,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  امکان انتشار ویروس MERS از راه هوا
  تاریخ : ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱ مرداد  [0:27]  

       

امکان انتشار ویروس MERS‌ از راه هوا

 

متخصصان عربستانی با شناسایی ویروس MERS در ترکیب مولکول‌های هوا در محل نگهداری از شترهای مبتلا به این بیماری دریافتند که امکان انتقال این ویروس از طریق هوا وجود دارد.


به گزارش نامه نیوز به نقل از ایسنا، سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) نوعی بیماری تنفسی جدی

با عنوان شناخته شده کروناویروس است که از زمان بروز آن از دو سال گذشته تاکنون دست‌کم 850 نفر به آن مبتلا شده و 327 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

اکثریت مبتلایان به این سندرم در عربستان سعودی هستند هرچند مواردی از ابتلا به آن در اروپا، آسیا و آمریکا نیز مشاهده شده است. متخصصان در مورد منشاء این ویروس مطمئن نیستند هرچند نتایج چندین مطالعه این بیماری را به شترها نسبت می‌دهند و برخی کارشناسان معتقدند این ویروس از طریق تماس نزدیک با حیوان یا مصرف گوشت و شیر آن به انسان منتقل می‌شود.

هرچند در این بررسی محققان اظهار داشتند شناسایی این ویروس در نمونه‌های هوایی گرفته شده از محل نگهداری یک شتر آلوده به کروناویروس نگران کننده است و نیاز است مورد بررسی بیشتر قرار گیرد.

«اسام اظهر»، محقق ارشد این مطالعه از دانشگاه پادشاه عبدالعزیز گفت: شناسایی مولکول‌های هوایی MERS – CoV که با رشته‌های ژنوم ویروسی شتر شباهت 100 درصدی دارند، ضرورت انجام بررسی‌های بیشتر برای پیشگیری از انتقال هوایی این ویروس کشنده را تایید می‌کند.

در این بررسی سه نمونه‌ هوا از محل نگهداری شتری در نزدیکی جده که مالک آن بر اثر ابتلا به MERS فوت کرد، جمع آوری شد. در چهار راس از شترهای این مرد نشانه‌هایی از ترشحات بینی یک هفته پیش از بیمار شدن وی مشاهده شده بود که پس از آن، این مرد اقدام به استفاده از داروهای موضعی برای درمان شترهای بیمار خود کرده بود.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، پزشکان با استفاده از تکنیک آزمایشگاهی برای تشخیص سطح ژن‌های خاص دریافتند اولین نمونه آزمایشگاهی از مولکول‌های هوا در محل نگهداری این شترها حاوی ویروس MERS بوده و ابتلا این مرد با آلوده شدن شترها به این ویروس همزمان بوده است.
منبع:http://www.shahrekhabar.com/medical/14060281201312640 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
شهریار سلیمی
shahriar
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

فاکتورهای مختلف ژنتیکی, چای, گردن, گلبولهای قرمز, موسسه تحقیقاتی آسترازنکا, کالچرها, نوارهای, نانوباکتر, هماگلوتیناسیون, اخبار آزمایشگاهی, لیپاز, آنژین, استئومالاسی, ماکروسیتوز, ائوزینوفیلها, گلوتامیک, لومی, سافرانین, رشته تخصصی دندانپزشکی, گلوكز, RBC, teraceti, جلبک‎هایی, میوه, هماتولوژی, رینوویروس ها, میکروب شناسی, آزمایشگاه های پاتولوژی ایران, شمارش گلبول های سفید , آزمايش‌هايي, مونوسیت, جواب آزمایش, چربيهاي, گامتوسیتها, واﮐﺴﻦﻫـﺎي, بيمارستان امام رضا بجنورد, کلومیفن, عوامل انعقادى, تستهای آزمایشگاهی (CEA), Plasmodium vivax gametocytes, گروه, تراوش, ویتامین‌ها, نامحلولند, آندوپلاسمی, مولر هینتون آگار, غلات سبوس دار, میکرولیتر, توكسوپلاسما, نمونه, اسیدهای چرب, ویروسهایی, نانوگرم, تاموکسی, میکروزومال, دیالیز, هليكو, پشه‌های, اسپیروکت, فسفاتاز, پادتن, رپید تست های عفونی, بیماری های شدید روتاویروسی , تایوگلیکولات سدیم, نوکلئیک, هوموژن, رسپتورهائی, کالچر, Персијски, آنتی‌بادی ضد هسته سلول,