,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  آلودگی های پول
  تاریخ : ۱۳۹۳ دوشنبه ۹ تير  [10:38]  

آیا می دانید از هر ۱۰ اسکناس و از هر ۵ سکه پولی که به دست می گیرید، یکی به انواع میکروب ها آلوده است؟

نتایج مطالعات نشان می دهد که ۷۰ نوع بیماری از طریق پول به انسان منتقل می شود و دست به دست شدن پول میان افراد در مشاغل مختلف و همه افرادی که با پول های ریز و درشت سر و کار دارند باعث انتقال بسیاری از بیماری ها به افراد سالم می .شود

از آن جا که شناسایی پول های آلوده تقریبا ناممکن است، تنها با رعایت نکات بهداشتی می توان از انتقال این بیماری ها پیشگیری کرد.

نتایج تازه ترین مطالعات نشان داده است که ویروس آنفلوآنزا می تواند ۱۷ روز روی یک اسکناس زنده بماند و بیشترین آلودگی در اسکناس هایی وجود دارد که در مغازه های قصابی و بستنی فروشی رد و بدل می شود. آلودگی میکروبی یکی از شایع ترین آلودگی هایی است که ممکن است بر اثر تماس با اسکناس های آلوده ایجاد شود و بعضی افراد نیز در تماس با نیکل موجود در سکه های پول ممکن است به اگزما مبتلا شوند. دکتر محمد جواد یزدان پناه متخصص پوست و مو و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این مطلب به خراسان می گوید: بار میکروبی بعضی از اسکناس های آلوده بسیار زیاد است.

بنابراین توصیه اکید ما این است که پس از تماس دست با اسکناس، دست ها باید حتما شسته شود. همچنین دکتر علی میکائیلی، متخصص قارچ شناسی با اشاره به این که قارچ ها و باکتری ها با چسبیدن به جرم های غیرقابل پاک شدن، روی اسکناس قرار می گیرد، می گوید: بهتر است اسکناس های خود را تا نخورده در کیف پول قرار دهید، هرگز دست مرطوب خود را به اسکناس نزنید زیرا عفونت و آلودگی احتمالی را زودتر منتقل می کند، بهتر است در مراکز ارائه مواد غذایی و بهداشتی، فردی که با مواد غذایی تماس ندارد، پول مشتریان را تحویل بگیرد و همچنین بهتر است تا جایی که امکان دارد به جای پول، از کارت بانکی، کیف پول الکترونیکی، سامانه های اینترنتی و تلفنبانک برای خرید و مبادله پول استفاده شود. پس از دست زدن به اسکناس حتی اگر به ظاهر تمیز است بنا را بر آلوده بودن اسکناس بگذارید و با شست و شوی دست ها از بروز بیماری احتمالی جلوگیری کنید.


- منبع، پورتال آسمونی 0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
محمدنبی اله یار
mna
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

INR, هیستون, toxoplasma, آندوسكوپ, میلوما،, میکروسکوپ, میکروب, مینوتیسیموم, پیرودوکسین, ویسکوزیته, مزبور, پرايمر, هيپوولميك, الرژیک, جلبک‎های, واكوئل گليكوژني, تومور ماركرها, Lipase, SMBG, داروهای مسکن , گرانول, تب دانگ (Dengue fever) , لاكتوفرين, هموگلوبین, پاتوبیولوژی سعید, دفسفریله, نور آفتاب, اصطلاحات آزمايشگاهي , اندوسپور, آمبلوپیا چیست, پیکورنا, ال دی آی, ويتامين, ژنوحسگر, اینترون, ﭘﭙﺘﯿﺪﻫﺎ, کروماتیدهای, سولفوریک, ویروس, رسپتورهورمون, شیمیدانی, کتاب فارسی بیوشیمی, ﻫﻮﻣﻮرال, Wiener, مرفین, اریتروبلاستوز, NACL, سارکوئیدوز, Transposable genetic elements , قطع سريع خونريزي, درمان سرطان خون , بيماري پمفيگوس, هیستون, میکروسکوپ, LDH, تقویت, اشعه UV , هیپوکلریت, آدنوم, ترنسفورماسيون, RT-PCR, پروستاتي, هماتوکریت, ویروس, هورمون, ورمونت, ایبوک میکروبیولوژی جاوتز, ویتامین, Mendelson, ائوزينوفيل,