,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  بزرگترین ویروس 30 هزار ساله جهان زنده شد
  تاریخ : ۱۳۹۲ سه شنبه ۱۳ اسفند  [12:9]  

 دانشمندان ویروس بزرگی را بازیابی کرده‌اند که حدود 30 هزار سال در لایه‌های یخی سیبری پنهان شده، اما هنوز عفونی است.

 

اهداف این ویروس، آمیب‌ها هستند؛ با این حال، محققان مدعی‌اند با ذوب‌شدن یخ‌ها، این ویروس می‌تواند بازگشت دیگر ویروس‌های باستانی را با پتانسیل ایجاد خطر برای سلامتی انسان به دنبال داشته باشد.

 

ویروس جدیدا بازیابی‌شده، بزرگ‌ترین ویروس در جهان است و طول آن 1.5 میکرومتر گزارش شده، که این میزان با اندازه یک باکتری کوچک قابل‌مقایسه است.

 

ژان-میشل کلاوری و چانتل آبرگال از دانشگاه اکس-مارسی فرانسه، رهبران پروژه احیای این ویروس اعلام شده‌اند؛ آن‌ها ویروس احیاشده را با الهام از واژه یونانی «پیتوس»، Pithovirus sibericum نامگذاری کردند. یونانیان باستان از ظرف "پیتوس" برای ذخیره آب و غذا استفاده می‌کردند.

 

دانشمندان فرانسوی دو سال پیش با آگاهی از بازیابی یک گیاه باستانی توسط روس‌ها از طریق میوه‌های دفن شده در پرمافراست 30 هزار ساله سیبری، به فکر بازیابی ویروس در این لایه‌ یخی افتادند. آن‌ها با استفاده از نمونه‌های پرمافراست ارائه‌شده توسط تیم روسی و بهره‌بردن از آمیب‌ها به عنوان طعمه، به تلاش برای به تور انداختن این ویروس‌های عظیم پرداختند.

 

در این مطالعه، آمیب‌ها شروع به از بین رفتن کردند و تیم علمی دریافت ذرات ویروس عظیمی در درون آن‌ها وجود دارد.

 

در زیر میکروسکوپ، ویروس جدید مانند Pandoraviruses به شکل یک بیضی با دیواره ضخیم به نظر می‌رسد، اما علیرغم اشکال مشابه این دو، آبرگل بر این باور است که آن‌ها ویروس‌های کاملا متفاوتی هستند. همچنین، فقط یک سوم پروتئین‌های ویروس جدید دارای شباهت‌هایی با پروتئین‌های ویروس‌های دیگر هستند و علیرغم اندازه بزرگش، ژنوم ویروس جدید بسیار کوچک‌تر از ژنوم Pandoraviruses است.

 

کلاوری و آبرگل معتقدند افزایش دمای جهانی به همراه عملیات حفاری در قاره قطب‌شمال می‌تواند بسیاری از ویروس‌های باستانی را که هنور هم عفونی هستند، احیا کند و این ارگانیسم‌ها ممکن است تهدیدی برای سلامتی انسان باشند.

 

جزئیات این دستاورد علمی در مجله مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم قابل‌مشاهده است.
0 3 3
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
علی کیا
Ali Kia
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

میکروبی, rubella, الکالین, رشد دندانهاي انسان , دپلاریزه, minutissimum, LMP, فناوری زیستی, هماگلوتیناسیون, گوارشی, ماتریکس, اعضای خون‌ساز بدن, ميكروارگانيزم ها, اسیداستیک, غربالگری بیماری کم کاری تیرویید, کیتوزانی, پورپورا اسپلنومگالی, هرپس سیمپلکس, آندوسکوپی, دیواره, كليوي, واردات كيت هاي آزمايشگاهي , آب آشامیدنی, پلاک‌های دندانی , لكوسيت, آنتی ژنیک, مورفولوژیکی, همولیتیک, پلاسمیدها, پروفسور سميعي, سلیکاژل, تکنیک, PMNs, اریتروسیتی, گندزدا, توكسوپلاسموز, ویروس, ماکروفاژها, basophilic, سرطانزا, باكتري زباله خوار, کنژوگاسیون, اثر هوک بر چه تست هایی بیشترین تاثیر را دارد, ژن TP53 که پروتئین p53 تولید میکند, هموگلوبین, خلاصه روش کار کیتهای کمپانی CALBIOTECH, ميكروارگانيسم, کلمبیا, ویروسی, picorna, ویروسهایی, فارمدآوران سبز, هموگلوبين, سانتريفوژ, بیوفیلم, آپوپتوزيز چه پديده اي است؟, چاقی, كلسیم, کروماتوگرافی, توسعه درمان سرطان, کلم بروکلی, ویروسها, سيستين, ترنس, سازمان انتقال خون, میکروتوم, آنفلوانزا, مخملک, neoformans, روز علوم آزمایشگاهی,