,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  ادویه ای که مسمومیت غذایی را از بین می برد.
  تاریخ : ۱۳۹۳ سه شنبه ۳۱ تير  [8:37]  

پزشکان دانشگاه واشنگتن دریافتند مصرف دارچین می‌تواند در پیشگیری از بیماری‌های ناشی از باکتری‌های بیماری‌زا کمک کننده باشد.

ایسنا : طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا هر سال از هر 6 آمریکایی یک نفر به مسمومیت غذایی مبتلا می‌شود که از این 48 میلیون مورد، 128 هزار نفر روانه بیمارستان شده و تعداد 3000 تن جان خود را از دست می‌دهند.

محققان معتقدند استفاده از روغن دارچین در صنایع غذایی می تواند همچون یک آنتی باکتریال طبیعی کاربرد داشته باشد.
 
«لینا شنگ» یکی از محققان این مطالعه اظهار داشت: در بررسی انجام شده مشاهده کردیم یک گونه از باکتری E.Coli نوعی سم به نام «شیگا» را تولید می‌کند که استفاده از روغن دارچین قابلیت از بین بردن آنها را دارد.
 
به گفته «لینا شنگ»، مقدار ناچیزی از این روغن هم مفید خواهد بود به گونه‌ای که 10 قطره از آن در یک لیتر آب می تواند تمامی باکتری‌های مرتبط را طی 24 ساعت از بین ببرد.
 
به گزارش ایسنا به نقل از ورلد ساینس ریپرت، محققات معتقدند با افزایش مصرف افزودنی‌های شیمیایی نیاز به استفاده از افزودنی‌های طبیعی بیشتر می‌شود و لازم است ترکیب‌های طبیعی برای کنترل باکتری‌های مسمومیت زا مورد استفاده قرار گیرد.


منبع:http://www.shahrekhabar.com/medical/1405921140281852
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
شهریار سلیمی
shahriar
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

لنفوبلاستی, ﮔﻠﯿﮑﻮزﯾﺪي, ليشمانيوز, اسپورزایی, متافیزیک, Lepore, ریزش مو, آمونیاک, كموتراپي, احساس خستگی و افسردگی, سينوزوئيد, میکرولیتر, VLDL : مخفف و مختصر شده VERY LOW DENSITY LIPOPROTEIN, جذب کلسیم, هیستیدین, کراسینگ, هپاتيك, گوانين, كست هاي گرانولر و واكسي(waxy), ماكروفاژ, کلاژناز, هموگلوبین, فولیکول‌ها, حرکت سوارمینگ, فیبروکیستیک, لوزالمعده, لیمو, infection, هماتولوژیک, گندم, هموگلوبین, توکسوپلاسمای, پويكيلوسايتوزيس, میکروسکوپ, طحالی, ميكروسكوپي, هايپو, crystals, الحمدالله رب العالمين, بیماری های پوستی, گرمایی, توبولی, نيترات, یازدهمین, تراكوماتيس, سيتوپلآسم, تیتراسیون b-hCG, کتوزیس, ویتامین, بهداشت دهان و دندان, virion, فولیکولی, انجمن پزشكی آمریكا , هسته, كروموزمي, عفونت باكتريايي دستگاه گوارش, ایمونوگلوبولین های پلی کلونال, پرسبیوپیا, زخم در معده , DNA, کارسينوم, بيوتيكها, FBS, فتومترمحلول, رنگ آمیزی اورامین, DGKC, غربالگری, گلوبولینی, پروستاتیت, سونتیمیر,