,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  کاهش 50 درصدی قیمت داروی ایرانی اینترفرون بتا | تولید داروی جدید خوراکی ام‌اس در کشور
  تاریخ : ۱۳۹۳ شنبه ۱۰ خرداد  [18:27]  

 

رییس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت در حاشیه جشنواره ام اس گفت: 

کاهش 50 درصدی قیمت داروی ایرانی اینترفرون بتا / تولید داروی جدید خوراکی ام‌اس در کشور
رییس سازمان غذا و دارو گفت: داروی ایرانی اینترفرون بتا که مبتلایان به ام اس از آن استفاده می‌کنند، ارزان می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ( وب دا)؛ دکتر رسول دیناروند عصر روز جمعه، در حاشیه جشنواره ام اس گفت: بیمارانی که تا این هفته بین 50 تا90 هزارتومان برای تهیه این دارو هزینه می کردند از این هفته نیمی از آن را می پردازند.
وی با اشاره به اینکه، اینترفرون بتا عمل تنظیم سیستم ایمنی را انجام می دهد، افزود: این دارو در کنار ترکیبات پایدارکننده می تواند نقش دارویی را بازی کند و سبب کاهش تعداد حملات در بیمارانی می شود که مبتلا به ام اس عود کننده هستند.
دکتر دیناروند با بیان این که تقریباً 30 هزار بیمار ام اس از این دارو استفاده می کنند، گفت: این دارو در دنیا سه فرمولاسیون دارد که هر سه فرمول یاد شده در ایران تولید می شود.
رییس سازمان غذا و دارو افزود: بیمارانی که نوع ایرانی دارو را دریافت می کنند، مورد حمایت 95 درصدی وزارت بهداشت و سازمان های بیمه گر بابت هزینه های تامین داروی اینترفرون بتا هستند.
دکتر دیناروند خاطرنشان کرد: برخی از پزشکان به رغم اینکه داروی ایرانی هیچ مشکلی ندارد و نیاز بیماران را برطرف می کند، داروی خارجی را تجویز می کنند.
وی شمار بیماران استفاده کننده از داروی خارجی را کمتر از هشت هزار نفر در کشور عنوان کرد و در خصوص حمایت سازمان های بیمه گر از داروهای خارجی، اظهار داشت: سازمان های بیمه گر براساس فرمولی که دارند، داروی خارجی را تا قیمت داروی ایرانی، تحت پوشش قرار می دهند.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: وزارت بهداشت برای این که فشار کمتری را بیماران استفاده کننده از داروهای خارجی ام اس متحمل شوند، طی سال گذشته 100 میلیارد تومان برای حمایت از این بیماران هزینه کرد. هر چند 100 میلیارد تومان یارانه برای حمایت از بیماران مبلغ قابل توجهی است اما متاسفانه پرداخت از جیب بیماران ام اس هم بالا است و مجبورند هر ماه به طور متوسط 600 هزار تومان بابت تهیه داروی خارجی ام اس هزینه کنند.
رییس سازمان غذا و دارو به تولید داخلی یک نوع داروی خوراکی ام اس که موثرترین دارو برای درمان ام اس به شمار می آید، اشاره کرد و گفت: این دارو در داخل کشور تولید شده است و در زمان حاضر مرحله کنترل کیفی را طی می کند. امیدواریم که این داروی موثر خوراکی ام اس نیز تا پایان سال 93 به بازار دارویی کشور راه یابد.

 
1 0 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

بریگام, انواع بیماری های عفونی , Fasciola, بیماری‌های پوستی حاد , كپسولدار, اینترفرون بتا, ﻣﯿﺴﻞ, لیوفیلیزه, سودوموناس الودآ (elodea), كنترل عفونت, پروکاریوت, لوب, متخصص میکروب شناسی, قطر هاله, کمبود ویتامین D, کیت های ایده آل, طب, استرلیزه, مارکر, اضافه وزن و ناهنجاری های روحی, عمل های جراحی تهاجمی, كيتHIV1/2 , نمونه‌های, آﻧﺘﯽ, استیپلینگ, فنوتیپ, گوانیدین, نفلومتری, آلكالین, نوتروفیل, مانوزونیک, كيت كالبيوتك, واحدهای تخصصی توانبخشی, جفتسانتریول, ويتامين, Safety, پوکی استخوان, پاراپروتئین, نيتريت, سیفلیس, تسیموم, فلورازپام, عفونت مجاری ادراری, هموسیتوبلاستیک, خلاصه روش کار کیت های کمپانی CALBIOTECH , آندوژن, هیپر فسفریله و هیپو فسفریله, F. moniliforme, پرفرژانس, هایپرسگمنته, تقویت کارکرد سیستم ایمنی بدن, پرنیسیوز, سارکوم, اورگانيسم, Normocyte, ميكروسكوپي انگل در مدفوع, آلوئولها, CML, هماتوکریت, Cl, آدرس آزمایشگاه, متیلن, راه‌اندازی دومین مجموعه مدرن آزمایشگاه‌های تشخیص سل در شیراز, viroid, ‏Mismatch‏, پلیت‌ها, سوزن انسولین, دستگاه تاندربولت, انسولین 2 ساعته, ویتامین,