,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  وزیر بهداشت گفت: برای رفع مشکلات بیماران ام اس از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد و تلاش می کنیم ام اس به عنوان یک بیماری خاص معرفی شود.
  تاریخ : ۱۳۹۳ شنبه ۱۰ خرداد  [18:35]  

 

وزیر بهداشت در جشنواره امید به مناسبت هفته ام اس اعلام کرد:

برای رفع مشکلات بیماران ام اس از هیچ تلاشی فرو گذار نخواهیم کرد
وزیر بهداشت گفت: برای رفع مشکلات بیماران ام اس از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد و تلاش می کنیم ام اس به عنوان یک بیماری خاص معرفی شود.
 
 
 
 
 
 
به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ( وب دا)، روز جمعه در جشنواره امید که بمناسبت هفته ام اس برگزار شد، گفت: دولت در بحران دارویی سال گذشته توانست بخشی از درد و رنج بیماران را کاهش دهد اما در زمینه بیماران ام اس کمی عقب هستیم.
به گفته دکتر سید حسن هاشمی هرچند پژوهش ها و روش های تشخیصی مختلفی برای درمان ام اس وجود دارد اما این موضوع به این معنا نیست که درمان بیماری ام اس باید محدود شود و یا در بازار داروی این بیماری یک یا دو دارو وجود داشته باشد.
 
دکتر هاشمی با اشاره به این که برخی از اختلاف نظر ها در درمان ممکن است وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: در رابطه با رفع این مشکل و دیگر مشکلات درمانی و دارویی بیماران ام اس این اطمینان را می دهیم که که اگر انجمن ام اس با همکاری وزارت بهداشت به صورت یکپارچه عمل کند، حتما سال آینده سال بهتری برای بیماران خواهد بود.
وزیر بهداشت افزود: در حوزه دارویی نیز تلاش فراوان می شود تا داروهای ام اس در داخل کشور تولید شود و فکر می کنم قطعا این مسیر به خوبی ادامه یابد.
 
دکتر هاشمی توضیح داد: هر چند دولت بخشی از هزینه ها را برعهده گرفته، هنوز هم همین مقدار ممکن است برای برخی خانواده های بیماران ام اس قابل تحمل نباشد.
وزیر بهداشت همچنین از پزشکان و بیماران خواست تا داروهای تولید داخل را نیز باور داشته باشند.
وی در پاسخ به سوالی در رابطه با اینکه آیا وزارت بهداشت برای سال 94 می تواند لایحه ای مبنی بر بیماری خاص شدن ام اس به مجلس تقدیم کند، گفت: از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنیم و می توان به جز ام اس، چند بیماری دیگر را نیز به عنوان بیماری خاص معرفی کرد.
 
دکتر هاشمی ادامه داد: آنچه که هم برای دولت و هم مجلس محدودیت ایجاد می کند، همان منابع مالی است که فکر می کنم با توجه به حمایت بیش از 90 درصدی دولت از داروی های داخلی ام اس مشکلی برای حداقل بیماری ام اس و پیوستن آن به بیماری های خاص ایجاد نشود.
دکتر هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی انجام شده در شورای فناوری سلامت قرار است یک تا دو داروی ام اس با کیفیت مطلوب تا دو سال دیگر تولید شود.

 
0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

ابن‌سینا, استروژن, ﻓﺴـﻔﻮﻟﯿﭙﯿﺪي, پیتروسیوریازیس, كلستريديوم, Alteribacillus, هیپرانسولینمی, وزن, کوتیکول, گلوکوکورتیکوئیدها, DNA clone, نرمال, اریتروئیدی, گلبولهای قرمز, دفع پروتئین در ادرار, بتاهیدروکسی, لومینسانس, بیماری نوزاد معجزه آسا, Smudge, هیالن, فیتوکمیکال, اسامی دانشجویان نمونه دانشگاه علوم پزشکی, مگالوبلاستيك, toxoplasma, شيلوميكرون, پروتئوس, کپسول بومن پرفوزیون یا فیلتراسیون, مگنتوزوم, هماگلوتیناسیون, تروپونین, سروتونین, کواگولاز, امپرازول, علائم زخم معده, WBC, فلورسانس بنفش تیره, كليوي, تب خونریزی‌دهنده کریمه, سی‌ام فروردین ماه, کاهش چربی بدن, Morgan, شماتیک, پلاسمودیومها, هموگلوبین, هموگلوبین, کالچرهای, نفلومتری و توربیدو متری, ویروس, تاثیر سطح ویتامین D در زنان باردار , گاس, پورپورا اسپلنومگالی, تغییرات مزد و حقوق, ریفامپین, انترکک, هيستوپلاسما, لوسین, شيگلاها, دستگاه‌هاي تمام اتوماتيك الايزا, کلسترول بالا, دانشجویان وزارت بهداشت, موسسه Blackout Service, فولیکولی, نانوالیاف, بیماری کوشینگ, کلسیفیه, پيلوري, روغن های گیاهی, داروی اینترفرون, گوشت قرمز, نویسیم,