,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  آرتروز چیست؟
  تاریخ : ۱۳۹۲ جمعه ۱۳ دي  [13:1]  

 جراح استخوان و مفاصل در مورد بیماری آرتروز گفت:این بیماری در زنان بیش از 50 سال بیشتر از مردان دیده می‌شود و علاوه بر عوامل ارثی و وزن بالا،بیماریهایی مثل نقرس، ایستادن طولانی مدت و خم وراست شدن تکراری در ایجاد آن موثر هستند.

خبرگزاری فارس: آرتروز چیست؟

 

آرش شرافت وزیری  گفت:آرتروز بیماری مزمن غضروف مفاصل و استخوان است و به زبان ساده همان فرسایش است.

وی ادامه داد:غضروف و استخوان به مرور و در طول سال مخصوصاً در افرادی که بیش از ظرفیت بدنی خود کار می کنند، بر اثر فشارهای وارد شده دچار تخریب و آسیبهای میکروسکوپی می شود. با شروع این آسیبها روند آرتروز نیز آغاز می شود این در حالی است که علامتی هم در ظاهر وجود ندارد.

این جراح استخوان تصریح کرد:هنگامی متوجه آرتروز می شویم که این تخریب بر بافتهایی که عصب دارند فشار وارد کند. در این زمان است علائم آرتروز خود را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه آرتروز در هر مفصلی ممکن است ایجاد شود گفت: این بیماری بیشتر در مفاصلی که تحمل کننده وزن هستند دیده می شود.

عضو انجمن جهانی آسیب های ورزشی در مورد روند ایجاد آرتروز گفت:غضروف مفصلی یک بافت همبند فیبری صاف و لغزنده است که به عنوان یک پوشش محافظ استخوان عمل می کند. اگر این غضروف دچار فرسایش شود فضای مفصلی بین استخوانها کم می شود و در عکس رادیوگرافی نیز به راحتی دیده می شود. با پیشرفت آرتروز غضروف، نازک و شیاردار می شود و برای جبران این تغییرات، محیط استخوان ضخیم می شود و رشد بافت استخوانی به شکل خار در لبه و کناره های مفصل دیده می شود.

شرافت وزیری ادامه داد:کپسول مفصل که وظیفه اش ترشح مایع مفصلی است شروع به التهاب و ضخیم شدن می کند، بنابراین ممکن است مایع بیشتری تراوش کند و باعث تورم مفصل شود. در طی چند سال مفصل به آهستگی تغییر شکل می دهد و با از بین رفتن غضروف، حرکات طبیعی مفصل به سختی و با درد زیاد انجام می شود و در نهایت غیر ممکن می شود.

وی در مورد علل ایجاد آرتروز نیز گفت:یکی از عوامل ایجاد این بیماری ارثی است، وراثت از عوامل مستعد کننده آن است. وزن بالا نیز فشار وارد بر مفاصل را افزایش می دهد.همچنین افزایش سن نیز از دیگر عوامل است که توانایی غضروف در گرفتن فشارهای وارده را کاهش می دهد.

وی با اشاره به اینکه زنان بالای 50 سال بیش از مردان در معرض آرتروز هستند ادامه داد: ضربه هایی که در گذشته به مفاصل وارد شده اند مثل آسیبهای ورزشی،شکستگیها و … می توانند منجر به آرتروز شوند.

این جراح مفاصل افزود: فشارهای تکرار شونده نیز از عوامل ایجاد آرتروز است، ایستادن طولانی مدت، راهپیمایی بیش از سه کیلومتر در روز، بلند کردن اجسام بیش از 25 کیلوگرم،زانو زدن و خم و راست شدن تکراری حین انجام کار، ورزشهای غیر اصولی و عدم گرم کردن کافی قبل از ورزشهای حرفه ای از این دسته اند.

وی بیماریهایی مثل نقرس و عفونتهای مفصلی، نارسایی های متابولیک، بیماریهای مادرزادی و انحراف مفاصل را از بیماری هایی دانست که خطر بروز آرتروز را افزایش می دهند.

شرافت وزیری همچنین در مورد تشخیص آرتروز گفت: زمانی که بیمار علائمی مثل درد و ناتوانی دارد و علائم پاتولوژی در عکس رادیوگرافی دیده شود،می توان ابتلای فرد به این بیماری را احتمال داد.
0 5 5
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
علی کیا
Ali Kia
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

آئروژینوزا, لیپوپروتئین, ویسکوزیته, كوكسي, دیسکها, هليكو, دیوکسین, هماتوكسيلين, تعداد کلونی, متخصص, كلمبيا, ماهی‌های, کافئین, بیماری‌های قلبی - عروقی, لنفاوی, تاثیر سطح ویتامین D در زنان باردار , ELISA اختصارات چیست؟, C-Peptide, کروموزومها, هماتولوژی, PPD, هپاتيتها, آنتی‌بادی, هیلکوباکترپیلوری, CIN AGAR, نفرولوژيك, رضا فرجی دانا وزیر علوم, IgE, تحت شیمی درمانی ضد لوکمی, واشنگتن, آلرژی نسبت به شیر, paralytic ileus, نارسايي تنفسي, میکروسکوپ, لیپاز, اسید آمینه آرژنین , آماستيگوت‌هاي, میکروارگانیسمها, ﻣﯿﺴـﻠﯽ, همولیز, بریتانیا, بروشور, ترومبولیتیک, میکروبیولوژی, لوپ, نوترکیب, ضایعات التهابی در بافتها, كيت تورچ به روش الايزا, منوبلست, كادميم, اگزاسیلین, سر حال شدن پوست صورت, كلينيكي, چای, ویتامین دی زنان, كيت الايزاي T3, بیماری انواع گونه ای ایزوسپورا, آزمایشگاه برای تولید خون مصنوعی, واریسلا-زوستر, calculating, پويكيلوسايتوزيس, BLAST, ايمونوالكتروفورز, هپادنا, پلاسمای سیتراته, سوشهاي, نام خلیج فارس به 85 زبان دنیا, TRANSAMINASE, نایسریا, ميكروب‌هاي,