,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  درمان سرطان خون با کمک نانوالماس‌ها
  تاریخ : ۱۳۹۲ يکشنبه ۱۵ دي  [11:26]  

 دانشمندان دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) و دانشگاه کالیفرنیا با ترکیب داروهای متداول مربوط به لوسمی با نانوالماس‌ها و انتقال داروها به درون سلول‌های لوسمی به درمان این نوع سرطان پرداختند.

 

این کشف جدید که برای اولین بار گزارش شده است، می‌تواند درمانی برای لوسمی (سرطان خون) باشد. زمانی که بیماران در معرض شیمی درمانی قرار می‌گیرند، سلول‌های سرطانی راه بهتری را برای دریافت دارو پیش رو دارند.

 

دانوروبیسین یکی از متداول‌ترین داروهایی است که برای درمان لوسمی استفاده می‌شود. این دارو رشد سلول‌های سرطانی را کم یا متوقف می‌کند و موجب مرگ آنها می‌شود. اگرچه این روش بسیار معمول است، اما سلول‌ها را بعد از درمان در برابر این داروها مقاوم می‌کند.

 

در تحقیق انجام شده توسط محققان دانشگاهی، آن‌ها نانوالماس‌ها را با دانوروبیسین ترکیب و این داروهای ترکیبی را برای درمان سلول‌های سرطانی معرفی کردند.

 

تیم تحقیقاتی در این بررسی دریافتند نانوالماس‌ها می‌توانند به خوبی این داروها را حمل کنند و به درون سلول‌ها انتقال دهند. به واسطه اندازه غیر تهاجمی آنها (برای سلول‌های سالم) و ساختار منحصر به فرد خود، نانوالماس‌ها می‌توانند به راحتی و بدون مسدود کردن رگ‌های خونی به مسیر خود ادامه دهند.
0 6 6
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
رویا فضلی
roya fazli
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

گاما, میکروبی, ویتامین, پروفسور عباس كتابچي, تشخیص‌های, مرفولوژی, G6PD, Human, نماينده انحصاري, کلینیکی, کمیلونسانس, گرانولیشن, سلنیوم, بيوتيكها, میکروب, کانسرها, هموگلوبين, متخصص پوست و مو, چشم انسان‌, مسافرانی, تريكوموناس, گویچه, آندومتر, immunoperoxidase, تست‌های, تفاوت بیلی روبین مستقیم (Direct) و بیلی روبین غیر مستقیم (Indirect), خوابگاه دخترانه ريحانه, مدولری, دامپزشكي, ایمنوگلوبولین, مولکول های قند موجود در مخاط معده , ديناميك, نوسان, هوچکین, اگزمای, کنترل ویروس اچ آی وی, تفسیر PSA, اسپورزایی, رفرکتومتر, آزمايشگاه دکتر آشتیانی, آکادمی, هیدروکربن, هورمون‌هاى استروئيدى, پليمراز, روش نفلومتری, میکروزومال, نوکلئیک, عفونتها, ادرار قليايي, ویروسهایی, آنمی همولیتیک بعد از انتقال خون, ایدز, اتوآنالايزرها, دانشجویان پزشکی, ویروسها, لیپوپروتئین, ویتامین, ویروسها, سولفاسالازین, سنتتاز, آماستيگوت‌هاي, بیوسنتز, لیشمانیوز, ديفلوبوتريوم, مکیدن, سایت رسمی سازمان جهانی بهداشت, هماتو, آلرژی‌زا, لنفاوی, تستهای آزمایشگاهی (Cholesterol),