این دارو را به مناطق شیوع ابولا در غرب آفریقا ارسال کرده است.

این دارو توسط شرکت آمریکایی «مپ بیو» (Mapp Bio ) تولید می شود و در مراحل آزمایش حیوانی برای مبارزه با ویروس ابولا موثر بوده است.

مقامات بهداشتی آمریکا تصریح کرده اند که این دارو برای مصرف انسانی هنوز به اندازه کافی آزمایش نشده و مورد تأیید نیست.

البته دو کارمند یک سازمان امداد رسانی آمریکایی که در غرب آفریقا به ویروس ابولا آلوده شده بودند، پس از بازگشت به آمریکا با این دارو تحت درمان قرار گرفتند.

وضعیت جسمانی هر دو بیمار بهبود یافته است، اما هنوز روشن نیست که دلیل بهبود وضعیت این دو بیمار استفاده از این دارو بوده است یا خیر.

«ماری پل کینی» مشاور مدیر کل سازمان بهداشت جهانی پس از نشست این سازمان در ژنو، گفت: در این شرایط خاص که ابولا شیوع پیدا کرده است اخلاقی است که درمان های ثبت نشده را به عنوان درمان های بالقوه ای برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری پیشنهاد دهیم.

«بان کی مون» رییس سازمان ملل نیز طرح هایی را برای آغاز واکنش جهانی نسبت به شیوع ابولا، اعلام کرد.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد: همه گیری ابولا که از چهار دهه پیش که ابولا برای اولین بار کشف شد بدترین همه گیری به شمار می رود از اوایل سال جاری میلادی تا کنون 1014 نفر را به کام مرگ کشانده است.

علمی(6)**2038**1440

 

انتهای پیام /*
0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
TK Laboratory
tayyeb
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

پلاکت, بیومولکولها, هموگلوبين, سنتز, گوارشی, همولیز, توكسيوئيد, کالیبره, آسيب‌هاي, بیوپسی و نمونه‌گیری, اصول و مبانی الایزا, محسوس, ویروسها, نوزادان, ضدباكتريايي, ویروس, هیدروکربن, ویتامین, تب كنگو, باکتریواستاتیک, داروهای ضدویروس , عفونتهاي, چکاپ های دوره ای زنان, هماتولوژی, توكسوپلاسما, ماکول, هورمون کورتیزول, شیلومیکرون‌ها, میکروسکوپی, ویتامین, تزريق وريدى عامل VIII , نوتروفیلهای, یازدهمین, گلبولهای قرمز, هموگلوبین, TG, همزیست, Competent, ویروس, متابولیزم, هليكوباكترپيلوري, رتیک, نشاط‌آور, اختلالات گوش داخلی , كلاميديا, شيگلاها, نوکلئاز, متابولیسم, سیستم اعصاب مرکزی, آرایشگاهها, تومورهای روده کوچک, نفروز, پلاسمید, کاتالاز, Sputum, کورتیکواسترون, میکروارگانیسم, ائوزینوفیلها, هیالن, تجهیزات, ساختمان و غلظت پروترومبین و ترومبین , ایزوآنزیم, Bacteriology, ایمنوسیتوکیمیستری, لنفوسیتها, سرم‌هاي, پراکسیداز, پارازيت, چای, ساختمان و غلظت پروترومبین,