,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  جوش های چرکی و التهابی را چگونه درمان کنیم؟
  تاریخ : ۱۳۹۳ شنبه ۱۱ مرداد  [7:56]  

یک متخصص پوست و مو درباره راه‌های درمان اثرات جوش بر روی صورت اظهار داشت: درمان جای جوش بر اساس شدت آن متفاوت است و در برخی موارد به جراحی‌های زیبایی، تراش عمقی پوست و لیزرهای مختلف نیاز دارد.


به گزارش نامه نیوز به نقل از فارس، امیر هوشنگ احسانی، متخصص پوست و مو گفت: اگر جای جوش بر روی بدن یا صورت به شکل نقاط قرمز یا قهوه ای باشد، با درمان دارویی و لایه برداری شیمیایی بهبود می یابد اما اگر فرورفتگی عمیق باشد، این روش ها پاسخگو نیست و باید به جراحی های زیبایی، تراش عمقی پوست و لیزرهای مختلف متوسل شد.

احسانی با اشاره به اینکه آکنه یا جوش پس از سن بلوغ به علت ترشح هورمون‌های جنسی از غدد جنسی و فوق کلیوی در افراد ظاهر می شود، گفت: چربی زیاد پوست، التهابات پوستی، وجود میکروب روی پوست، اختلال در پوسته ریزی و همچنین برخی عوامل محیطی از جمله تغذیه، استرس، سیگار، مصرف زیاد لوازم آرایش و چرب کردن زیاد پوست می تواند از دیگر فاکتورهای موثر در بروز جوش باشد.

احسانی خاطرنشان کرد: اثرات جای جوش بر روی صورت یا بدن در بسیاری از موارد به دلیل دستکاری جوش ها باقی می ماند اما در برخی موارد نیز به دلیل التهابات زیاد و عمق تخریب بافت های زیرین پوست، جوش ها به خودی خود بر روی پوست جا می گذارند.

به گفته این متخصص پوست و مو، جاهای ناشی از جوش می تواند صاف، فرورفته و یا به صورت گوشت اضافه باشد که براساس شدت آکنه (خفیف، متوسط و یا شدید بودن آن) متفاوت است.

وی افزود: معمولا جوش هایی که التهاب، ترشح و چرک زیادی دارد بافت های زیرین را تخریب می کند که باعث ایجاد فرو رفتگی می شود و درمانش نیز بسیار دشوار است اما برخی جوش ها زیر پوستی هستند یا التهاب کمی دارند که معمولا با برجای گذاشتن قرمزی یا تغییر رنگ قهوه‌ای روی پوست به صورت نقطه ای که بسیار راحت تر به درمان جواب می دهند، بهبود می یابند.

احسانی با تاکید بر لزوم خودداری افراد از تخلیه جوش های زیرپوستی گفت: این جوش ها باید توسط پزشک تخلیه شود؛ حال آنکه برای جوش های چرکی و التهابی باید بطور جدی از تخلیه آن خودداری کرد.

این متخصص پوست و مو در آخر تصریح کرد که ریسک جای گذاشتن جوش ها معمولا روی بدن، سینه و پشت می تواند حتی بیشتر از صورت باشد که درمان ان نیز به مراتب سخت تر از درمان آکنه های روی صورت خواهد بود

 

منبع:http://www.shahrekhabar.com/medical/140690910007846
0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
شهریار سلیمی
shahriar
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

آنزیم GPT, این دایرکت, بتاكاروتن, میکروارگانیسم‌های, مولکولی, نوکلئوتیدهای, کلینیک, جویدن آدامس, FDP, اریترو, هموگلوبين, بیماری انواع گونه ای ایزوسپورا, اسید فست, تولوئيدين, انتروباكتر, ابن‌سینای, توکسیک, دیابت نوع 2 یا غیر وابسته به انسولین, کپسول بومن پرفوزیون یا فیلتراسیون, اختصارات و اصطلاحات آزمایشگاهی, ناشتا, دکتر سیدحسن, هموگلوبين, قاعدگی(LMP), میکروسکوپ, نوروترانسمیتر, نوترکیب, کربوهیدرات, فهلینگ, دستگاه گوارش, اریترپویتین, RDW, سيستم ايمني بدن , كليرانس, یعنیPartial Thromboplastin Time, ایمنوهماتولوژی, هیپوفیزی, MI, سیستماتیک, سودوكو, Reagin, مقعرالطرفین, ویتامین, میکروبیولوژی, دترژنتها, درمان جای جوش, داروهای ضد قارچ , تست آنتی بیوگرام , ناسی, فارمد, پرسنل آزمایشگاهی, GPT, انکوباتور, هموگلوبین, واکوئل, گلومرولی, غلات کربوهیدرات‌دار, میکروسکوپ, فسفوتگستیک, دستگاه ویداس, فیزیولوژیست, پریتونیت, طاعون, قارچ کاندیدا آلبیکنز , اریتوبلاستها, كوكسي, آزمايشگاه, فوزاریوم اکسی‌سپوروم F. oxysporum, كليه, naked,