,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  کمبود این ویتامین پوست شما را تیره می کند
  تاریخ : ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۲ مرداد  [8:24]  

کبودی پوست گاهی اوقات به علت خون مردگی و ضربه ایجاد می‌شود و در افراد مسن و کسانی که از داروهای کورتون و آسپرین مصرف می‌کنند، شایع تر است.

گیتی صادقیان، متخصص پوست و مو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: کبودی پوست گاهی اوقات به علت خون مردگی و ضربه ایجاد می‌شود که در اکثر ضربه‌هایی که به پوست وارد می‌شود، مویرگ‌های زیر پوستی پاره شده و حالت خون مردگی در زیر پوست ایجاد می‌شود که به آن کبودی پوست می‌گویند و به آهستگی در طی 1 یا 2 هفته تغییر رنگ پیدا می‌کند و رنگ آن روشن شده به زردی می‌گراید و در نهایت کاملا از بین می‌رود.

وی افزود: این عارضه بیشتر در افرادی که مسن هستند و کسانی که از داروهایی مانند کورتون استفاده می‌کنند به علت اینکه دیواره‌ی عروق آنها نازک تر است، اتفاق می‌افتد. اشخاصی که آسپرین می‌‌خورند، چون خون آنها به دلیل مصرف این دارو رقیق تر می‌شود نیز مستعد کبودی پوست هستند.
درمان کبودی پوست بر اساس علت آن صورت می‌گیرد و بیشتر از دارو برای درمان این عارضه استفاده می‌شود.
 
صادقیان اظهار داشت: تیرگی پوست غالبا به دلیل تابش نور آفتاب و تیپ پوستی اتفاق می‌افتد البته یک نوع تغییر رنگ در اطراف چشم وجود دارد و معمولا در افرادی که پوست تیره دارند، شایع تر است. اما هنوز علت دقیق آن مشخص نیست و این ویژگی می‌تواند در اثر نشت خون از مویرگ‌های زیر پوست باشد و در مواردی که کمبود ویتامین K وجود داشته باشد، شدت می‌یابد.
 
منبع:http://www.shahrekhabar.com/medical/1406974440974620 3 3
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
شهریار سلیمی
shahriar
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

کویینزلند, ویروسها, مونومرفیبرین, rheumatoid, مدفوع, سولفاناميدها, كروموزوم, Alteribacillus, نویدبخش, مکانیزمهای, بوتوليسم, استواستات, حمله ایسکمی گذرا , میکروبی, بیماری تیروزونومی, گلوسیدها, پليت, تلفن مطب دکتر خیر اندیش, وریدهای, هماچوري, نوتروپنی, واﮐﺴﻦ, کاهش تعداد کارگران, گياهي, كانديدياآلبيكنس, آنزیم آسیل کوآدهیدروژناز, رزکسیون, آپوسرولوپلاسمین, کیت‌های, مگالوبلاستیک, آپلاستیک, دﻧـﺪرﯾﺘﯿﮏ, عفونت گروهي, پلیتها, تأمين بهداشت دهان ودندان, آندروستندیون, متخصص, زهر شناسی , نمونه برداری, باکتری, محصولات پروبیوتیک, تروپونین, MRI, آدنیلیک, ليپيدوري, شيلوميكرون, فنلی, Lin-Log, یوروبیلین, کیت, اختصارات بخش هماتولو‍‍‍زي, هيدروژني, فارمد آوران , نکروز, ديفلو, پروانسولین, وارونگی, آدنو, فتومترمحلول, خشکی پوست, موکوس, هموسیتوبلاستیک, وراثتی, انجمن متخصین علوم آزمایشگاهی بالینی ایران, Reverse, هیپرکلسمی, آمونیاک, هموگلوبین, خال مادرزادی, حرکت سوارمینگ,