,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  مردان هم به سرطان سینه مبتلا می شوند
  تاریخ : ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۹ تير  [10:38]  

       

مردان هم به سرطان سینه مبتلا می شوند

 

برخلاف تصور عموم، مردان هم به سرطان سینه مبتلا می شوند اما با توجه به شیوع آن در زنان، مردان نسبت به آن بسیار بی توجه هستند.


به گزارش نامه نیوز به نقل از ایرنا، با شنیدن نام سرطان سینه ناخودآگاه نظرات به سمت زنان معطوف می شود ولی این بیماری در مردان نیز وجود دارد‎؛ گرچه تعداد آن بسیار کمتر از زنان است.

بسیاری از مردان از امکان بروز این بیماری بی اطلاع هستند و این امر موجب می شود که نسبت به علایم آن هوشیار نباشند و پس از گسترش بیماری اقدام به درمان کنند. سرطان سینه در مردان بین سنین 60 تا 70 سال شایع تر است.

سه نوع سرطان سینه در مردان دیده می شود‎؛ تراوش کارسینوم داکتال که شایع ترین نوع سرطان در مردان است و مربوط به بافت پوششی سینه می شود. نوع دوم، سرطان سینه التهابی است که منجر به قرمز شدن و افزایش دمای پوست سینه می شود. نوع سوم Paget نام دارد و باعث رشد تومور در بافت نوک سینه می شود.

سرطان سینه در مردان کاملا بدون درد است و وجود حساسیت در پوست سینه یا لمس تومور تنها زنگ خطر به شمار می آید.

سابقه خانوادگی، قرارگرفتن در معرض اشعه و داشتن سطح بالای استروژن سه عامل موثر در بروز این بیماری هستند.

گرچه مراجعه به پزشک برای آزمایش های بالینی سرطان سینه در مردان شایع نیست و آنان از انجام این کار خجالت می کشند، اما توصیه شده علاوه بر معاینه بالینی سینه، سونوگرافی و ام.آر.آی در موارد نادر نیز نمونه برداری انجام شود.
منبع:www.shahrekhabar.com/medical/14057785203075830 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
شهریار سلیمی
shahriar
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

ليشمانين, Haemophilus, متاکیستیک, دوستان آزمايشگاهي, ویروسی, لوکوپلاکي, مگالوبلاستیک, کریستال‌های, گلیوبلاستوم , کنترل کیفی نیم مک فارلند , پلي‌اتيلن, متفورمین, سلول‌های ایمنی سفید خون, نخستین جلسه شورای سلامت دهان, استاف اورئوس, میکروسکوپی, یائسگی, واکسن, بيمارستاني, هموگلوبين, SMBG, كولوركتال, ویروسها, روز آزمایشگاه, واکسن, ساختمان و غلظت پروترومبین و ترومبین , روش توربیدومتری, محققین, قطع سريع خونريزي, خواص دارویی سدر, هموگلوبین, پلی‌مورفیسم, آزونیوم, منابع ایمنی شناسی, نانولیفی, لوکالیزه, افسردگی , نفتول, ماکروسیت, هموگلوبینوپاتی, فشارهاي عصبي, كمپلمان, كاناليكولهاي, نوکلئیک, ویتامین, محدوده نرمال پارامترهای خونی, میکروب, رتیک, آسکوربیک, لاتوم, ایزونیازید, مدل سلولی گلیوبلاستوم , رماتیسمی, آنافاز, ویرولانس, لکوموئید, فلورسنت, نانوگرم, سان‌دیگو, پایگاهESI, تب روده, فسفولیپید, BOHB, انتی بادی نشاندار, انتروبیوس, مویرگ, ابرقرص جدید , TRANSAMINASE, تب خال, لپتین,