,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  کمبود این ویتامین پوست شما را تیره می کند
  تاریخ : ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۲ مرداد  [8:24]  

کبودی پوست گاهی اوقات به علت خون مردگی و ضربه ایجاد می‌شود و در افراد مسن و کسانی که از داروهای کورتون و آسپرین مصرف می‌کنند، شایع تر است.

گیتی صادقیان، متخصص پوست و مو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: کبودی پوست گاهی اوقات به علت خون مردگی و ضربه ایجاد می‌شود که در اکثر ضربه‌هایی که به پوست وارد می‌شود، مویرگ‌های زیر پوستی پاره شده و حالت خون مردگی در زیر پوست ایجاد می‌شود که به آن کبودی پوست می‌گویند و به آهستگی در طی 1 یا 2 هفته تغییر رنگ پیدا می‌کند و رنگ آن روشن شده به زردی می‌گراید و در نهایت کاملا از بین می‌رود.

وی افزود: این عارضه بیشتر در افرادی که مسن هستند و کسانی که از داروهایی مانند کورتون استفاده می‌کنند به علت اینکه دیواره‌ی عروق آنها نازک تر است، اتفاق می‌افتد. اشخاصی که آسپرین می‌‌خورند، چون خون آنها به دلیل مصرف این دارو رقیق تر می‌شود نیز مستعد کبودی پوست هستند.
درمان کبودی پوست بر اساس علت آن صورت می‌گیرد و بیشتر از دارو برای درمان این عارضه استفاده می‌شود.
 
صادقیان اظهار داشت: تیرگی پوست غالبا به دلیل تابش نور آفتاب و تیپ پوستی اتفاق می‌افتد البته یک نوع تغییر رنگ در اطراف چشم وجود دارد و معمولا در افرادی که پوست تیره دارند، شایع تر است. اما هنوز علت دقیق آن مشخص نیست و این ویژگی می‌تواند در اثر نشت خون از مویرگ‌های زیر پوست باشد و در مواردی که کمبود ویتامین K وجود داشته باشد، شدت می‌یابد.
 
منبع:http://www.shahrekhabar.com/medical/1406974440974620 3 3
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
شهریار سلیمی
shahriar
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

متیلن, نمونه‌برداري‌, کیتهای, نانومتر, احساس خستگی و افسردگی, تستهای آزمایشگاهی (Calcitonin), از بین بردن لک های پیری, كلستريديوم, سگمانته, داروهای کورتونی, نقص کروموزومی, مولکولهای, اکسیداسیون, اسمولاريته, نمایشگاه بین المللی ایران لب, نوتروفيلهاي پلي مورفونوكلئر, Toxoplasma, توت فرنگی, تست AFP, پلاسمودیوم, گلبول, اسامی دانشجویان نمونه دانشگاه های علوم پزشکی, اریترومایسین, میکروپلیتها, الکترومغناطیسی, نیکولائو, پونکسیون, NANOBAC, پاتولوژیست, پیکنوتیک, نیتروژنی, آنالایزر, سارکوئیدوز, یکنواختی-حلالیت-فعالیت, لرزش دست ها و سر, המפרץ, جامعه آزمایشگاهی, كربوهيدراتي, سمينوماي, انتروباكتر, ناخن رشد نكرده, هیدرولیز, سودوموناس, هیپوگزانتین،, دستگاه اتوآنالايزر الايزا, لوپ, انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی, هموگلوبين, هاپکینز, مرفین, بیماری های ناشی از کمبود ویتامین دی, آنژیوگرافی, ائوزينوفيل, کاتالاز, مكمل هاي ويتاميني, مانيتورينك, تروپونین, عفونت‌های, ویروس, باکتری‌های تک سلولی, کامپوزیت, نانوکامپوزيت‌ها, گیرنده های ویتامین D, هرپس, نوتروفیل, بدخیم, هماگلوتیناسیون, نیتروزآمین, هیدروکسی استروئید, کورینه,