,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  جهش ژنی در مبتلایان به لوسمی با نوعی اختلال رشد در دوران کودکی ارتباط دارد
  تاریخ : ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۰ اسفند  [17:43]  

 

تحقیقات جدید محققان موسسه تحقیقات سرطان در انگلیس نشان می دهد که جهش ژن مرتبط با سرطان خون با یک بیماری تازه کشف شده که رشد و پرورش فکری کودک را تحت تاثیر قرار می دهد ارتباط دارد.

 

به گزارش از پایگاه خبری مدیکال نیوز تودی، برای رسیدن به این یافته ها، این گروه تحقیقاتی ژنوم 152 کودک مبتلا به اختلال رشد بیش از حد و پدر و مادر آنها و 1000 نفر به عنوان گروه شاهد را مورد مطالعه و تجزیه و تحلیل قرار دادند.

اختلالات رشد بیش از حد به گروهی از اختلالات ژنتیکی گفته می شود که سبب افزایش غیر طبیعی اندازه بدن و همچنین ناتوانی فکری و بدشکلی صورت می شود.

محققان کشف کردند که 13 نفر از این کودکان در ژن DNMT3A خود جهش دارند. همه کودکان با این جهش بلندتر از همسالان خود بودند و به ناتوانی فکری دچار بوده و مشترکاتی از لحاظ شکل صورت با یکدیگر داشتند.

به گفته محققان، این جهش در والدین این کودکان و یا گروه کنترل یافت نشد.

محققان می گویند جهش در ژن DNMT3A در برخی از انواع سرطان خون نیز وجود دارد.

این یافته همچنین نشان می دهد جهش در ژن DNMT3A از پدر و مادر به ارث نمی رسد. در نتیجه می توان گفت امکان ابتلا به سندروم رشد بیش از حد در خانواده هایی که فرزندی با این شرایط دارند بیشتر از بقیه نیست.

شرح کامل نتایج ین بررسی در نشریه Nature Geneticsمنتشر شده است.
0 5 5
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
افسانه پورصالحی
Afsaneh Poursalehi
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

شیلومیکرون‌ها, ویتامین دی, سیاه‌پوست, تخریب مفصل, واکسن تب دانگ , میکروسکوپ, منبع غني ويتامين دي, رفرکتومتر, متیلن, قبل از آزمایش کلسترول خون , سمپلر, آندرولوژی, سرولوژي, محیط های کشت مصنوعی, هورمون‌های, کنژوگاسیون, سلولهای بنیادی, جوش های چرکی و التهابی, پنی سیلین , سولفونامید, وردین, وسترن بلارت, گوارشی, ریزلوله‌ها, کونژوگه, قلب و عروق, کورتیزول, مویرگهای, ويروس‌هاي, طحال, رامبد جوان, بینایی, همولیتیک, فسفولیپید‌ها, کارسینوم, Spinreact, پلاسمید, پورفرینی, کمیلومینسانس, قبل از آزمایش قند خون, كيت هاي كالبيوتك, ویروسی, آزمایشگاه‏های, انفوزیونی, همولیز, لوکوسیت, هماتولوژی, فاسكويي, گرانولوسیت, پوکی‌استخوان،, گلوبول, استئومالاسی, توليدكننده, Vertigo, آلفا فیتو پروتئین, گلوکورونیک, مخمر‌ها, بیماریهای خارج از کبدی, گلوتارآلدئید, مرطوب, G2, HFr, رتیک, گرانولر, تصلب شرائین, آفلاتوکسین‌ G 1, لقاح آزمایشگاهی, تغییر شکل استخوان, ریزوبیوم, clone,