,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  نماز در پیشگیری و درمان اسکیزوئید بسیار موثر است
  تاریخ : ۱۳۹۲ چهارشنبه ۷ اسفند  [9:46]  

حشمت الله نادی روانشناس بالینی  تصریح کرد: گوشه‌ گیری، انزوا و ناتوانی در برقراری ارتباط با دیگران از مشکلات بسیار شایع در بین مردم است که متاسفانه روز به روز در حال گسترش یافتن است. 

وی گفت: مردم گریزی و کناره گیری از اجتماع که با عنوان اسکیزوئید شناخته می‌شود، درمان‌های متعددی دارد که البته تاثیر این درمان‌ها با یکدیگر متفاوت است. 
 
نادی با اشاره به اینکه روان درمانی، گروه درمانی و دارو درمانی از راهکارهای مهم برای درمان اسکیزوئید است، تاکید کرد: برای درمان این اختلال می‌توان به راهکارهای دیگری نیز متوسل شد که نماز مهم‌ترین این راهکار‌ها است. 
 
وی گفت: نماز خواندن نه تنها می‌تواند از ابتلا به اسکیزوئید تا حد زیادی پیشگیری کند، بلکه در کنترل و درمان این اختلال بسیار موثر است. 
 
نادی با بیان اینکه نماز در زدودن روحیه انزوا و کناره گیری از مردم بسیار موثر است، اظهار داشت: به عنوان مثال افعال مربوط به اذکار نماز به ویژه در سورهٔ مبارکه حمد، همه به صورت جمع ادا می‌شود و خود این موضوع روحیه اجتماعی شدن به انسان می‌دهد. 
 
وی یادآور شد: بسیاری از مردم در صف‌های نماز جماعت در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و علاوه بر شرکت در این فرضیه عبادی و بسیار مهم، از احوال همدیگر با خبر می‌شوند، در مورد مسائل اجتماعی و روز صحبت می‌کنند و به یکدیگر در حل مشکلات کمک می‌کنند. 
 
نادی خاطرنشان کرد: مجموع این عوامل و بسیاری دیگر از عوامل نشان می‌دهد که نماز نه تنها از اسکیزوئید پیشگیری می‌کند، بلکه می‌تواند مبتلایان به این عارضه را برای همیشه از کنج عزلت و گوشه نشینی و دوری از اجتماع بیرون آورده و آن‌ها را افرادی اجتماعی و مردم دار کند.0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
محمدنبی اله یار
mna
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

تست اویدیتی برای توکسو پلاسما, پژوهش‌ها, رئیس هیئت مدیره جامعه فن‌آوران علوم آزمایشگاهی, میلوبلاست, مصرف اسید فولیک , ویتامین, پارکینسون, آزمایشگاه آسیب شناسی, پاتولوژي, سالمونلا, آگلوتيناسيون, پروستاتیک, b-HCG, عوامل هورموني, B19, آندروژنیکی, ویروسی, مولکولهای, جنتامایسین, انمي ناشي از هموليز, میکروسکوپ, هيبريداسيون, سم بوتولينوم, پاتولوژيست, سردرد شدید, گلمژه, رسپتورها, دستگاه تمام اتوماتيك الايزا و كمولومينسنس, Golpo, کاهش اوره, هیبریداسیون, کاندیدا, کاربران, باکتریواستاتیک, نورولوژیک, لابراتوار بریستول, تست ELFA, آمنیون, مگالي, Waxy, CA15-3, هیبرید, آرژنین, لوسمي, تستهای آزمایشگاهی (CEA), تیروزین, واکسن, میکروسکوپی, وازکتومی, هورمونهای, تفسیر, گلیکوزید, محلول, مطالعات ساخت فیلم زندگی پروفسور سمیعی آغاز شد, عروق کرونر, نوكلئوتيدي, ایزونیازید, هيپربيلي, لیپیدی, هیدروکسی, وارفارين, سولفاناميدها, منیزیم, بیلی روبین خون, differential‌, مستندات, نورمتانفرین, هیدروژنی, ازون, روز علوم آزمایشگاهی,