,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  کمبود این ویتامین پوست شما را تیره می کند
  تاریخ : ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۲ مرداد  [8:24]  

کبودی پوست گاهی اوقات به علت خون مردگی و ضربه ایجاد می‌شود و در افراد مسن و کسانی که از داروهای کورتون و آسپرین مصرف می‌کنند، شایع تر است.

گیتی صادقیان، متخصص پوست و مو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: کبودی پوست گاهی اوقات به علت خون مردگی و ضربه ایجاد می‌شود که در اکثر ضربه‌هایی که به پوست وارد می‌شود، مویرگ‌های زیر پوستی پاره شده و حالت خون مردگی در زیر پوست ایجاد می‌شود که به آن کبودی پوست می‌گویند و به آهستگی در طی 1 یا 2 هفته تغییر رنگ پیدا می‌کند و رنگ آن روشن شده به زردی می‌گراید و در نهایت کاملا از بین می‌رود.

وی افزود: این عارضه بیشتر در افرادی که مسن هستند و کسانی که از داروهایی مانند کورتون استفاده می‌کنند به علت اینکه دیواره‌ی عروق آنها نازک تر است، اتفاق می‌افتد. اشخاصی که آسپرین می‌‌خورند، چون خون آنها به دلیل مصرف این دارو رقیق تر می‌شود نیز مستعد کبودی پوست هستند.
درمان کبودی پوست بر اساس علت آن صورت می‌گیرد و بیشتر از دارو برای درمان این عارضه استفاده می‌شود.
 
صادقیان اظهار داشت: تیرگی پوست غالبا به دلیل تابش نور آفتاب و تیپ پوستی اتفاق می‌افتد البته یک نوع تغییر رنگ در اطراف چشم وجود دارد و معمولا در افرادی که پوست تیره دارند، شایع تر است. اما هنوز علت دقیق آن مشخص نیست و این ویژگی می‌تواند در اثر نشت خون از مویرگ‌های زیر پوست باشد و در مواردی که کمبود ویتامین K وجود داشته باشد، شدت می‌یابد.
 
منبع:http://www.shahrekhabar.com/medical/1406974440974620 3 3
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
شهریار سلیمی
shahriar
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

ندوزا, سيتوپلاسمش, نیجر, ThunderBolt, هیپوتالاموس, کوکوئيد, خوددرمانی , سیتولوژیک اسمیر واژن, افسردگی , سالمونلا, سولفات, نازائی, باکتری E.coli, کارسینومای, پیگمان, واکسن, هماگلوتیناسیون, جشنواره, سفیلیس, اسپکتینومایسین, روماتیسیمی, واکوئل, ویبریو, لیکوپن, بیماری حصبه یا تیفوئید , نفلومتری, کانسر تیروئید, هیپوتالاموس, گروه بندی سایر گروههای خونی, آنتوني, بيولوژي, اکسیددوزنگ, ‏Real-Time, لنفوسیتها, اسپوروزئیت, prozone, لنفاوي, نانوباکتر, مينراليزاسيون, ویتامین, واکسن, سولفانیلیک, گلبول, الایزای, رزکسیون, خطر ابتلا به سرطان, ترانزيشنال, آندوکرین, تومورمارکر, کپسول بومن, نوتروفيل, ناظرها, پراكسيدازها, Proteus, هموگلوبین, نشانه های سرطان سینه , آلرژی, متورم, مرفولوژی, استرپتوکوک گروه A, HCL, تستهای آزمایشگاهی (C-Peptide), پوشش مجرای گوارش, Rh, molecular, عفونت, ویروسها, اروبيلينوژن, هماتوكسيلين, مراسم روز آزمایشگاهیان,