,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  خون مصنوعی در 10 سال آینده وارد کشور می شود.
  تاریخ : ۱۳۹۳ چهارشنبه ۴ تير  [13:46]  

 

طی دو تا سه سال آینده استفاده آزمایشی از خون های مصنوعی به دست آمده از سلول های بنیادین بالغ آغاز خواهد شد، به این امید که به زودی استفاده از خون جایگزین در مناطقی که دسترسی به خون طبیعی وجود ندارد فراهم بیاید.

تیمی از محققان دانشگاه «ادینبورگ» شیوه ای را برای استخراج سلول های بنیادین جوان از مغز استخوان و رشد دادن آن در آزمایشگاه ها برای تولید خون مصنوعی ابداع کرده اند که نتیجه این شیوه سلول هایی بسیار مشابه گلبول های قرمز خون خواهد بود.
دانشمندان همچنین در حال ارائه ترکیبات شبه خونی هستند که به عنوان ترکیبی موقتی تا زمانی که امکان انتقال خون واقعی در بدن به وجود بیاید، به بیمار تزریق می شود.
انتقال خون در کشورهای مختلف علاوه بر هزینه بالایی که دارد می تواند زمینه مناسب برای انتقال انواع بیماری های عفونی را فراهم آورد.
تولید خون از سلول های بنیادین می تواند مانع از بروز چنین خطراتی شود، همچنین با در اختیار داشتن چنین تکنیکی می توان به تولید گروه خونی o منفی پرداخت، گروهی که تنها هفت درصد آن را در اختیار دارند اما ۹۸ درصد از مردم جهان می توانند از آن استفاده کنند.
با وجود اینکه خون مصنوعی نمی تواند جایگزین کاملی برای خون طبیعی باشد و در تمامی جراحی ها به کمک بیماران بیاید اما در عین حال می تواند شیوه های درمان های اورژانسی، مناطق جنگی و مناطق بحران زده را متحول سازد.
همچنین می توان از این ترکیب در موقعیت های ویژه بیمارستانی برای مثال جراحی های گزینشی استفاده کرد و جان هزاران نفر را در سرتاسر جهان نجات داد.
زمانی که تکنیک دانشمندان «ادینبورگ» تکمیل شود آنها می توانند از سلول های بنیادین جنینی یا سلول های پوستی دست ورزی شده ژنتیکی برای تولید حجم بیشتری از این سلول های خونی مصنوعی استفاده کنند.
محققان دانشگاه «ا***» شیوه ای پیچیده تر را برای ساخت خون مصنوعی ابداع کرده اند که طی پنج تا ۱۰ سال آینده تکمیل خواهد شد و با استفاده از آن جایگزینی مصنوعی و کاملا شبیه به خون ساخته خواهد شد که عملکردی مشابه با خون طبیعی داشته و برای استفاده در بدن تمامی بیماران با گروه های خونی متفاوت قابل استفاده است
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
شهریار سلیمی
shahriar
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

بیماری منیر , MRI, كپسولاتوم, HEMOGLOBIN, کمبود ویتامین D و بیماری MS, ميانگين, تار, تیروتوکسیکوز, استاف اورئوس, هماتوکریت, گاموپاتی, Toxoplasma, مونوسیت, كارگاههاي, بتاتالاسمي, ورم, پروتئینوری, دستورالعمل, schistosoma, کاتتریزاسیون, HAGEMANN-HERRMANN, همولیز, مولکولی, ديابت, توکسین, زیست‌شناسان, كاناليكولهاي, ضدویروسی, متاستاتیک, هماتولوژیک, ویتامین‌های, میکروسکوپ, آئدس, مزمن, آسپارتات, نور, شرکت obscura سانفرانسیسکو, ردوکتاز, همولیزی, آندوسکوپی, CALBIOTECH امريكا, ساینس, ترومای, میکروارگانیسم, میکروسکوپ, کاروتنوئیدها, عصبی, لاكتوفرين, آزمایشگاه‌ سم‌شناسی, هموگلوبین, پیستیوسپورم, هيدروليز, ماکرومولکولها, مينرال, کادميوم, مونشهاوزن, ناخن رشد نكرده, گلیکوژن, نازایی, هیپرتیروئیدی, HCG, هپاتیت, متابولیسم, هیومن, نیمه‌کریستالین, اختصارات و اصطلاحات آزمايشگاهي – بيوشيمي, دستگاه اتوآنالايزر الايزا, روش توربیدومتری, سنتتیک, ISCOM,