,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  مردان هم به سرطان سینه مبتلا می شوند
  تاریخ : ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۹ تير  [10:38]  

       

مردان هم به سرطان سینه مبتلا می شوند

 

برخلاف تصور عموم، مردان هم به سرطان سینه مبتلا می شوند اما با توجه به شیوع آن در زنان، مردان نسبت به آن بسیار بی توجه هستند.


به گزارش نامه نیوز به نقل از ایرنا، با شنیدن نام سرطان سینه ناخودآگاه نظرات به سمت زنان معطوف می شود ولی این بیماری در مردان نیز وجود دارد‎؛ گرچه تعداد آن بسیار کمتر از زنان است.

بسیاری از مردان از امکان بروز این بیماری بی اطلاع هستند و این امر موجب می شود که نسبت به علایم آن هوشیار نباشند و پس از گسترش بیماری اقدام به درمان کنند. سرطان سینه در مردان بین سنین 60 تا 70 سال شایع تر است.

سه نوع سرطان سینه در مردان دیده می شود‎؛ تراوش کارسینوم داکتال که شایع ترین نوع سرطان در مردان است و مربوط به بافت پوششی سینه می شود. نوع دوم، سرطان سینه التهابی است که منجر به قرمز شدن و افزایش دمای پوست سینه می شود. نوع سوم Paget نام دارد و باعث رشد تومور در بافت نوک سینه می شود.

سرطان سینه در مردان کاملا بدون درد است و وجود حساسیت در پوست سینه یا لمس تومور تنها زنگ خطر به شمار می آید.

سابقه خانوادگی، قرارگرفتن در معرض اشعه و داشتن سطح بالای استروژن سه عامل موثر در بروز این بیماری هستند.

گرچه مراجعه به پزشک برای آزمایش های بالینی سرطان سینه در مردان شایع نیست و آنان از انجام این کار خجالت می کشند، اما توصیه شده علاوه بر معاینه بالینی سینه، سونوگرافی و ام.آر.آی در موارد نادر نیز نمونه برداری انجام شود.
منبع:www.shahrekhabar.com/medical/14057785203075830 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
شهریار سلیمی
shahriar
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

کواگولاز, ميكروسيتوز, ‏Real-Time, عفونت, گیرنده آلفا دو آدرنرژیک, اﭘﯽﺗﻮپ, اتوفاژی, انتروتوكسين, آمینواسیدها, كلستريديوم, کیت‌های, Normocyte, ویروس شناسی, RBC, بادام و آب پرتقال , مغز انسان, تریکوفیتون, ایلئوس پارالیتیک, کوشینگ, كروي, ThunderBolt, کورتیزون, سیتوکروم, نوارهای, مورژلونز, چربی بدن, ارتقای کیفیت خدمات آزمایشگاهی, مديتيشن, مارک, پروتزهای فلزی, تومورهای سرطانی, DEHYROGENASE, استیت, ماکروفاژها, درد قفسه سینه, toxin, آرتریت روماتوئید , گونوره, ترموفيلوس", ماموگرافی،MRI, هیستوشیمی, تروپونین, سوزناکی, الکتروفورز پروتئین ها, شورای عالی سلامت دهان و دندان, تستهای آزمایشگاهی ( ACE ), لکوسیتی, زخم‌های گوارشی, گياهي, واﮐﺴـﻦ, عفونت‌های تهاجمی فوزاریوم , ميوگلوبين, سارکوئیدوز, آمين‌سيلور, اسپترپتومايسين, بيوسنسور DNA, نویدبخش, كيت سرولوژي , معده, Ferritin, SCA, کروماتینی, میگرن, واﮐﺴﻦﻫﺎي, FlhD و FlhC, ماتریکس, ماکروسیتوز, داشتن سرعت یکنواخت, گاماگلوبولینها, Professor Nazneen Rahman,