,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  جهش ژنی در مبتلایان به لوسمی با نوعی اختلال رشد در دوران کودکی ارتباط دارد
  تاریخ : ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۰ اسفند  [17:43]  

 

تحقیقات جدید محققان موسسه تحقیقات سرطان در انگلیس نشان می دهد که جهش ژن مرتبط با سرطان خون با یک بیماری تازه کشف شده که رشد و پرورش فکری کودک را تحت تاثیر قرار می دهد ارتباط دارد.

 

به گزارش از پایگاه خبری مدیکال نیوز تودی، برای رسیدن به این یافته ها، این گروه تحقیقاتی ژنوم 152 کودک مبتلا به اختلال رشد بیش از حد و پدر و مادر آنها و 1000 نفر به عنوان گروه شاهد را مورد مطالعه و تجزیه و تحلیل قرار دادند.

اختلالات رشد بیش از حد به گروهی از اختلالات ژنتیکی گفته می شود که سبب افزایش غیر طبیعی اندازه بدن و همچنین ناتوانی فکری و بدشکلی صورت می شود.

محققان کشف کردند که 13 نفر از این کودکان در ژن DNMT3A خود جهش دارند. همه کودکان با این جهش بلندتر از همسالان خود بودند و به ناتوانی فکری دچار بوده و مشترکاتی از لحاظ شکل صورت با یکدیگر داشتند.

به گفته محققان، این جهش در والدین این کودکان و یا گروه کنترل یافت نشد.

محققان می گویند جهش در ژن DNMT3A در برخی از انواع سرطان خون نیز وجود دارد.

این یافته همچنین نشان می دهد جهش در ژن DNMT3A از پدر و مادر به ارث نمی رسد. در نتیجه می توان گفت امکان ابتلا به سندروم رشد بیش از حد در خانواده هایی که فرزندی با این شرایط دارند بیشتر از بقیه نیست.

شرح کامل نتایج ین بررسی در نشریه Nature Geneticsمنتشر شده است.
0 5 5
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
افسانه پورصالحی
Afsaneh Poursalehi
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

توکسیک, سیتولوژیک, نسبتPSA, دیستانتری, ذهن خود را ورزش دهید, تارتارات, هماسیتومتر, باكتري جنس بروسلا, بيوشيمي, وزن, میتوکندریایی, روغن های گیاهی, ضربه و تحريكات مكانيكي, متخصص زنان و زایمان, پروفسور, گيسما, دستگاه تمام اتوماتيك الايزا , سالیسیلات, نمک, مسواک زدن , سیستم اعصاب مرکزی, هموگلوبین, نوتروفيلها متورم شده, viruli, پنیر بلو چیز , عضلانی_اسکلتی, ساکاریدها, مهارکننده‌های سولفونامیدها، تریمتوپریم و تتراسایکلین, پستانداران, الیگومنوره, ایمونوفلورسنس, استافیلوکوکها, دانشگاه های علوم پزشکی, پرمنگنات, تشخیص سندرم داون جنین, آرکوآت, میکروب , چركي, مکمل‌ها, MICROBIOLOGY, ویروس, Sodium, تریپتوفان, پیتروسیوریازیس, علوم آزمایشگاهی, عفونت‌های فوزاریوم در بیماران گرانولوسیتوپنیک , تك ياخته ها, چای, گلوتارآلدئید, حفظ قدرت عضلانی, اشريشياكلي, سودوموناس, ویتامین, هموگلوبین, میکروب, GSD, شرکت زیست فناوری پایاژن, TRIGLYCERIDE‌, هتروفيل, مولکولهای, DNAﻫﺎي, میلوئید, آزمایش CBC, آزﻣﺎﯾﺸﺎت, تعريق،استفراغ،اسهال, ریزلوله‌ای, ویبریوکلرا, همولیتیک, جراحی ترمیمی چشم , گیلن,