,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  بزرگترین ویروس 30 هزار ساله جهان زنده شد
  تاریخ : ۱۳۹۲ سه شنبه ۱۳ اسفند  [12:9]  

 دانشمندان ویروس بزرگی را بازیابی کرده‌اند که حدود 30 هزار سال در لایه‌های یخی سیبری پنهان شده، اما هنوز عفونی است.

 

اهداف این ویروس، آمیب‌ها هستند؛ با این حال، محققان مدعی‌اند با ذوب‌شدن یخ‌ها، این ویروس می‌تواند بازگشت دیگر ویروس‌های باستانی را با پتانسیل ایجاد خطر برای سلامتی انسان به دنبال داشته باشد.

 

ویروس جدیدا بازیابی‌شده، بزرگ‌ترین ویروس در جهان است و طول آن 1.5 میکرومتر گزارش شده، که این میزان با اندازه یک باکتری کوچک قابل‌مقایسه است.

 

ژان-میشل کلاوری و چانتل آبرگال از دانشگاه اکس-مارسی فرانسه، رهبران پروژه احیای این ویروس اعلام شده‌اند؛ آن‌ها ویروس احیاشده را با الهام از واژه یونانی «پیتوس»، Pithovirus sibericum نامگذاری کردند. یونانیان باستان از ظرف "پیتوس" برای ذخیره آب و غذا استفاده می‌کردند.

 

دانشمندان فرانسوی دو سال پیش با آگاهی از بازیابی یک گیاه باستانی توسط روس‌ها از طریق میوه‌های دفن شده در پرمافراست 30 هزار ساله سیبری، به فکر بازیابی ویروس در این لایه‌ یخی افتادند. آن‌ها با استفاده از نمونه‌های پرمافراست ارائه‌شده توسط تیم روسی و بهره‌بردن از آمیب‌ها به عنوان طعمه، به تلاش برای به تور انداختن این ویروس‌های عظیم پرداختند.

 

در این مطالعه، آمیب‌ها شروع به از بین رفتن کردند و تیم علمی دریافت ذرات ویروس عظیمی در درون آن‌ها وجود دارد.

 

در زیر میکروسکوپ، ویروس جدید مانند Pandoraviruses به شکل یک بیضی با دیواره ضخیم به نظر می‌رسد، اما علیرغم اشکال مشابه این دو، آبرگل بر این باور است که آن‌ها ویروس‌های کاملا متفاوتی هستند. همچنین، فقط یک سوم پروتئین‌های ویروس جدید دارای شباهت‌هایی با پروتئین‌های ویروس‌های دیگر هستند و علیرغم اندازه بزرگش، ژنوم ویروس جدید بسیار کوچک‌تر از ژنوم Pandoraviruses است.

 

کلاوری و آبرگل معتقدند افزایش دمای جهانی به همراه عملیات حفاری در قاره قطب‌شمال می‌تواند بسیاری از ویروس‌های باستانی را که هنور هم عفونی هستند، احیا کند و این ارگانیسم‌ها ممکن است تهدیدی برای سلامتی انسان باشند.

 

جزئیات این دستاورد علمی در مجله مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم قابل‌مشاهده است.
0 3 3
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
علی کیا
Ali Kia
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

میکروب, کلسترول بالا, سرولوژي, ویروس, Sartorius, تزریق خون, ساکاریدها, آمونيوم, تغییر شکل استخوان ستون فقرات, گشنيز, فیبرین, آنمی و پلی‌سیتمی , ایسکمیک, کاپروپورفیرین, حسگر‌هایی, دانشکده پزشکی, باکتریوفاژی, IgA, مرفین, هموگلوبین, موتاسیونها, Helicella, مدیترانه‌ای, انتریکا, منابع ایمنی شناسی, آزمایشگاه‌سم‌شناسی پزشکی قانونی, نمونه خلط, ﻋﻀﻼﻧﯽ, ميکروسکپي, بیماری های ویروسی, گرانو‌ل‌ها, دیوکسین, Viro-immun , سولفاسالسیلیک, خوردن قهوه , قطع سريع خونريزي, آبله, آنزیمی, عواقب بالینی پری سانتریک, آنتی بادی های ضد فاکتور روماتوئید(RF) , اپشتن, مگالوبلاستیک, الکل 75%, فارمد, هایلوما Hyalomma, ویتامین, الیگومنوره, ناشتایی, سیستم ایمنی, هورمونهای, ميكروسيتوز, ايمونوالكتروفورز, فیبروکیستیک, مادرزادی, مالتیپل, نرمال, فور, تريگليسريد, تورم پاها , بيولوژي, ﻟﯿﭙﻮزوم, مانيتول, ویتامین, آزمایشگاهی, لوگل, مخملک, اریتروسیتی, مالتیپل, لوفلر, كريستال,