,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  جهش ژنی در مبتلایان به لوسمی با نوعی اختلال رشد در دوران کودکی ارتباط دارد
  تاریخ : ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۰ اسفند  [17:43]  

 

تحقیقات جدید محققان موسسه تحقیقات سرطان در انگلیس نشان می دهد که جهش ژن مرتبط با سرطان خون با یک بیماری تازه کشف شده که رشد و پرورش فکری کودک را تحت تاثیر قرار می دهد ارتباط دارد.

 

به گزارش از پایگاه خبری مدیکال نیوز تودی، برای رسیدن به این یافته ها، این گروه تحقیقاتی ژنوم 152 کودک مبتلا به اختلال رشد بیش از حد و پدر و مادر آنها و 1000 نفر به عنوان گروه شاهد را مورد مطالعه و تجزیه و تحلیل قرار دادند.

اختلالات رشد بیش از حد به گروهی از اختلالات ژنتیکی گفته می شود که سبب افزایش غیر طبیعی اندازه بدن و همچنین ناتوانی فکری و بدشکلی صورت می شود.

محققان کشف کردند که 13 نفر از این کودکان در ژن DNMT3A خود جهش دارند. همه کودکان با این جهش بلندتر از همسالان خود بودند و به ناتوانی فکری دچار بوده و مشترکاتی از لحاظ شکل صورت با یکدیگر داشتند.

به گفته محققان، این جهش در والدین این کودکان و یا گروه کنترل یافت نشد.

محققان می گویند جهش در ژن DNMT3A در برخی از انواع سرطان خون نیز وجود دارد.

این یافته همچنین نشان می دهد جهش در ژن DNMT3A از پدر و مادر به ارث نمی رسد. در نتیجه می توان گفت امکان ابتلا به سندروم رشد بیش از حد در خانواده هایی که فرزندی با این شرایط دارند بیشتر از بقیه نیست.

شرح کامل نتایج ین بررسی در نشریه Nature Geneticsمنتشر شده است.
0 5 5
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
افسانه پورصالحی
Afsaneh Poursalehi
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

محيط EMB, کمبود ویتامین D, سرفه‌هايي, وارفارين, رتروویروس, ترمیم, drive.google.com, هموليز, ویتامین, ائوزينوفيلهاي, جلبک‎ها, تولرانس, جيوه, لامبرت, میکروارگانیزم, نوتروفیلها, ليپيدوري, کلنی, رژیم پر چرب, ارگانیسم‌ها, گلبول‌سفید, ویتامین‌ها, تست G6PD, ویروس شناسی, همولیتیک, دیابت, گليكوپروتئين, همگی, هیدروکسی, دکتری حرفه ای علوم آزمایشگاهی, بیماری کوشینگ, b-HCG, كمپلمان, مولکولهای, انجمن متخصصین علوم آزمایشگاهی, کونژوگه, آزمایش , مالتیپل, تستهای آزمایشگاهی (Brucella), کلسیفیه, هیدروژنی, مورژلونز, کمبود ویتامین B12, وريدي, کونژوگه, هموگلوبین, سوزش سردل, هموگلوبین, نانوذرات, چای, مایه, اکسید آلومینیوم, کنگره بین المللی دو سالانه ایمونولوژی, بروملین, دكتراي, VLDL, مدفوع, آنزیم لخته کننده سرین پروتئاز, والین, عفونت مثانه, Rouleaux Formation, میوه, آنتی‌بیوتیک‌ها, کورتیزول, کربن 14 یک ماده رادیو اکتیو کم خطر, DIAGNOSTIC, میگرن, دوز بالای آمفوتریسین, کالیبره, سلول بنیادی میلوئیدی,