,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  کلم بروکلی و درمان سرطان روده
  تاریخ : ۱۳۹۳ جمعه ۲۷ تير  [0:16]  

فرق کلم بروکلی با دیگر اعضای خانواده‌ی خود این است که علاوه بر این ترکیبات مغذی حاوی مولکول‌های دیگری به نام «گلوکوزینولات» glucosinolate می‌باشد

کلم بروکلی و درمان سرطان روده

نتایج بررسی‌های محققان استرالیایی که در Nutrition and Cancer به چاپ رسیده است نشان می‌دهد که کلم بروکلی از ابتلا به سرطان کولورکتال پیشگیری می‌کند. به خاطر اینکه کلم بروکلی مانند کلم‌های دیگر حاوی ترکیبات مغذی مانند کاروتنوئیدها، ویتامین C، فیبرها و فلاوونوئیدها می‌باشد.

 کلم بروکلی بدن انسان را در برابر سرطان کولورکتال مقاوم می‌سازد

 

 

کلم بروکلی

نتایج بررسی‌های محققان استرالیایی که در Nutrition and Cancer به چاپ رسیده است نشان می‌دهد که کلم بروکلی از ابتلا به سرطان کولورکتال پیشگیری می‌کند. به خاطر اینکه  کلم بروکلی مانند کلم‌های دیگر حاوی ترکیبات مغذی مانند کاروتنوئیدها، ویتامین C، فیبرها و فلاوونوئیدها می‌باشد.

فرق   کلم بروکلی  با دیگر اعضای خانواده‌ی خود این است که علاوه بر این ترکیبات مغذی حاوی مولکول‌های دیگری به نام «گلوکوزینولات» glucosinolate می‌باشد که می‌تواند باعث تولید مولکول‌های مغذی دیگر شود که مانند محافظ عمل می‌کند. یعنی مانع از تولید آنزیم‌هایی می‌شوند که سلول‌های سرطان‌زا را فعال می‌کنند و جلوی تولید این سلول‌ها را می‌گیرند.

به عقیده‌ی محققان نتایج پژوهش‌ها نشان می‌دهند که مصرف سبزیجات درهم پیچیده و کلم‌ها تاثیر زیادی در کاهش خطر سرطان کولون دارد. در واقع مصرف این سبزیجات خطر ابتلا به این سرطان را به میزان ۱۶ درصد کاهش می‌دهد.

مصرف سبزیجات درهم پیچیده و کلم‌ها تاثیر زیادی در کاهش خطر سرطان کولون دارد. در واقع مصرف این سبزیجات خطر ابتلا به این سرطان را به میزان ۱۶ درصد کاهش می‌دهد
بررسی‌های دقیق‌تر در مورد  کلم بروکلی نیز نشان می‌دهد که مصرف این کلم سدی در برابر ابتلا به سرطان کولورکتال می‌سازد. در واقع افرادی که  کلم بروکلی بیشتری می‌خورند به میزان ۲۰ درصد کمتر در معرض این سرطان قرار می‌گیرند.

واقعیت این است که خوردن  کلم بروکلی یعنی یک تیر و چند نشان. پس کلم بروکلی بخورید تا هم سیستم ایمنی بدنتان قوی شود، هم پوستتان زیباتر شود و هم اینکه روده‌هایتان در سلامت کامل بمانند.

منبع: تبیان0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
شهریار سلیمی
shahriar
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

هیپوتالاموس, غده‌های, بیماری شریان‌های کرونری, پرفشاری, سرولوژي, فهرست آزمایش های بیوشیمی, معلولین جسمی, دانشگاه اسکس, جامعه آزمايشگاهي, ریفامپین, غیر اشباع , واژينيت, دستگاه گوارش , اسيد سيتريک , الكتروليت آنالايزر, CA549, ویروسها, اریتروسیت, گامت, گلوتامیک, كوتينگ, هموگلوبین, NANOBAC, پروگزيمال, شل شدن دریچه مری, سولفوریک, کامپیوتری, عدم پیشرفت دانشمندان, شیر سویا, وزيكولهاي, سمپوزیوم, contrast, فیکساسیون, култыгы, فسفوتگستیک, پلی‌سیتمی, نانوباکتر, کارشناس, پارواویروس B19 , وزن اضافی بدن, گلبول, کوکسی, آرایشگاهها, خواص ضد سرطانی, مایع آمنیون, دستکش, MHC, غربالگری بیماری کم کاری تیرویید, لیپیدها, مغزی-نخائی, رشته علوم ازمايشگاهي به پزشكي, آرام‌بخش, انجام آزمایش , هماتوكسيلين, چشم, طاعون, فارمدآوران, دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی, سولفوسالسیلیک, میکروبیولوژِی, سم زدایی از بدن , ویتامین, نانوالیاف, لایه های فوقانی شاخی پوست, علی ملکی، سعید کاویانی، کامران منصور, تهوع و استفراغ, ويروس‌هاي, مارکر, آپنه‌ی, لاکتوفرین,