,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  کلم بروکلی و درمان سرطان روده
  تاریخ : ۱۳۹۳ جمعه ۲۷ تير  [0:16]  

فرق کلم بروکلی با دیگر اعضای خانواده‌ی خود این است که علاوه بر این ترکیبات مغذی حاوی مولکول‌های دیگری به نام «گلوکوزینولات» glucosinolate می‌باشد

کلم بروکلی و درمان سرطان روده

نتایج بررسی‌های محققان استرالیایی که در Nutrition and Cancer به چاپ رسیده است نشان می‌دهد که کلم بروکلی از ابتلا به سرطان کولورکتال پیشگیری می‌کند. به خاطر اینکه کلم بروکلی مانند کلم‌های دیگر حاوی ترکیبات مغذی مانند کاروتنوئیدها، ویتامین C، فیبرها و فلاوونوئیدها می‌باشد.

 کلم بروکلی بدن انسان را در برابر سرطان کولورکتال مقاوم می‌سازد

 

 

کلم بروکلی

نتایج بررسی‌های محققان استرالیایی که در Nutrition and Cancer به چاپ رسیده است نشان می‌دهد که کلم بروکلی از ابتلا به سرطان کولورکتال پیشگیری می‌کند. به خاطر اینکه  کلم بروکلی مانند کلم‌های دیگر حاوی ترکیبات مغذی مانند کاروتنوئیدها، ویتامین C، فیبرها و فلاوونوئیدها می‌باشد.

فرق   کلم بروکلی  با دیگر اعضای خانواده‌ی خود این است که علاوه بر این ترکیبات مغذی حاوی مولکول‌های دیگری به نام «گلوکوزینولات» glucosinolate می‌باشد که می‌تواند باعث تولید مولکول‌های مغذی دیگر شود که مانند محافظ عمل می‌کند. یعنی مانع از تولید آنزیم‌هایی می‌شوند که سلول‌های سرطان‌زا را فعال می‌کنند و جلوی تولید این سلول‌ها را می‌گیرند.

به عقیده‌ی محققان نتایج پژوهش‌ها نشان می‌دهند که مصرف سبزیجات درهم پیچیده و کلم‌ها تاثیر زیادی در کاهش خطر سرطان کولون دارد. در واقع مصرف این سبزیجات خطر ابتلا به این سرطان را به میزان ۱۶ درصد کاهش می‌دهد.

مصرف سبزیجات درهم پیچیده و کلم‌ها تاثیر زیادی در کاهش خطر سرطان کولون دارد. در واقع مصرف این سبزیجات خطر ابتلا به این سرطان را به میزان ۱۶ درصد کاهش می‌دهد
بررسی‌های دقیق‌تر در مورد  کلم بروکلی نیز نشان می‌دهد که مصرف این کلم سدی در برابر ابتلا به سرطان کولورکتال می‌سازد. در واقع افرادی که  کلم بروکلی بیشتری می‌خورند به میزان ۲۰ درصد کمتر در معرض این سرطان قرار می‌گیرند.

واقعیت این است که خوردن  کلم بروکلی یعنی یک تیر و چند نشان. پس کلم بروکلی بخورید تا هم سیستم ایمنی بدنتان قوی شود، هم پوستتان زیباتر شود و هم اینکه روده‌هایتان در سلامت کامل بمانند.

منبع: تبیان0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
شهریار سلیمی
shahriar
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

Fucic, قاعدگی, انسفالوپاتي, ويروس‌هاي, Pregnancy, ویروس, ديوکسين (Dioxin), نمایشگاه بین المللی ایران لب, آلبیکنس, CA125, متفورمین, RUT, اتصال پلاسمید, ELISA اختصارات چیست؟, کلشی‌سین, میکروتوم, زیست‌حسگر, لاکتوفرین, منبع غني ويتامين دي, ژن CDKN2A که مخفف Cyclin-dependent kinase inhibitor 2A, کادميوم, متابولیک, استروئيدي, خونگیری, تاثبر باکتری ها بر سلول های مغز انسان, بهداشت دهان و دندان, چشمتان, هماتوکریت, كيت كالبيوتك, یوکاریوت, نوتروفیل, morphological, ضدویروسی, هیبرید, معرض ابتلا به چاقی, دستورالعمل, آزمون بورد دندانپزشکی, لوسمی, آلارمون‌ها, Gulf, دکتر مصطفی پریدار, ويتامين, حملات قلبی, گیرنده پروتئین G 8, باکتری های هوازی, ویروس, اتوآنالايزرهايي, پژوهشگر, گوگل درایو, متخصصان علوم آزمایشگاهی, توكسوپلاسما, بیلی روبین دایرکت, یونورسیتی, سانترومرها, نفرولوژي, یوکاریوت, ‏Real-Time, تجهیزات, استافیلوکوکوس, PHARMACEUTICALS, RETIC: مخفف و مختصر شده reticolocyte, تولوئن, فسفات کلسیم , مالتیپل, بوی بد دهان , نئوپلاسم‌های, ویتامین, ضدالتهاب, کمبوداشتها , میکرون,