,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  درمان سرطان خون با کمک نانوالماس‌ها
  تاریخ : ۱۳۹۲ يکشنبه ۱۵ دي  [11:26]  

 دانشمندان دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) و دانشگاه کالیفرنیا با ترکیب داروهای متداول مربوط به لوسمی با نانوالماس‌ها و انتقال داروها به درون سلول‌های لوسمی به درمان این نوع سرطان پرداختند.

 

این کشف جدید که برای اولین بار گزارش شده است، می‌تواند درمانی برای لوسمی (سرطان خون) باشد. زمانی که بیماران در معرض شیمی درمانی قرار می‌گیرند، سلول‌های سرطانی راه بهتری را برای دریافت دارو پیش رو دارند.

 

دانوروبیسین یکی از متداول‌ترین داروهایی است که برای درمان لوسمی استفاده می‌شود. این دارو رشد سلول‌های سرطانی را کم یا متوقف می‌کند و موجب مرگ آنها می‌شود. اگرچه این روش بسیار معمول است، اما سلول‌ها را بعد از درمان در برابر این داروها مقاوم می‌کند.

 

در تحقیق انجام شده توسط محققان دانشگاهی، آن‌ها نانوالماس‌ها را با دانوروبیسین ترکیب و این داروهای ترکیبی را برای درمان سلول‌های سرطانی معرفی کردند.

 

تیم تحقیقاتی در این بررسی دریافتند نانوالماس‌ها می‌توانند به خوبی این داروها را حمل کنند و به درون سلول‌ها انتقال دهند. به واسطه اندازه غیر تهاجمی آنها (برای سلول‌های سالم) و ساختار منحصر به فرد خود، نانوالماس‌ها می‌توانند به راحتی و بدون مسدود کردن رگ‌های خونی به مسیر خود ادامه دهند.
0 6 6
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
رویا فضلی
roya fazli
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

رشته علوم آزمایشگاهی, کریستالها, پاتوژن, آسپتیک, پاپیلومای, احساس افسردگی, ﭘﺎﺗﻮژن, كمي, لیزوژنتیک, مرحله اسپورزایی, پنومونی یا عفونت ریه‌ها, آرژنین, هلیکوباکترپیلوری, تست های روتین, پوستی, گروه خونی AB, Fuadin, نانوکامپوزيت, محققین فنلاندی, کورتيزول, لوسمی, میلوما-, سبوم و سلول های مرده, غلات سبوس دار, اصطلاحات مهم آزمایشگاهی در ایمنی شناسی, پروفسور, مزمن, دستورالعمل, قرصهای مکمل لپتین, polymerase, dehydrogenase, ترشح سرتونین, كلوني, پلیمریزه, آئورت, ویروس, سیفیلیس, ویسکوزیته, ALP2, نایسریا, مکانیسم, گلبول های قرمز خون, لوپ, کاپوزی, ماركرها, viropexis, سیگموئید, فولیک, اپیدمیولوژیکی, لام, لایه های فوقانی شاخی پوست, شیگلا, دیجیتالی, ژنتیکی, ژن, کبد, کیت های ایده آل, تخمدان‌های, وزﯾﮑﻮل, اسانس ليمو , كاناليكولهاي, سم زدایی از بدن , ميزان هموگلوبين, آوندها, واسترویید, هضم, پروتئولیتیک, نازوفارنکس, ایزوآنزیم, هموگلوبینوپاتی,