,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  دوهزار قدم در روز خطر حمله قلبی را کاهش می‌دهد
  تاریخ : ۱۳۹۲ يکشنبه ۱ دي  [11:41]  

 پژوهشی جدید نشان می‌دهد تنها با پیاده‌روی دو هزار قدم اضافی در روز، خطر ابتلا به حمله قلبی و سکته مغزی در افرادی که به اصطلاح دچار عدم تحمل گلوکوز هستند، کاهش می‌یابد.

 

 طی این پژوهش 9 هزار و 300 بزرگسال مبتلا به عدم تحمل گلوکوز موسوم به (IGT) که به بیماری قلبی عروقی مبتلا بوده یا در خطر ابتلا به آن قرار داشتند، از سراسر دنیا مورد بررسی قرار گرفتند.

 

تمامی این افراد برنامه‌های اصلاح سبک زندگی برای کاهش وزن و همچنین انجام ورزش منظم را دریافت کردند؛ علاوه بر این در ابتدا و انتهای آزمایش نیز برنامه‌های گام شمار برای تمامی افراد در نظر گرفته شد.

 

نتایج نشان می‌داد افرادی که علاوه بر برنامه‌ریزی‌های طرح شده، روزانه دو هزار قدم یعنی حدود 20 دقیقه پیاده روی در روز را به برنامه خود اضافه کردند، حدود هشت درصد خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را برای خود کاهش دادند.

 

عدم تحمل به گلوکز (IGT) یک عارضه پیش‌دیابتی است که با مقاومت به انسولین و افزایش خطر بیماری‌های قلبی- عروقی همراه است. فرد مبتلا به اختلال تحمل گلوگز ممکن است سال‌ها در این حالت بماند،‌ پیش از آنکه به دیابت نوع 2 مبتلا شود. حدود 344 میلیون نفر در جهان به (IGT) مبتلا هستند که پیش بینی می‌شود تا سال 2030 به 427 میلیون نفر برسد.

 

این پژوهش در مجله «The Lancet» منتشر شده است.
0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
علی کیا
Ali Kia
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

آنمی فقر آهن, کاریوزوم, تومورهایی, کالیبراسیون, گوجه‌فرنگی, نوترکیب, پاتریک والانس, سانتریولها, کلومیفن, تشخيص‌هاي, اختصارات و اصطلاحات آزمايشگاهي – بيوشيمي, ویروس،, میکروسکوپ, میکروب, هرپس, ضدمیکروبی, تومورها, هیپوکسی, تایپ, ترانسفوزیون, آمونیاک, انسفالوپاتی, کپک, رایتر, دکتر عیسی صالحی, PTTیعنیPartial Thromboplastin Time, اسپرموگرام, نوکلوئیک, عكسبرداري, Cholestrol, میکروسکوپ, دیاستولیک, C3c, محیط CIN Agar, تولید بیش از حد آلدوسترون, رشته تخصصی دندانپزشکی, حملات قلبی و مغزی, مایو, کربوکسیلی, RETIC: مخفف و مختصر شده reticolocyte, تبریک روز علوم آزمایشگاهی, سرولوپلاسمی, لاپلاس, GulfuPèrsicu, دیوید, سيلين, بیکربنات, كيت هاي كمولومينسنس , کوکوئیدال, الیگونوکلئوتید, سرطان معده, هیبریدایسین, MCHC, کشت ادرار, محیط بیهوازی, لیپاز, ترنس, ماکروفاژهای, اریتراسما, نوکلوئیک, پنومونیا, میکروسکوپ, تغییر شکل استخوان, اورولوژي, نورولوژیکی, نمک, همولیز, نکروز, ویتامینD, باسیل گرم منفی,