,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  مزیت فشار خون بالا در پیری
  تاریخ : ۱۳۹۳ شنبه ۲۸ تير  [21:42]  

مزیت فشار خون بالا در پیری!
پژوهش‌های تازه نشان داده است افراد مبتلا به فشار خون بالا در سنین پیری ممکن است از مزیت غیرمنتظره کاهش خطر زوال عقل برخوردار شوند.

به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از ایسنا، نتایج این پژوهش حاکیست که هر چه خوانشهای فشار خون بالاتر بود، خطر ابتلا به زوال عقل کاهش می‌یافت.

 

درحالیکه افزایش فشار خون در سنین میانسالی ممکن است خطر ابتلا به آلزایمر و دیگر انواع زوال عقل را افزایش دهد، اما تاثیرات آن در سالهای پیری روی مثبت خود را نشان می‌دهد.

 

شواهد نوظهوری وجود دارد که نقش فشار خون بالا در خطر ابتلا به زوال عقل ممکن است با گذر زمان تغییر کرده و حتی شاید به حفظ بیماران بالای 90 سال در برابر این بیماری کمک کند.

 

پژوهش محققان دانشگاه کالیفرنیا در ایروین به بررسی ارتباط بین زوال عقل، سنی که این بیماری در آن تشخیص داده شده و خوانشهای فشار خون در سنین بالای 90 سال پرداخت.

محققان در یک پژوهش مداوم بالای 90 سال، 625 بازنشسته را هر شش ماه و برای 10 سال پیگیری کردند.

 

در زمان ثبت‌نام، شرکت‌کنندگان به زوال عقل مبتلا نبوده و میانگین سن آنها 93 سال بود. همچنین دو سوم این شرکت‌کنندگان را زنان تشکیل دادند.

بیمارانی که بین سنین 80 تا 89 سالگی به فشار خون بالا مبتلا شدند، بطور چشمگیری در معرض خطر پایین‌تر ابتلا به زوال عقل در مقایسه با افرادی قرار داشتند که این خوانش در آنها عادی بود.

 

افرادی که در دهه 90 سالگی خود با فشار خون بالا روبرو می‌شدند، با خطر ابتلای پایین‌تری نسبت به گروه قبل مواجه بودند.

این نتایج بدون توجه به مصرف دارو برای درمان فشار خون بالا توسط شرکت‌کنندگان انجام شد.

 

پژوهش‌های پیشین نشان داده بودند که درمان فشار خون ممکن است خطر از دست رفتن حافظه در سنین بالا را کاهش دهد.

این پژوهش در نشست بین‌المللی انجمن آلزایمر ارائه شد.

  منبع:http://www.shahrekhabar.com/medical/1405755420293971
0 0 0
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
شهریار سلیمی
shahriar
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

بیوشیمی و ایمنی و هماتولوژی, میکروراگانیسم, کینوئیدی, H.پیلوری, آمونیاک, گلبول, گلبول, اتوایمیون, واﮐﺴﻦ, آوندها, دینامیکی, Intelligent, میکروسکوپ, پروتئین RB, انسولينوما, خونشناسی, لوسمي, رشد غیرطبیعی زخم‌ها , ذبح اسلامي, ویتامین, تریپنوفان, پمادهای کورتونی, کلاژن, استخوانها , كارشناسي ارشد هماتولوژی, مهارکننده‌های سولفونامیدها، تریمتوپریم و تتراسایکلین, گلوكورونيك, Aquaspirillum, ﺳﻠﻮﻟﯽ, Persiabukten, هیدروفوب, ماکروفاژها, تست های اعتیاد, نمک, جذب, RBC های حساس شده در داخل بدن, تعداد كلوني, بیماری عروقی, نوتروفیل, نمونه ادرار, مقدار بيش از حد رطوبت, هماگلوتیناسیون, آنزيمها, چربی اطراف شکم, ميوگلوبين, گزیلوز, WBC, احساس خستگی , واژن, روشها ی کنترل کیفی در ازمایشگاه, مشکلات جسمی و روانی, كلرومتري, استریپی, والدین, آنتی اکسیدان اولئوروپین, جایزه نوبل , الكتروليت آنالايزر, استیلکولین, پلاسماسلی, گلوتامیک, Pärsia, اگزونی, دانشمندان و هک کردن شبکه سلولی بدن, میکروب, کتاب دکتر وجگانی, باکتری ای به نام هیلکوباکترپیلوری, ویروسها, هیستون‌های, ویروس, لپتین,