,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  کمبود این ویتامین پوست شما را تیره می کند
  تاریخ : ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۲ مرداد  [8:24]  

کبودی پوست گاهی اوقات به علت خون مردگی و ضربه ایجاد می‌شود و در افراد مسن و کسانی که از داروهای کورتون و آسپرین مصرف می‌کنند، شایع تر است.

گیتی صادقیان، متخصص پوست و مو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: کبودی پوست گاهی اوقات به علت خون مردگی و ضربه ایجاد می‌شود که در اکثر ضربه‌هایی که به پوست وارد می‌شود، مویرگ‌های زیر پوستی پاره شده و حالت خون مردگی در زیر پوست ایجاد می‌شود که به آن کبودی پوست می‌گویند و به آهستگی در طی 1 یا 2 هفته تغییر رنگ پیدا می‌کند و رنگ آن روشن شده به زردی می‌گراید و در نهایت کاملا از بین می‌رود.

وی افزود: این عارضه بیشتر در افرادی که مسن هستند و کسانی که از داروهایی مانند کورتون استفاده می‌کنند به علت اینکه دیواره‌ی عروق آنها نازک تر است، اتفاق می‌افتد. اشخاصی که آسپرین می‌‌خورند، چون خون آنها به دلیل مصرف این دارو رقیق تر می‌شود نیز مستعد کبودی پوست هستند.
درمان کبودی پوست بر اساس علت آن صورت می‌گیرد و بیشتر از دارو برای درمان این عارضه استفاده می‌شود.
 
صادقیان اظهار داشت: تیرگی پوست غالبا به دلیل تابش نور آفتاب و تیپ پوستی اتفاق می‌افتد البته یک نوع تغییر رنگ در اطراف چشم وجود دارد و معمولا در افرادی که پوست تیره دارند، شایع تر است. اما هنوز علت دقیق آن مشخص نیست و این ویژگی می‌تواند در اثر نشت خون از مویرگ‌های زیر پوست باشد و در مواردی که کمبود ویتامین K وجود داشته باشد، شدت می‌یابد.
 
منبع:http://www.shahrekhabar.com/medical/1406974440974620 3 3
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
شهریار سلیمی
shahriar
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

هایپرهیدروز, جواب های منفی, انتروكوليتيكا, واﮐﺴــﻦﻫــﺎي, فاسیولیازیس, میوه, فوق تخصص, کربوکسی دی پپتیداز, نوکلئوتید, Rh, رماتیسمی, نانودماسنج, سولفونیک, آنتی ژن های واسرمن, بیوتکنولوژی, هورمون شناسی, گلوتامیک, میکروسکوپ, درمان لک های پوستی, پژوهشی, مسواک زدن , هموسیدرین, ویروسها, آگلوتینه, قهوه‌های آماده, هورمون اریتروپویتین, دستگاه الايزا و كمولومينسنس ThunderBolt, درجه حرارت بدن, آگلوتین, PBS: مخفف و مختصر شده براي peripheral blood smear, پلاسمای پرندگان, کینین, منوکلونال, پروستات, ليپوپلي, هلیکوباکتر پیلوری, توکسوپلاسمای, TG, Applichem, مانیتورینگ, ميكروب, ساکاریدهای, فیبریل, پرسیپیتاسیون, سالیسیلیک, هیدروکورتیزون, بیجرینگ, تولید, مایکو, كمپلمان, چربی, Calbiotech, رنگ آميزي اسپور به روش دورنر, Roche, Cephalic, وراثتی, مانیتول, کواگولاز, منیزیوم, آنتی‌اكسیدان, گلبول‌سفید, تست Tnf, ورمونت, IgM, سنگ صفرا , پیامک‌ها, سرم‌هاي, ویروسها, مولتیپل, سلولار,