,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  کمبود این ویتامین پوست شما را تیره می کند
  تاریخ : ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۲ مرداد  [8:24]  

کبودی پوست گاهی اوقات به علت خون مردگی و ضربه ایجاد می‌شود و در افراد مسن و کسانی که از داروهای کورتون و آسپرین مصرف می‌کنند، شایع تر است.

گیتی صادقیان، متخصص پوست و مو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: کبودی پوست گاهی اوقات به علت خون مردگی و ضربه ایجاد می‌شود که در اکثر ضربه‌هایی که به پوست وارد می‌شود، مویرگ‌های زیر پوستی پاره شده و حالت خون مردگی در زیر پوست ایجاد می‌شود که به آن کبودی پوست می‌گویند و به آهستگی در طی 1 یا 2 هفته تغییر رنگ پیدا می‌کند و رنگ آن روشن شده به زردی می‌گراید و در نهایت کاملا از بین می‌رود.

وی افزود: این عارضه بیشتر در افرادی که مسن هستند و کسانی که از داروهایی مانند کورتون استفاده می‌کنند به علت اینکه دیواره‌ی عروق آنها نازک تر است، اتفاق می‌افتد. اشخاصی که آسپرین می‌‌خورند، چون خون آنها به دلیل مصرف این دارو رقیق تر می‌شود نیز مستعد کبودی پوست هستند.
درمان کبودی پوست بر اساس علت آن صورت می‌گیرد و بیشتر از دارو برای درمان این عارضه استفاده می‌شود.
 
صادقیان اظهار داشت: تیرگی پوست غالبا به دلیل تابش نور آفتاب و تیپ پوستی اتفاق می‌افتد البته یک نوع تغییر رنگ در اطراف چشم وجود دارد و معمولا در افرادی که پوست تیره دارند، شایع تر است. اما هنوز علت دقیق آن مشخص نیست و این ویژگی می‌تواند در اثر نشت خون از مویرگ‌های زیر پوست باشد و در مواردی که کمبود ویتامین K وجود داشته باشد، شدت می‌یابد.
 
منبع:http://www.shahrekhabar.com/medical/1406974440974620 3 3
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
شهریار سلیمی
shahriar
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

رتینوپاتی, بيوتروريسم, سیانوژن, متخصص علوم آزمایشگاهی, ایمونوفلورسانس, آرتروز, Cr, Pseudoparasite, پاتولوژی و میکروب شناسی, هماتولوژی, میکروولها, سپتيك, immunoperoxidase, تسکین گلودردهای ویروسی, schistosoma, هیبرید, آمونیوم, مسمومیت, COUNT, نانوذرات, بلاتینگ, کاتالاز, كوآنتل, هوازی, کووت, تست اویدیتی, Veterinary, عفونتهای باکتریایی, امینوپترین, Staphylococcus, ودئودنوم, نانوساختار‌ها, نوكلئوتيدي, سردرد های میگرنی, همولیتیک, تومورهای, نانوباکتر, PTTیعنیPartial Thromboplastin Time, ویروسهایی, سارکوئیدوز, پلاسمای پرندگان, گواتمالا, لنفوپروليفرواتيو, marrow, ویروس, آزمایش مستقیم, تری گلیسیرید, آنزيم‌هاي, پارامتر خونی, ماکروگلوبولینی, بیماری تب کریمه کنگو, آنالایزر, چشمتان, پروتیئن, داینامیک, ماهیچه, پلیت‌ها, هماتولوژی, مولکول DNA در اينترفاز, لوگل, آمینوبوتیریک, دوران جنینی , هیپوگلیسمی, ﻫﻮﻣﻮرال, ELIZA, کیت, اوکسی‌توسین, تانسین, درمان خستگی, نوکلئیک,